Po dlhú dobu plánujem rásť v letnej rezidencii čučoriedky, niekoľkokrát dokonca kúpil sadenice, ale naša zima nemali skúsenosti. Nedávny známyk, ktorý odporúčal kúpiť rôzne Patriot, povedal, že má niekoľko rokov zimy na kríkoch a nedošlo k žiadnej strate. Veľmi by som sa rád oboznámil s popisom odrody Blueberry Patriot. Povedzte nám, čo to je a akú zimnú odolnosť má tento druh.

čučoriedkový vlastenecVýhody čučoriedky ísť celú legendu, a nie je divu, že mnoho záhradkárov radšej pestovať na svojich stránkach blízkosti malín a ríbezlí. Existuje mnoho druhov chutných čučoriedok, ale má zvláštnu lásku čučoriedkový Patriot, pretože, ako je popísané odrôd má vysokú produktivitu a pomerne nenáročné charakter. Poďme sa bližšie pozrieť na tento krásny kríky, ktoré nielen ocenia chutné plody, ale tiež má pekný dekoratívny vzhľad.

Patriot je jedným z nových odrôd, ktorý bol odrodán v roku 1976 pre dekoratívne záhradníctvo, ale preukázal dobré výsledky a kultúru záhrad a bobulí.

Ako vyzerá rastlina?borúza Bush

Plánovanie Výsadba čučoriedka Patriot, by mali mať na pamäti, že dospelý Bush má pomerne impozantné rozmery: jeho výšku s náležitou starostlivosťou, môže dosiahnuť až 2 m, ale kríky on naozaj nechcel:. Vďaka vzpriamenej výhonky koruny zdá riedko, ale to nebráni tomu, aby trvalka ker pristane , Atraktívne preteky vo všetkých ročných obdobiach: skoro na jar začína kvitnúť na konáre zelené listy sú oválne s červeným odtieňom, ale pádom z červenkastý nádych mizne. Nemenej krásny Bush a počas kvitnutia, keď niektorí jasný olistenie bujný kvet zhluky drobných bielych kvetov, podobne ako malé okrúhle bochonochki.

Odroda sa sama opeľuje, ale na zlepšenie kvality a množstva plodiny sa odporúča pestovať niekoľko blízkych druhov, ktoré sa zhodujú s obdobím kvitnutia.

Vlastnosti chutičučoriedkové bobule

Zrenie z bobúľ Patriot padá uprostred leta a potom sa Bush stáva centrom pozornosti, priťahujúc oko na veľké modro-modré kefy. Bobule sú veľmi veľké (jeden priemer je viac ako 1,5 cm), majú zaoblený, mierne sploštený tvar, na konci sezóny sú o niečo menšie. Koža je hustá, pokrytá nudným kvetom, zelená čučoriedka je červená farba, keď dozrieva, stáva sa tmavo modrou. Buničina je sladká a kyslá, trochu ako čučoriedky.

Bobule zavesené tesne v kefke a po úplnom dozretí zostávajú na púšti dlhšie ako 10 dní, nedrží sa, takže riziko straty plodín je nízke.

Výhody odrody

Medzi výhody Blueberry Patriot treba poznamenať:

  • vysoký výnos (viac ako 7 kg bobuľovitých plodov sa zbiera z jedného krbu);
  • dobrá prenositeľnosť;
  • možnosť dlhodobého skladovania plodiny v čerstvom stave;
  • vysoký mrazuvzdornosť (odoláva zimám s 30-stupňovým mrazom);
  • odolnosť voči mnohým chorobám a škodcom.

Sadenice Patriot pristála na dobre osvetlenom mieste, včasné zalievanie a kŕmenie ju môžete už teraz tretím rokom užitočné bobule, rovnako tak v plnej rodiť kultúra pochádza z piateho roku života.

Prehliadka videa Blueberry Patriot