Oleander v bankeOleander v otvorenom teréne je veľký okrasný ker s trojrozmernými kvetenstvami rôznych farieb. V záhrade pestovanie tejto kultúre je realizovaná v oblastiach s teplým podnebím, oleandre a pre starostlivosť v domácnosti je k dispozícii a môže byť vykonané v každom regióne, ale vzhľadom k veľkosti evergreen kríky a teplomilných má svoje vlastné charakteristiky.

Popularita ako okrasný rastlinný oleander získala v stredomorských krajinách v oblasti juhovýchodnej Ázie. V skutočnosti a na fotografii sú kvety oleandru ohromené rôznymi farbami a tvarmi a kvetinárstvo, ktoré už má skúsenosti s pestovaním rastlín, je dobre známe svojou arómou. Silné, kožovité listy pozdĺžnej formy pokrývajú veľa nahnevaných výhonkov a bez náležitej pozornosti sú spodné časti stoniek holé a rastlina má tendenciu rásť.

Úžasný kvet oleandraNie je prekvapením, že jedným z hlavných rysov starostlivosti o oleander je jeho prerezávanie, ktoré obmedzuje rast kroviny a pomáha dať jeho korunu tvar a kompaktnosť. Napriek túžbe po raste, medzi milovníkov vnútorných rastlín je oleander považovaný za nenáročný a ľahko sa stará o rastlinu.

Podmienky pestovania a starostlivosti o oleander

Oleander preferuje jasné vetrané miestoKrov, v prírode rastúci v dobre osvetlených a vetraných priestoroch, si vyžaduje rovnaký prístup aj doma. Ak je hrniec oleja v tieni:

  • listy nevyhnutne zmiznú;
  • novo rastúce lístie sú menšie;
  • kvetenstvo sa stáva riedke a menej dekoratívne ako zvyčajne;
  • internády na nových výhonkoch sú natiahnuté;
  • Mladé výhonky sú výrazne oslabené.

Ak chcete získať bohatý kvitnutie, zariadenie treba odstrániťDlhodobý pobyt v tieni ohrozuje stratu pukov a odmietnutie kvetu rastliny. V lete, izbový oleander, ako na fotografii, je možné vytiahnuť do záhrady. Pri teplote vzduchu 20-25 ° C sa krovina aklimatizuje dobre a aktívne sa rozvíja pod otvorenou oblohou. V zemi na plantáž oleja sa neodporúča vyhnúť sa zložitosti transplantácie rastliny v dôsledku tvorby nových koreňov. Ale vykopať nádobu v blízkosti záhradného jazierka je užitočné. Vlhkosť pomáha Bush vydržať poludňajšie slnko aj v najhorúcejších letných dňoch. Ak na mieste nie je žiadne rybník, môžete v blízkosti použiť bežnú vodu. V miestnosti sa hrniec vloží do panvice s mokrým machom alebo expandovanou hlinkou.

Oleandr reaguje veľmi citlivo na stagnáciu vzduchu, preto je dôležité pravidelne vetrať miestnosť, aby sa zabránilo vniknutiu studeného vetru alebo ponoru do závodu.

Pri pestovaní oleandrov doma je starostlivosť zabezpečená postrekom koruny teplou, mäkkou vodou. Toto opatrenie pomáha udržiavať čistotu listov a zvyšuje vlhkosť vzduchu v blízkosti puzdra.

Related  Má jemnosť pestovania a starostlivosti o jazmín Sambac

Sezónna starostlivosť o oleander

Zariadenie lepšie reaguje na časté zvlhčovanie povrchu pôdy, ale na zriedkavejšie, ale hojné zavlažovanie, pri ktorom voda preniká do najhustejšej časti substrátu. Na jar a v lete, oleander by mal byť napojený častejšie, čo je vysvetlené potrebami rastúceho Bush a odparovaním, čo je väčšie ako v chladnej sezóne. Pôda je navlhčená mäkkou vodou pri izbovej teplote, v priebehu tohto roka neumožňuje vyschnúť zemský kóma s koreňmi. A od apríla do jesene sa zalievanie kombinuje s vrchným obväzom. Na tieto účely je možné používať integrované hnojivo pre kvitnúce plodiny každé dva týždne.

