cirkuliaciniai siurbliaiKaimo namų šildymo sistema yra uždara srovė, kurioje vanduo cirkuliuoja viename taške. Cirkuliacinis siurblys yra įtrauktas į grandinę, kuri palaiko skysčio judėjimą. Kiekvienas vamzdžio lenkimas, susiaurėjantis, sumontuotas ant linijų, sukuria hidraulinį atsparumą. Temperatūros skirtumas nepakankamas aušinimo skysčio judėjimui per šakotą grandinę ir dviejų aukštų namuose. Naudojant siurblį, galima įrengti šildymo katilą ne tik rūsyje.

Cirkuliacinio siurblio veikimo mechanizmas ir principas

siurblysCirkuliacinis siurblys yra elektrinis variklis, sumontuotas plieniniame korpuse. Jo rotorius perduoda sukibimą per veleną prie rotoriaus. Rotorinis velenas sukuria vakuumą prie įleidimo vamzdžio, pritvirtintoje aušinimo skysčio. Sukant, sparnuotojas išleidžia skysčio slėgį v į grandinę dėl centrifuginės jėgos. Sukuriamas slėgis, kuris yra šildymo apytakos cirkuliacijos varomoji jėga.

Šildymo sistemų cirkuliacinis siurblys yra naudingas, vanduo priverčia pagreitinti judesį, šiek tiek atvėsina, sumažina katilo apkrovą, visuose kambariuose baterijos vienodai šildomos. Sutaupo iki 30% kuro kambario šildymui su tinkamai sudarytu kontūru.

Šildymo sistemos projektavimas, mazgų parinkimas, reikia patikėti specialistui.

Cirkuliaciniai siurbliai yra daug, bet šilumos grandinėse naudojami “drėgnos” ir “sausojo” tipo projektai. Jei rotorius yra atskirtas nuo kontakto su skysčiu sandarinimo žiedų pertvara, konstrukcija laikoma sausa. Tarp darbo rutulių susidaro vandens plėvelė, kuri, dėl paviršiaus įtempimo, užsandarina elektrinę dalį. Kaip dėvėti, žiedus sugriebia reguliavimo spyruoklė. Priklausomai nuo struktūros konfigūracijos yra:

 • konsolė;
 • vertikalus;
 • blokuoti

Siurbliai naudojami sistemose su dideliu srauto greičiu, jie naudojami katilinėse, kurios šildo keletą pastatų. Jie turi gerą našumą – 80%, bet reikalauja profesionalios paslaugos.siurblio detales

“Drėgno” tipo aparatuose iš vandens telkinio išskiriami tik statoriai. Siurblys veikia su mažu triukšmu, nereikalauja priežiūros, naudojamas mažose grandinėse, nepaisant maždaug 50% efektyvumo. Siurblio energijos suvartojimas yra mažas, energijos suvartojimas per valandą su periodiniu perjungimu yra 50-200 vatų. Siurbliai turi trijų pakopų apkrovos reguliavimą.

Šildymo cirkuliacinio siurblio pasirinkimo kriterijai

cirkuliaciniai siurbliai šildymuiAtsižvelgiant į parametrus, svarbu pasirinkti tinkamą šildymo siurblį. Vertė yra:

 • šildymo plotas;
 • patalpos temperatūros sąlygos;
 • temperatūros skirtumas tarp pašaro ir grąžos;
 • šildytuvo funkcinės savybės;
 • spaudimas cirkuliacijos sistemoje,
 • tinklo bruožas;
 • naudotas šilumos nešiklis.

Tinkamo įrangos pasirinkimo rezultatas bus patogi pastato temperatūra.

Iš kambario ploto, priklausomai nuo temperatūros ir kiek laipsnių šildymo katilo šildymo terpėje, priklauso siurblio galingumas. Apskaičiuojant yra termo inžinerijos formules. Mes einame iš vidutinių parametrų, skaičiuojame cirkuliacinio siurblio charakteristikas:

 1. Siurblio našumas nustatomas pagal temperatūros skirtumą – 30-35. Katilo talpa yra padalinta į lašą, gaunamas srautas, tai yra produktyvumas.
 2. 10 m vamzdžio ilgio reikia 0,6 m galvos. Siurblio vertė reguliuojama, tai nurodyta pasu, matuojant metrų vandens storymę.
 3. Siurblis cirkuliuoja visuose radiatoriuose, remiantis 10 sekcijų per 10 m2. Daroma prielaida, kad šilumnešio srautas sistemoje yra pagrįstas katilo našumu. 25 kW katilas šildo 25 l / min, radiatorius 15 kW reikalauja 15 l / min.
 4. Šildymo vamzdžių skersmuo turi atitikti siurblio jungties skerspjūvį. Manoma, kad vienas siurblys užtikrins 80 m grandinės siurblį.

Related  Kokiais atvejais ir kokiam naudojimui yra sėjamosios stendas (laikiklis)?

