automatický podávač pre rybyDokonca aj pre akvaristov so skúsenosťami, existujú situácie, keď zabúdajú alebo kvôli určitým okolnostiam nemôžu časom kŕmiť svoje tiché zvieratá. V takýchto prípadoch môže byť automatický podávač pre ryby vynikajúcim riešením. Jedná sa o jedinečné zariadenie, ktoré umožňuje plne automatizovať proces napájania obyvateľov akvária.

Takéto zariadenia vykonávajú odmerané podávanie krmív, čím zabraňujú nadmernej akumulácii kŕmnej zmesi vo vode. Preto je zabezpečená normálna a zdravá výživa rýb v neprítomnosti hostiteľa.

Funkčné vlastnosti autokólov

automatický podávač bubnovTakmer všetky moderné modely majú rovnaký prevádzkový princíp založený na dávkovaní dávky v určitej dobe. Môžu sa medzi sebou líšiť pomocou ďalších funkcií, napríklad prítomnosti digitálneho displeja alebo ventilátora.

Zvýšený dopyt po automatických podávačoch pre typ rybieho bubna. Kŕmenie v tomto prípade sa uskutočňuje pomocou špeciálneho dávkovača bubnov, cez otvor ktorého je vypúšťanie jednej časti prívodu do vody vypustené. Potom sa bubon otáča, vráti sa do svojej pôvodnej polohy a znova sa naplní zo spoločnej komory. Nastavte kapacitu zásobníka pomocou špeciálneho ventilu, ktorý sa môže pohybovať v jednom alebo druhom smere, až kým sa nevytvorí charakteristické kliknutie.

automatický podávač so skrutkovým dopravníkomOkrem toho trh zahŕňa podávače so skrutkovým podávačom, v ktorých je dávkovací mechanizmus špirálovitý, rovnako ako diskové zariadenia, kde sa potraviny pre ryby postupne podávajú z oddelení na disku.

Všetky modely automatických podávačov sú bez výnimky vybavené elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá zabezpečuje nepretržitú a efektívnu prevádzku zariadenia. Práca tohto druhu zariadenia môže byť zo siete aj pomocou energie prstových batérií.

Nezávislá výroba automatického podávača

samočinný automatický vtáčový podávačAko alternatívu môže byť samoobslužný automatický podávač pre ryby v akváriu nákupným zariadením. Výroba takéhoto zariadenia netrvá veľa času a nevyžaduje prítomnosť špeciálnych zručností.

Aby ste vytvorili vlastný podávač, potrebujete tieto nástroje:

  • pracovný stôl s budíkom;
  • ľahká plastová nádoba;
  • plastová trubica s priemerom 7-8 mm.

plastové kontajnery a trubiceAutomatický podávač rýb s vlastnými rukami sa robí nasledovne:

  1. V plastovej nádobe sa vytvorí otvor, ktorého priemer by mal byť o niečo menší ako veľkosť trubice. Vďaka tomu nie je potrebné používať lepidlo. Potom sa do otvoru vloží rúrka.
  2. Do bubna sa naleje suchá potravina. Aby sa zabezpečilo, že granule neklesnú naraz pod ich vlastnú hmotnosť, stačí naplniť nádobu dvomi tretinami.
  3. Samostatne vyrobený bubon je umiestnený na hodinovej osi budíka a potom je pripevnený pomocou lepiacej pásky v smere hodinových ručičiek. Poloha kontajnera by mala byť zvolená tak, aby otvorenie trubice bolo v určitom čase dvakrát denne na dne.
  4. Krmivo sa bude doručovať, kým ručička neprejde určitým spôsobom pozdĺž číselníka.

domáceho podávača v prevádzkePre majiteľov umelých nádrží sa excelentný asistent môže stať vtáčikom v rybníku vlastnými rukami. Dnes existuje veľa rôznych nápadov na domácu výrobu takýchto zariadení, môžete tiež použiť svoju predstavivosť a prísť s niečím dokonalým.

V súhrne môžeme povedať, že autokúva je nepostrádateľným zariadením, ktoré pomôže organizovať plnú výživu rýb v neprítomnosti majiteľa.

Video o automatickom podávači rýb