Mám rád chryzantémy, rastú ich ako na kvetinových záhonoch, tak v kvetináčoch na parapetoch. Moja zbierka obsahuje veľa odrôd. Nedávno som však počul o novom odrode – Chrysanthemum Bacardi. Povedzte nám, prosím, o odrode Bacardi chrysanthemum.

Chryzantém Bacardi sa vzťahuje na keramické jednokveté chryzantémy. Grade mladých, stiahnutých v roku 2004. Vzhľadom na svoje vlastnosti sa často používa v kyticových kompozíciách s inými farbami. Nie menej krásna Bacardi vyzerá a v pyšnej samote, pretože štruktúra kvetenstva umožňuje im farby v rôznych farbách so špeciálnymi farbami alebo aplikovať lesk. Čo je o tejto triede tak zvláštne, že priťahuje pozornosť na seba?

Popis odrody

Ako už bolo poznamenané, táto chryzantémia rastie bush. Stonka je veľmi pružná, zachováva si túto vlastnosť pri prerezávaní. Pri kvitnutí Bacardi tvoria krásne kvety, ktorých farba môže byť:

  • sivobiela so zeleným stredom;
  • ružová farba;
  • krémová farba (Bacardi Cream);
  • červená farba (Bacardi Bordeaux);
  • jasne žltej farby (trieda Bacardi Sani).

bacardi žltá

bordeaux bacardi

maľované biele bacardie

bacardi ružová

bacardi krém

Kvety sú podobné heřmánku, nie veľmi veľké – priemer 6,5 cm, majú žlté alebo zelené jadro s priemerom 1,5 cm.

Chryzantéma Bacardi po dlhej rezaní v kytici, zachovávajúc jej sviežosť.

Krásna “kytica v hrnci” môže byť tiež pestovaná doma, poskytujúca chryzantému potrebné podmienky.

To, čo miluje a nemá rád chryzantém

Chryzantém Bacardi, rovnako ako jej príbuzní iných odrôd, miluje slnečné miesta a dobré zalievanie. Súčasne rastlina netoleruje nadbytočnú vlhkosť, pretože koreňový systém začne hniť. Tiež rast kvetu je negatívne ovplyvnený nedostatkom osvetlenia – kefka sa pretiahne a môže sa zastaviť v kvete. Pohodlná teplota pre chryzantém je do 18 stupňov tepla.

Chryzantémy dobre rastú v živnej pôde. Môžete si ho kúpiť v kvetinárstve alebo si urobiť sami. Za týmto účelom premiešajte 2 časti trávnatého podkladu a jeden kus piesku, humusu a listovej pôdy.

Rastlina dobre reaguje na kŕmenie kuracieho vrhu. Ale aby to malo dávať pozor, aby to preháňať – z nadbytku hnojiva zvyšuje kyslosť pôdy a chryzantémy sa to nepáči. Nezabudnite na pravidelné uvoľňovanie pôdy po zavlažovaní, aby sa uľahčil prístup vzduchu k koreňovému systému.

Mladý Bush potrebuje každoročne transplantáciu, dospelé chryzantémy by sa mali transplantovať každé dva roky.

Pri transplantácii musíte úplne zmeniť pôdu. Pestovanie chryzantémy je tiež potrebné zmeniť banku každý rok, s novým hrncami by mala byť väčšia než predchádzajúce obvod o 2 cm. Mladý kvet pravidelne štipka tvorí puzdro a bohaté kvitnutie.

Related  Keď adenium začne kvitnúť a čo to potrebuje?

Ako vyzerá biela Bacardi Chrysanthemum – video