automatický podávač pre domáce zvieraÚroveň zdravia mačky, jej duševný stav a očakávaná dĺžka života závisia do veľkej miery od správnej, vyváženej a pravidelnej výživy, ktorá v plnej miere poskytuje automatický podávač pre mačky.

výhody

mačka je z automatického podávačaZariadenie rieši mnohé problémy a má niekoľko výhod:

 • jedlo sa podáva automaticky;
 • sú dodržané dietetické normy vrátane čiastočného alebo špeciálne predpísaného lekárom;
 • domáce zviera môže bezpečne zostať doma po dobu 2-5 dní v závislosti od zakúpeného modelu;
 • Vo výnimočných prípadoch sa kŕmidlá vyrábajú s kŕmením po dobu 90 dní;
 • pohodlie pre zapomienky majiteľa;
 • prevádzka z batérií zaisťuje bezpečnosť zariadenia;
 • jedlo je chránené pred nadmernou vlhkosťou a sušením;
 • prítomnosť niekoľkých oddelení v samostatných konštrukciách umožňuje položiť suché a mokré potraviny, inštalovať kontajner s vodou;
 • veľký výber modelov za dostupné ceny.

Princíp činnosti

Automatická chovateľská stanica je podlhovastá alebo okrúhla plastová krabica s vekom a otvorenou miskou na potraviny. Prístroj je navrhnutý tak, aby sa jedlo v určitých častiach podávalo do misy, takže zviera nejedla celý objem potravy naraz.

V modeloch s viacerými sekciami sa priehradka na potraviny otvorí v nastavenom čase nastavenom časovačom alebo programom.

Každý model výrobku má vlastný súbor základných a doplnkových funkcií.

druh

K dnešnému dňu sa vyrába niekoľko typov automatických podávačov pre mačky:

 • mechanická;
 • jahňacie-puzzle;
 • s priehradkami;
 • s časovačom;
 • s dávkovačom;
 • elektronický;
 • s diaľkovým ovládaním.

mechanický

mechanický podávačNajjednoduchšie zariadenie na podávanie štvornohých členov rodiny má spoľahlivý dizajn. Vyplní misku mačky po tom, čo zviera mazlí. Preto v tomto prípade nie je potrebné hovoriť o dodržiavaní diéty. Na predaj sú modely Triol.

V mechanickom podávači pre mačky ležal iba suché jedlo na dobu nie dlhšiu ako jeden deň.

skladačka

vták feeder puzzleChytré a zvedavé mačky si chcú získať jedlo z konštrukcie labyrintu.

Jedlo v prístroji zostáva čerstvé a mačka má vyššiu životnú aktivitu a rozvíja inteligenciu. Existujú konštrukcie Catit Senses.

S priehradkami

žľab s oddeleniamiNa batériách je umiestnený žľab s niekoľkými priehradkami.

V určitých časoch počas otáčania sa otvára sektor s jedlom. Môže byť použitý nielen pre suché, ale aj mokré a prírodné krmivá, ktorých skladovanie je uložené v jednom z oddelení. Populárne úpravy: Cat Mate C50; SITITEK Domáce zvieratá.

Pomocou časovača

podávač mačiek s časovačomPodávač s časovačom pre mačky je pohodlný a užitočný, uzatvorený vekom, rozdeleným na niekoľko oddelení, ktoré sa v určenom čase otvárajú.

Existujú úpravy pre všetky druhy krmiva alebo iba pre suché jedlo. Druhý model má schopnosť kŕmiť zviera na 90 dní. Najčastejšie sú Trixie výrobky v dopyte; Feed-Ex.

Kŕmenie krmiva mačka je určená pre 4 jedlá. Časovač je nastavený na minimálnu 1 hodinu, maximálna – za deň, čo predstavuje podiel vo výške 300 g krmiva Ex Models možno aplikovať časti 60 až 360 g a záznam hlasu hostiteľa pre pozvanie mačku na večeru. Pri kŕmení mokrej podávačmi zariadenie opatrené zásobné ľad priestoru.

S dávkovačom

vtáčie podávačKŕmidlo pre mačky s dávkovačom je tiež celkom dobre variant, v ktorom je správny čas odsunuté klapky a krmivá v požadovanom množstve sa vleje do plochej misky.

Pracuje bez dozoru až na 3-4 dni. Môžete ľahko vybrať medzi modelmi Ferplast Zenith.

elektronický

elektronické kŕmenie krmív pre mačkyJe určený pre dlhú neprítomnosť osoby, preto je vybavený serióznymi digitálnymi možnosťami:

 • displej, na ktorom sú umiestnené všetky informácie na ovládanie dodávky čerstvých potravín do misky na kočky;
 • senzory zodpovedné za prevádzku zariadenia;
 • schopnosť zaznamenať hlas majiteľa, ktorý volá mačku.

Elektronický kočík môže byť vybavený špeciálnym ukazovateľom, ktorý otvorí misku, keď mačka príde s osobným šarmom na golier.

Konštrukcie tohto typu sú mimoriadne výhodné, ak v dome žijú dve alebo viaceré mačky s rôznou výživou, vitamínmi a liekmi. Na základe dobrého modelu: Feed Ex; SiTiTEK Hoison.

S diaľkovým ovládaním

vtáčie podávačTieto podávača sú pripojení k internetu komunikovať so svojím miláčikom cez smartphone, tablet počítač. Vďaka “inteligentným” service hostiteľmi sú vždy vedomí, ako sa dostať mačacej výživy: čas, hlasitosť, počet zbytočných kalórií, prítomnosti nežiadúcich nečistôt v krmive.

Prístroj vypočítava dávku potravy, pričom zohľadňuje vek, hmotnosť, správanie zvieraťa, zaručuje kvalitu zdravia a dlhú životnosť domáceho zvieraťa. Odporúča sa venovať pozornosť modelom PETNET SmartFeeder.

Ako vytvoriť vlastný podávač s vlastnými rukami

Cena podávača je v rozsahu 900-12500 rubľov, v závislosti od typu, dizajnu, dostupnosti dodatočných funkcií, výrobcu. Zariadenie môže byť vyrobené doma, šetrí peniaze a vychutná si kreatívnu tvorbu.vlastný vták

Ako si vyrobiť krmivo pre mačky? Bežné mechanické zariadenie je vyrobené z dvoch plastových nádobiek s objemom 5 litrov. Jeden z nich slúži ako paleta, pre ktorú je polkruh vyrezaný z jednej strany na zrážanie jedla, a z druhého okraja je vytvorený okrúhly otvor na upevnenie vertikálnej fľaše.

Z druhej (vertikálnej nádoby) odrežte krk a dno. Zúžená časť je vložená do okrúhleho otvoru prvej fľaše a upevnená spoľahlivým lepidlom alebo šiť s čipkou. Automatický podávač pre mačky s vlastnými rukami nie je horší ako najjednoduchšie mechanické zariadenia zo skladu.

Domáce kŕmidlá môžu byť tiež vyrobené:

 • Pri extrakcii potravy mačkou, kde sa lopta používa ako regulátor;
 • na základe mechanizmu hodín s batériou;
 • s regulátorom (servo), ktorý riadi pohyb dolnej časti konštrukcie.

Napriek tomu, že automatizácia vydávanie jedla – to je veľmi pohodlné a premýšľavý, je nutné použiť podávač iba vtedy, ak je to nutné, že mačka je plne prejavili starostlivosti, komunikácie a jej význam v dome.

Video o automatickom krmítku pre mačky