Vaša obľúbená orchidea sa ochorelaKrásna motýľová kvetina vietor v dome nie je problém. Nesprávna starostlivosť je príčinou choroby orchideí. Rady amatérov niekedy naopak. Existujú náznaky, že ani neskúsený amatér pochopí dôvod zmeny farby a tvaru listov. Nesprávne ošetrovanie a jeho dôsledky sa deje pri nedodržaní základných pravidiel udržiavania orchidey.

Fotografie chorôb orchideí a ich liečenie s popisom

Omrzliny z omrzliny z omrzlinyZariadenie na porušenie obsahu nereaguje okamžite. Dôsledky prichádzajú za pár dní, keď kvetinár už zabudol na to, čo sa stalo. Z tohto dôvodu sa len ochromujúci postoj k rastlinám a systémom starostlivosti vyhýba chorobám. Pri výbere orchidey je potrebné merať podmienky a požiadavku odrody. Takže tam sú svetlo milujúci odrody, ktoré môžu žiť aj na južnom okne s tieňovaním, napríklad Wanda. Častejšie sa vyskytuje orchidea phalaenopsis, ktorá má rád tieň. Musí sa zvážiť tenkosť v starostlivosti o rôzne orchidey.

Najbežnejším typom orchideí v kultúrnej kultivácii je Phalaenopsis. Je ľahšie sa oň starať s obsahom miestnosti.

Aby sa nebola diviť, orchidea je chorá, čo robiť, je potrebné sa vyhnúť:

 • nesprávne zavlažovanie;
 • suchý vzduch okolo kvetu;
 • nesprávne osvetlenie;
 • teplotný kolaps;
 • podvýživa a prežitie;
 • choroby prenášané prostredníctvom hmyzu a vzduchom;
 • otvorené infikované rany na rastline.

Dôsledky nesprávneho obsahu sú vyjadrené oslabením závodu. Často orchidey trpia nadmernou pozornosťou. Choroby orchideí možno rozdeliť do skupín:

 • nesprávna údržba;
 • choroby spôsobené parazitmi;
 • plesňové, vírusové a bakteriálne ochorenia;
 • mechanické poškodenie.

Všetky choroby orchideí začínajú opomenutiami v starostlivosti.

osvetlenie

Vyhoďte listy z priamych lúčov slnkaNesprávne osvetlenie môže viesť k popáleniu listu. Dokonca aj jarné slnko môže byť katastrofálne, ak orchidea nie je zvyknutý na to postupne. Nedostatok osvetlenia povedie k rozšírenému rastu. Ak sa situácia neopraví, kvetina zomrie. Umelé osvetlenie by malo byť vykonávané svietidlami so studeným žiarením, ktoré nie sú inštalované vo vzdialenosti menšej ako 30 cm od tabule. Plachta sa spáli z žiarovky.

Related  Výhody a bolesti tekvicových semien pre mužov

zalievanie

Nadmerné zavlažovanie rokov môže viesť k strate výukových listovAk oplodie opustí, jedným z dôvodov môže byť porušenie zavlažovacieho režimu. Orchidea rastie v hrnci s priehľadnými stenami. Korene sa podieľajú na fotosyntéze a dodávajú vlhkosť listom. Preto letargia listov sa deje z dlhého sušenia rastliny alebo nadmerného zalievania. Ak je rastlina silne sušená v lete, a dokonca aj suchým vzduchom, listy stratia tugor. Aby sa nevytvoril skleníkový efekt, priestory sú vetrané. Je dôležité, aby korene úplne vysušili medzi zavlažovaním. V trvalo vlhkom substráte začne koreňová hniloba a listy orchidey budú tiež vyčarovať.

Ak bola rastlina vložená do vody s napojením a zabudnutá na jeden deň, dôjde k edému listov. To znamená, že doska je nasýtená vodou, opuchnutá a na nej sú mokré škvrny. V tejto dobe je rastlina citlivá na akúkoľvek infekciu.

