kamštienos medisKiekvieną kartą, atgaunant gerą vyną, žmonės nekreipia dėmesio į kamštį ir be abejo mesti jį į šiukšlių. Bet kartais verta sustoti ir įsivaizduoti galingą kamštienos medį, kad būtų galima įvertinti gamtos dovana. Juk jos dovanos užpildė visą žemę, ir daugelis jų nepažįstami žmonėms. Pabandykime susipažinti su nuostabiu augalu, iš kurio gaminami ne tik vyno kamščiai.

Taip pat skaitykite: praktiniai medžio drožimo patarimai!

Didžiosios augalo bendros savybės

suaugęs kamštienos medisKamštienos medis priklauso “Bukovye” šeimai ir yra amžinai augalas. Jos aukštis dažnai viršija 20 metrų. Suaugusio medžio kamieno skersmuo yra 100 cm. Jos lapai yra tamsiai žalios spalvos. Briaunos. Forma yra pailga. Lakšto plokštės išorinė pusė turi blizgančią paviršių ir pilkšvą ištekėjimą. Paprastai lapai ir šakos sukuria plačią vainiko plaukimo prigimtį.

Kada gegužė ateis, ant medžio atsiras mielos gėlės. Laikui bėgant, vaisiai yra iš jų – giliai. Jie auga ant vieno kulergo 2 ar 3 gabaliukams. Jie tęsiasi iki maždaug 3 cm ir storio pusantro centimetro. Sulenkti vaisius per vienerius kalendorinius metus. kamštienos vaisiai

Kamštienos medis auga labai lėtai. Manoma, kad jam sukako 25 metai. Augalų gyvenimo trukmė yra apie 300 metų. Kai kurie egzemplioriai gyvena iki 400. Štai kiek žmonių gyvena!

Dažniausiai medžiai, kurie buvo iškrauti daugiau nei 250 metų, nes praranda savo žievės unikalumą.

Gamtoje yra dviejų tipų tokie medžiai:

  • Kamštienos medis “Dovanos”;
  • kamštienos ąžuolo “Vakarų”.

Tolimuosiuose Rytuose jis augina savo tolimą giminaičių – Velvet Amur, kuris taip pat vadinamas kamštienos medžiu. Jo žievė, nors ir naudojama pramoniniais tikslais, bet kokybiškai, yra mažesnė už pradinį augalą.

kamštiena laukinėje gamtojeGamtos vietos, kuriose auga kamštienos medis, yra 500 m aukštyje nuo jūros lygio. Dažniausiai randama Viduržemio jūros regione, taip pat Ispanijoje, Portugalijoje, Kryme ir Kaukaze. Galima sakyti, kad žmonės iš įvairių šalių gavo vertingą dovaną, kad visiems užtenka vyno kamščiai.

Egzotinių augalų gerbėjai turėtų atsižvelgti į tai, kad medis netoleruoja oro temperatūros žemiau 20 laipsnių.

medžiai su unikalia žievėŠio tipo ąžuolo ypatybė yra unikali žievė. Viduje yra uždaros poros, kurios gali laikyti skysčio viduryje storio kamieno. Todėl medis stebuklingai toleruoja sausrą – dažnas reiškinys šiltose šalyse. Gamtos sąlygomis būdingos kamanų medžio nuotraukos yra ypač žavėjos žemės želdinių gerbėjų.kamštienos žievė

Related  Kokias raudonmedžio rūšis galima rasti planetoje Žemėje

Kamštiena atgaminama gilių ar sodinukų daigumu. Nors jauni sodinukai ne visada tvirtina motininio medžio savybes. Todėl, dirbtinai auginant, sodininkai parenka tik pakankamai subrendusius ir didelius gilius.

Unikalus kamštienos žievė

kamštienos plantacijaBeveik visi medžiai žemėje turi savo vertę. Kai kurie gamina vaisius, kiti dekoruoja gyvenamuosius rajonus, o kiti – paukščių ir gyvūnų namus. Net jei medis miršta, tai vis tiek naudinga. Iš jų jie gražūs baldai, kuria namus ir naudoja juos kaip aplinką tausojančius degalus. Bet kamštienos medis yra tikrai unikalus.

žievės žievės kolekcijaKai augalas yra daugiau nei 3 metai, pluta pradeda augti storio, tai yra jo unikalumas. Po 16 iki 20 metų jis pasieks pilną brandą ir bus išpūstas iš išorės. Būtent per šį laikotarpį galima sumažinti pramonės poreikius.

žievės medžiaiŽievė susideda iš negyvų medžių ląstelių, gausiai įmirkytų specialia medžiaga – suberinu. Rezultatas yra medžiaga, kuri neatitinka:

  • drėgmė;
  • skystas;
  • dujos.

kamštienaFelogenas buvimas crust stimuliuoja porėtą personažą. Iki šiol mokslininkai negalėjo sukurti tokio analogo dirbtinėmis priemonėmis. Jo aukšti šilumos izoliacijos savybės ir galimybė neleisti orui patekti į unikalumą nėra viena karta įdomių žmonių.

kamštienos žievėBe to, kamštienos medžio žievė turi neprilygstamą elastingumą, nors ir labai lengvas. Ši medžiaga taip pat naudojama statybos pramonėje ir avalynės gamyboje.

Žievė pašalinama geriau, kol sultys eina prie medžio kamieno. Tada jis yra lengvai atskirtas nuo ąžuolo.

Kadangi mediena turi būti nupjauta po žievės pjaustymo, ji turi užtrukti ilgai, vidutiniškai – 9 metus. Ir nenuostabu, kad tokiose šalyse kaip Ispanija ir Portugalija galite stebėti neįprastus medžių be žievės kraštovaizdžius.

Žievės iš medžio pašalinimo technika

kamštienos žievėKadangi medžiaga yra labai vertinama, jos pašalinimas atliekamas atidžiai ir kompetentingai. Svarbu ne sugadinti medį ir ne sugadinti vertingas žaliavas. Pirmiausia nustatykite žievės storį. Tai turėtų būti ne mažesnė kaip 3 cm. Tada įdėkite kopėčias ir padarykite pirmasis įpjovimas per visą kamieno skersmenį. Panašiai nupjaukite apatinį medžiagos kraštą. Tada plyšys sujungiamos, kad būtų galima pjauti iš viršaus į apačią. Speciali kastuvas kruopščiai atskiria žievę nuo kamieno ir raukšlių po vainiko, kad išdžiūtų.

Apie medžio gyvenimo procesus tokia procedūra neturi įtakos. Jis ir toliau auga, žydi ir duoda vaisių, patinka savo pačių rūšies žmonėms aplink.

žievės paruošimo procesasSiekiant paskleisti žievę, būtina atlikti pjūvius. Kai medžiui sukanka 15 metų, galite pašalinti pirmąjį sluoksnį. Paprastai tai vadinama “grynais”, ir ji dažnai išskaidoma tiesiai į rankas. Po vieno dešimtmečio augs naujas sluoksnis, kuris bus aukštos kokybės. Ypač vertinama medžio kamštienos mediena, kuri buvo daugiau nei 150 metų. Kai augalas jau dirba virš 200, pluta tampa balkšvais ir praranda savo unikalias savybes. Nenuostabu, kad tarp žmonių egzistuoja nuomonė: “Viskas turi savo laiką”. Pagrindinis dalykas yra nepraleisti progos.

Related  Senovės Egipto legenda – švarus skarabų vabalas

Kamštienos žievės pirkimas – video