Modlitba trojbarevnáTropické lesy strednej a južnej Ameriky sú plné svetlých, mimoriadnych rastlín, ktoré sa stali miestnymi obyvateľmi v strednom páse. To je tiež tri-farba zobrazená na fotografii šípky – modlitba rastlina, ako táto kvetina je volaná medzi ľuďmi.

Jasnosť farieb, môže tvrdiť s akýmkoľvek krásnym kvetinovým pohľadom. Hlavnou výhodou šípky však nie sú kvety, ale rozmanité listy. Na vonkajšej strane má asymetrický farebný vzor a zo zadnej strany je namaľovaný v elegantnom fialovom odtieni.

Marantha tri-farba – rastlina z dažďového pralesa

Ako väčšina domorodcov, ktoré patria do rodiny Marantaceae, Maranta leuconeura erythroneura – Tento nádherný dekoratívny lístie rastliny v prírode žijú v tieni tropického pralesa a po celý rok príjemné fanúšikov čiapku podobných kultúr maľovaných listov.

Dekoratívne zeleň trojfarebnejAle prečo je trojfarebná prezentovaná na fotografii modlitbový strom? Ide o nezvyčajné schopnosti kultúry, ktoré reagujú na zmenu vonkajších podmienok tým, že sa zdvihne, ako keby v modlitbe, zložené listy.

Divoká trojfarebná šípka je obyčajná obyvateľka pomerne vlhkého tienistého podrasta. A táto vlastnosť listov je veľmi užitočná, ak rastlina dlho spadá pod lúče horiaceho južného slnka alebo príde obdobie sucha.

S listami zdvihnutými oveľa menej odparuje vlhkosť a spálenie od slnka nie je tak strašné. Namiesto toho sa ocitnú v príjemnom prostredí, kvetina, listy dole a všade okolo je možné obdivovať farebné ornamenty, ktorý kombinuje všetky odtiene zelenej, bielej a žltej a fialovej farby.

Podmienky trikolóra

V zime zariadenie potrebuje ďalšie osvetlenieTricolor, priťahovaný krásou trikolóra, pestovatelia kvetov by si mali pamätať, že pre tento rast a prosperitu potrebuje tento dekoračný domáci z trópov zvláštne podmienky. Najprv sa týka umiestnenia kvetu.

V prípade, že väčšina vnútorných plodín tvrdí, že dobre osvetlených oblastiach parapetu, je lepšie vziať Marantové priestoru mimo dosahu priameho slnečného svetla, ale v hlbokom tieni, kde sa listy strácajú svoju jasnosť a získať šedavý odtieň. Letné Maranta trikolóra, ako na fotke, postačí prirodzené svetlo, ale Mid-Autumn kvetinár lepšie postarať o dodatočné osvetlenie.

Marente potrebuje teplo a vlhkosť. Sušenie pôdy v hrnci, ako aj pobyt v chladnej miestnosti predstavuje vážne riziko pre rastlinu, ktorá je úplne zvyknutá na inú prírodu.

Zvlášť nebezpečné je kombinácia studeného a nadmerného navlhčenia podkladu. Chladenie je vnímané tricolorom ako začiatok doby odpočinku, takže rastlina znižuje spotrebu vlhkosti a živín. Pri prebytku nekonzumovanej a slabo odparovanej vlhkosti v pôde dochádza k množeniu škodlivých mikroorganizmov a vyvíjajú sa hnilobné procesy na koreňoch.

Related  Kráľovná domácich rastlín begónia – domáca starostlivosť

Maranta trojfarebné v hrncochRastliny tropického lesa sú nielen dobré pre vlhkosť v pôde, ale tiež nemôžu existovať v suchom vzduchu bytov. Ak chcete poskytnúť modlitbu alebo trojbarevné tri-farby, ako na fotografii, úplné pohodlie, je potrebné dbať na to:

  • o častom zavlažovaní kultúry;
  • udržiavať vysokú vlhkosť všetkými dostupnými prostriedkami;
  • ochrana kvetu od horúceho vzduchu z radiátorov alebo studených prievanov.

Najlepšie je cítiť kultúru, byť v domácom skleníku. Ale vytvorenie prijateľných podmienok pre starostlivosť o jasného človeka z trópov nekončí.

Starostlivosť o trojfarebné v domácnosti

Vzhľadom na zložitosť plnenia všetkých požiadaviek marant, pestovatelia kvetov považujú túto kultúru za neskutočnú. Ak však nájdeš prístup k kvete, bude reagovať rýchlym rastom, neustálym výskytom všetkých nových trichromatických lístia a dokonca kvitnutia.

Rozkvet trojfarebnejV porovnaní s listami modlitebnej rastliny tribarevné fotografie svojich kvetov nespôsobujú obdiv z búrky. Niektorí pestovatelia a nemajú podozrenie, že ich obľúbené formy sú špicaté riedke kvetenstvo s belavými alebo fialovými malými kvety, ktoré sa tiahnu nad rozetou listov.

V starostlivosti o tricolor šípovej hlavy doma je povinné zahrnúť:

  • zavlažovania;
  • top-dressing rastlín v jar-letný čas;
  • jarné transplantácie, vykonávané s dvojročným intervalom;
  • hygienické ošetrenie listov z prachu a odstránenie mŕtvych alebo poškodených častí rastlín;
  • udržiavanie vlhkosti.

Zavlažovanie by malo byť pravidelné a bohaté, zatiaľ čo je užitočné použiť mäkkú vodu pri izbovej teplote. Medzi zalievaním podkladu musí trochu vysušiť. V lete av zimnom období je pôda zvlhčená častejšie. Ak je miestnosť v chlade, plán napájania je opravený.

Tricolor Maranta perfektne vníma kŕmenie minerálnymi a organickými látkami. Takéto postupy na udržanie tempa rastu a dekoračného listu sa vykonávajú v teplom období v intervale dvoch týždňov. Paralelne sa postarajú o čistotu listov, pravidelne ich utierajú vlhkou handričkou. To poskytne jas rastliny, pomôže udržiavať požadovanú vlhkosť a aktivuje dych listov.

Ak je kvetina dlhší čas v suchom vzduchu, riziko vzniku kontrastu plášťa s trojbarevným roztočom sa výrazne zvyšuje. Poškodený sa usadzuje na zadnej strane listových listov a vedie pet do vyčerpania.

Ako rast rastie, šípka sa transplantuje. Pre kultúru milujúcu vlhkosť sa vyberajú široké plastové nádoby, ktorých vlhkosť sa dlhšiu dobu neodparuje a povrchové oddenky sú pohodlne umiestnené. Aby sa zabránilo hnitiu koreňového systému v spodnej časti nádoby je silný drenážny a výsadba trikolóra Maranta sa nutričné ​​mierne acidofilné zmesi rovného podielu rašeliny, humus a list pôdy. K okysleniu substrátu sa k nej pridajú drvená kôra z mäkkého dreva a drevené uhlie.

Related  Elegantné viacfarebné sasanky – výsadba a kompetentná starostlivosť

Počas transplantácie sa šípka môže šíriť rozdelením dospelých rastlín tak, aby rozety mali svoje vlastné korene a zdravý rastový bod.

Video o presadení trojfarebnej