Môj manžel priniesol dve dievčatká Kuriva Gold na dachu. Ihličnaté rastliny sme nemali, takže sa bojím ich zničiť nesprávnym prístupom. Povedzte mi, kde je najlepšie miesto na pestovanie borievky Curiva Gold av akej starostlivosti potrebuje?

dospelý BushJuniper Kuriva Gold je jedným z najjasnejších zástupcov čínskej keramickej borievky. Najčastejšie sa vyskytuje v záhradách a parkoch a nedávno sa pestuje na súkromných pozemkoch. Rastlina má nielen nádherný vzhľad, ale je tiež schopná vyčistiť vzduch a táto situácia sa stala tak populárnou medzi obyvateľmi leta. Bush je vhodný ako na jednorázové výsadby, tak aj na vytváranie skupinových kompozícií na ihličiach, navyše je niekedy zasadený do vane pre domácu údržbu.

Charakteristika odrody

Kurivao Gold je prirodzene veľmi vysoký a svieži. Výška dospelého rastliny dosahuje 2,5 m, zatiaľ čo obvod púšte sa prakticky rovná jeho výške. Celý rok jalovec rastie v priemere o 20 cm, čo jej nebráni v tom, aby rýchlo vytvorila sviežu korunu.

Vetvičky borievky sú kolmé k hlavnému kmeňu a husto pokryté šupinatými borovicovými ihličkami, ktoré majú prvý zlatý odtieň. Po dozretí sa stáva jasne zelená a v hĺbke koruny je viditeľná svetlá sivá srst.

Ovocné kríky s borovicovými šištičkami so špinavou zelenou farbou. Keď sa ponáhľajú, stanú sa čiernymi a vyzerajú krásne na všeobecnom pozadí.

Rozmanitosť kultivácie

jalovec sadenice

Miesto na výsadbu stálezeleného kebra je najlepšie ponechané na slnečnom mieste, pretože v tieni zlatá farba zmizne. Rovnako sa treba vyhnúť koncepcii.

Rovnako ako všetky ihličnatých, jalovec Kurivao Gold sa cíti dobre v akejkoľvek pôde, a to aj na suchu a kyslé, ale stále aktívne rastú, v prípade, že pristátie do pristávacieho jamy:

  • kompost;
  • rašelina.

V prípade úzkeho výskytu podzemnej vody v pristávacej jamke sa odporúča položiť vrstvu expandovanej hliny do hrúbky 20 cm.

Sazenice jalovíc sa predávajú v hrncoch a ich transplantácia do otvoreného priestoru je nevyhnutná metódou prekládky bez čistenia z úložiska. Kořenový krk v zemi sa nemôže prehĺbiť. Po výsadbe okolo kríkov je potrebné urobiť plytký lievik na zavlažovanie.

Related  Tento heterogénny hybridný hostiteľ navždy získa vašu lásku

Starostlivosť o borievku

Trvalka nie je vôbec náročná. Niekedy je preňho dostatok pozornosti:

  1. Odkvapkajte raz týždenne.
  2. Dodržujte dvakrát ročne (jar – jeseň).
  3. Na jar vyrežte suché a poškodené výhonky.

Prestugolny kruh v rozmedzí od 40 do 90 cm (v závislosti od veku bush) musí byť odstránený z buriny v čase, neumožňujúc jej prerásť.

Kurivao Gold má vysokú odolnosť voči mrazu, dobre toleruje sucho a je zriedka chorá. Ale mladé kríky potrebujú ochranu pred jarným horiacim slnkom, ktoré môže spáliť jemné zlaté váhy. Ak to chcete urobiť, koncom januára by mali byť pokryté lapnikom až do marca.

Video o pestovaní jalovca Curiva Gold