Oleander potrebuje odpočinokAk sa v oleander letných mesiacoch starostlivosť nie je pracné a jednoduché, čím bližšie k zimným závode vyžaduje osobitnú pozornosť.

V prírode žijú kríky v regiónoch, kde je zmena sezóny pomerne výrazná. Podobné podmienky je potrebné vytvoriť a pestovať a starostlivosť oleander v miestnosti.

V prvom rade rastlina hľadá miesto, kde sa kríženec úspešne spánkuje pri teplote 2 – 12 ° C, keď je svetlo denným svetlom. Negatívna teplota a hlboký tieň pri starostlivosti o oleandru doma sú prísne kontraindikované. Ak by bush chýbal svetlo, kvetinár by mal očakávať, že jeho zelený maznáčik sa zbaví lístia a na začiatku budúceho leta nedá požadované kvetenstvo.

Vlastnosti kvitnutia a orezania vnútorného oleandru

Oleander Room, na snímke, sa odkazuje na dlhú kvitnúcich okrasných rastlín.Kvitnutie oleandra začína v júni

V prípade, že rastlina má dostatok vody, jedla a starostlivosť o kvety na kríku odhalil od júna do polovice jesene, často na kvetenstvo sú tvorené oba vaječníky, a potom odhaliť nové šľahača.

Doma, starostlivosť o oleandra nutne zahŕňa pravidelné prerezávanie. Stonky sa nebojí ťažkého skrátenia, spacie pazúriky na jar budú nahradiť stratu koruny, ktorá kvôli tejto starostlivosti bude oveľa atraktívnejšia a silnejšia.

Optimálny čas na prerezávanie oleandra je na jeseň, keď končí masové kvitnutie. Ak je doma, starostlivosť o oleandru, na fotografii, je správne, závod má čas na položenie nových kvetov do jari a pripraví svieže voňavé kvetenstvo na leto. Kvôli tomuto znaku kríža sa nevykonáva jarné orezávanie, s výnimkou sanitárneho odstránenia mŕtvych, chorých alebo oslabených výhonkov.

Transplantát oleander na jarAle na jar je najlepší čas na transplantáciu oleandrového kvetu na snímke.

Related  Bujný kvitnutie dahlí na otvorenom teréne závisí od výsadby hľúz a starostlivosti o rastlinu

Transplantácia oleja a násobenie

Odrezky na reprodukciuMladý keš môže byť prenesený do nových, veľkých hrncov ročne. V tomto prípade koreňový systém nie je narušený a dutiny medzi stenami nádoby a hlinenej kómy sa naplnia čerstvým podkladom. Dospelé kríky by nemali byť transplantované viac ako raz za 3-4 roky. Ako pôda pre rastliny vziať úrodnú voľnú zmes terčov, polovica objemu listovej pôdy, rovnako ako humus a piesok. Na štruktúru substrátu a na profylaxiu bakteriálnych infekcií sa zmieša trochu drvené uhlie.

Pri transplantácii veľkého kríka, niekedy je rozdelený, čo umožňuje rýchle množenie oleandra.

Ale častejšie ako táto metóda sa používa, ale odrezky. Ale pred tým, ako vynásobíte oleandru, musíte získať sadivový materiál. Ak to chcete so zdravou odrôd rastlín sa vám páčil rez mladých rezne tak, že mal pravdu rastu a rozvinutie niekoľkých zelené listy. Zber a zakorenenie sadeníc určených na reprodukciu oleandra sa uskutočňuje v lete.

Zakorenené odrezkySpodné listy sú odstránené a odrezky sú pochované vo vlhkej zmesi piesku, perlitu a rašeliny. Kontajner s výsadbou je lepšie pokrytý filmom alebo vložený do skleníka. Keď sa na semenákoch objavia korene s dĺžkou 3-5 cm, mladé oleandry sa vysadia na vlastné hrnce.

Kultivácia oleandra z odrezkovJe dokonca jednoduchšie a zrejmejšie vypĺňať oleander v obyčajnej vode, do ktorej sa môže pridávať drvené uhlie. Po transplantácii do kvetináčov sa mladé rastliny ľahko aklimatizujú a na jeseň môžu byť opatrne orezané, aby vznikli husté bujné koruny.

Dekorácia domu – video