Kuo ilgesnis cirkuliacijos kontūras ir kuo didesnis vamzdžių skerspjūvis, tuo didesnis cirkuliacinis siurblys reikalingas šildant namus. Jei aušinimo skystis nėra vanduo, didesnis klampumas, siurblys reikalauja didesnės galios.

Jei sistemoje yra vienas didinimo siurblys, jis turėtų būti pasirinktas su galios rezervuaru. Periodiškai slėgio reguliavimas sistemoje gali būti atliekamas mažiau galingu aparatu.

Šilumos siurblio pasirinkimas šildymui priklauso nuo pirkėjo sugebėjimo. Įžymūs prekės ženklai yra brangūs, jie veikia tyliai ir jų nereikia keisti daugelį metų. Šie gamintojai yra Europos gamintojų siurbliai. Kinijos prietaisai kelis kartus pigesni, tačiau jų eksploatavimo trukmė yra trumpa, atsiranda reakcija, triukšmas ir variklis. Rusijos modeliai yra priskiriami vidurinei klasei, jų kaina yra 2 kartus didesnė nei žinomų gamintojų.

Cirkuliacinio siurblio montavimo vieta

siurblio vietaĮrengdami siurblį svarbu suteikti nemokamą prieigą prie jo priežiūros. Geriausia įdiegti įrangą grįžti prieš katilą. Tai prisideda prie:

 • vienodas tiekimo vanduo sistemai;
 • mažiau karšto vandens siurblys truks ilgiau;
 • katilu nesudarys oro užtvindymo.

Siurblio sparnuotė yra montuojama horizontaliai, veikia po įlankos.

Siurblys sumontuotas tik apačioje, kuris turi būti mažesnis nei pagrindinė linija, privalomai įtraukiant atbulinį vožtuvą. Tai užtikrins aušinimo skysčio cirkuliaciją ties pagrindine linija be elektros energijos. Apkrovos nutraukimas turi būti nutrauktas siurblio remontui.

Cirkuliacinio siurblio “Grundfos” įtaisas

Grundfos siurblio montavimasPasak ekspertų, “Grundfos” cirkuliacinis siurblys yra geriausias. Pasaulyje suvartojamos 50% visų šildymo sistemų yra šio ženklo siurbliai. Pagal Istra miestą Rusijoje atidaryta Danijos koncerno “Grundfos” dukterinė įmonė.

Gaminamos sauso ir šlapiojo rotoriaus mašinos. Sausosiose sistemose yra papildomas ventiliatorius varikliui aušinti, triukšmingai veikia, sumontuotas katilinėse. Namų tinklui yra prieinama UPS serijos šlapio rotoriaus sistema. Šie prietaisai gaminami tik Vokietijoje ir Serbijoje. Yra daug ženklų, kuriais galima aptikti netikrą. Šis gamintojo siurblys negali kainuoti mažiau nei 130-150 dolerių.

Related  Skersinio pjovimo medienos rūšys ir ypatybės

Prietaisas veikia iki 10 metų be remonto, jei laikomasi darbo režimo. Jei jūs pats įdiegsite įrenginį, jį turite laikyti uždaroje patalpoje mažiausiai 24 valandas. Sumontuokite cirkuliacinį siurblį tik vamzdyno horizontalioje dalyje. Ryšys trifazis, iš atskiros eilutės.

Produktų, skirtų namų gerinimui, siūlome daugiafunkcinius “Magna” maitinimo ir siurblių su automatiniu “Alpha” sureguliavimu. Pats prietaisas prisitaiko prie nustatyto režimo, sumažina parametrus naktį, o kai namuose nėra nuomininkų, tai taupo energiją.

Wilo siurblio aprašymas

cirkuliacinis siurblys wiloVokietijoje pagaminti cirkuliaciniai siurbliai “Wilo” naudojami skysčių siurbimui vandens keliuose, šildymo sistemose, techniniuose procesuose.

Šildymo sistemų siurblių modeliai yra montuojami serijiniu būdu ir, jei reikia, atliekami sausai ir drėgnai. Leiskite išvardyti gamintojo siūlomas serijas:

 • Žvaigždė, RS, RSD, Z modifikacija;
 • TOP-Z, D, S;
 • Yonos – Pico, Maxo;
 • Stratos – Pico, Eco-St.

Įranga nėra prastesnė nei danų kalba, bet gali veikti temperatūros diapazone nuo 120 iki -100 C. Vienetas gali perduoti šildymo kontūrą 750 m2. Siurbliai sukuria 2.2 – 12 metrų slėgį. Priklausomai nuo prietaiso pajėgumo sveria 2,2 – 8 kg. Įrenginys veikia tyliai.

“Wilo” siurbliai tinka šildymo sistemoms su radiatoriais karšto vandens tiekimui. Nepertraukiamo įrenginio eksploatavimo laikas yra 8 metai, kai atliekamas šlapiasis darbas. 

Šildymo kokybės siurbliai – video