Orchidové kvety majú rôzne chute, ale nespôsobujú alergie. Vôňa zhnitého mäsa a vôňa vanilky vytvárajú jeden druh kvetov. Pre lepšie opeľovanie sú okvetné lístky držané hmyzom, ktorý ich navštívil.

Zvlášť nebezpečný opuch pri nadmernej zavlažovaní za chladného počasia. Pri teplote asi 15 stupňov by sa malo znižovať napájanie, miesta na namáčanie by sa mali vypustiť filtračným papierom tak, aby sa nerozťahovali. V tejto dobe, orchidey sprej na listy nemôže byť.

Opuch orchidey lístiaKeď zostanete v ponore pri mínusovej teplote niekoľko hodín, rastlina zomrie.

Oslabené orchidey kolonizujú spory a mycelium. Otáčajte formuláre. Niekedy rastliny nakupujú s tuberkulami na listoch, v ktorých je infekcia drobná. Infekcia sa môže vyskytnúť cez zem, vzduchom.

Huba na liste PhalaenopsisNa fotografii sú znázornené plesňové choroby listov orchideí.

Dorsálny mycelium na listoch Phalaenopsis sa nedá otvoriť. Takéto listy je lepšie zničiť, aby nedošlo k šíreniu infekcie. Nové listy budú čisté.

Korene môžu byť postihnuté hnilobou, listami – škvrnami, antrakózou a múčnatkou. Každá choroba má svoje vlastné vlastnosti, ale predovšetkým porušenie obsahu.

Related  Výsadba hľúz gloxinia

Rot môže byť rôznej farby – hnedá, čierna, šedá, ale môžete udržať orchidey iba v počiatočnej fáze, rezanie a dezinfekciu všetkých infikovaných miest. Musíte vziať nový hrniec a podklad, sterilizovať prístroj. Ak sa hniloba rozšíri po koreňoch, rastlina musí byť zničená.

Koreň prehnaný z nadmernej vlhkostiListové miesto je spôsobené rozsiahlou zavlažovaním a nadmerným hnojením. Na mäskej voľnej ploche sú mokré škvrny – je to špinenie. Je potrebné zmeniť podmienky kvetu a odstrániť všetky postihnuté časti rastliny. Táto choroba orchideí trpí Phalaenopsis. Ako kontrolné opatrenie sa rastlina vysuší a spracuje fungicídmi.

Ďalšou chorobou, ktorá začína so škvrnami na listoch, je antrakóza. Malé hnedé škvrny rastú, objavujú sa nekrotické útoky. Vysoká vlhkosť, stagnujúca voda na listoch a nedostatok vetrania – príčiny ochorenia. Liečba je dlhá. Je potrebné odstrániť postihnuté časti po ošetrení fungicídom trikrát za 10 dní.

Anthracis odchádzaAk sú postihnuté listy pokryté bielym povlakom na vrchole, je to múčnatka. Vlhký teplý teplý vzduch vyvolal vývoj spánkových sporov. Pomôže riešenie koloidnej síry, fytozorínu a zmena podmienok zadržania.

Vírusové ochorenia sú determinované mozaiou listov, malými škvrnami. Vysielajú sa hmyzím škodcom, ktoré sú nosičmi. Takéto ochorenia nie sú liečené. Zariadenie sa odstráni.

Prečo na listoch orchideí sú lepkavé škvrny

Tienenie na orchideuNaplniť oslabené rastliny môžu vošky, whitefly, mealybug. S častým utieraním listov s vlhkou utierkou sa naši škodcovia nájdu rýchlo a ich zbavenie sa nebude ťažké. Najväčšia škoda na orchideách spôsobuje škrabka, ktorá je pevne usadená na liste, živí sa šťavou a uvoľňuje lepkavé tajomstvo, na ktoré sa usadzuje huba. V dôsledku toho sa na listoch orchideí objavia lepkavé škvrny. Sadrovú pochvu môžete odstrániť roztokom alkoholu. Ak sa škodcovia rozvedia veľa, ušetrí to Fitoverm. Je však potrebné zmeniť hrniec a pôdu.

Related  Naučiť sa pestovať africký krásny gerbera v záhrade a v izbe

Video o chorobách orchideí