brugmansiya v izbových podmienkachAk existuje brugmansia v zbierke kvetinárstva, opatrovanie doma pre ňu nebude najjednoduchšie, ale rastlina bude reagovať na starostlivosť s nádherným, nič ako kvet.

V prírode, brugmansii sú trvalé veľké kríky alebo stromy rastúce na 11 metrov vysoká. Zdá sa, že priestor pre takéhoto obra jednoducho nemá dostatok priestoru, ale pre floristov nie je nič nemožné. Vektorová rastlina s tubulárnym tvarom, podobne ako magické zvony kvetov v dĺžke od 20 do 50 cm, je teraz k dispozícii fanúšikom interiérových rastlín.

trápenie v lete na teraseAko organizovať výsadbu a starostlivosť o Brugmansia, ktoré kvety sú nielen vplyv na veľkosť a bizarných tvarov, ale tiež rôzne farby, rovnako ako jasný, zlepšuje vôňu v noci?

Pretože rastlina je veľmi veľká, pred sejbou alebo výsadbou je potrebné rozumne posúdiť možnosti a dostupné podmienky. Hoci je pre brugmanciu potrebné prerezávanie, korigovanie veľkosti, pred kvitnutím, strom by mal začať vetviť. A až do tejto chvíle prechádza z 1 na 4 roky.

Podmienky pre rast brugmansii domácich rastlín

kvitne mladý brugmansiyaBrugmansia as pôvodnými obyvateľmi juhoamerických trópoch, je veľmi teplomilná a teplotné extrémy reaguje tým, že zhodí listy a zastavenie tvorby pukov. Považovaný za komfortnú teplotu v rozmedzí 23-28 ° C, a prvé viditeľné známky nepohodlie v chladnom počasí má pri teplote 8-10 ° C V blízkosti sú nulové Brugmansia najprv zastaví vegetačného obdobia, a potom zvýšená časť strom zomrie.

Ak chcete zachovať atraktívnosť zariadenia počas celého roka, zatiaľ čo sa staráte o brugsmanship doma:

 • snažte sa udržiavať konštantnú teplotu;
 • chrániť rastlinu pred kontamináciou;
 • poskytuje jasné a trvalé pokrytie;
 • vykonáva pravidelné zavlažovanie a hnojenie, ktorého harmonogram závisí od vegetatívnej aktivity vnútorného kvetu;
 • urobiť prerezávanie koruny a transplantáciu rastliny, keď “vyrastie” starý hrniec.

V lete, keď nie je nebezpečenstvo zamrznutia, chladného vetra alebo dažďa, je hrniec brugmansie užitočný na vyčerpanie čerstvého vzduchu.

frugmancy v lete na miesteBrugmansiya miluje slnko a cíti sa skvelo nielen na východnej alebo západnej, ale aj na južnej strane. Len v najslnejších dňoch, v poludnie, môže rastlina mierne vlievať, ktorú možno ľahko napraviť zalievaním a prenášaním nádoby metrom do miestnosti.

Ak je domáce rastliny brugmansii celoročne v miestnosti, od jesene na jar, rovnako ako pri umiestnení mimo okná, kvetina potrebuje ďalšie osvetlenie. Pri zimnom za studena, napríklad v suteréne s teplotou približne 10 ° C, sa svetlo nevyžaduje.

Brugmansia primér, transplantácia a výber misky

brugmanship transplantáciaV hrnci, brugmansia rastie rýchlo, a pre plnú vegetáciu potrebuje výživné svetlo substrát.

Takáto zmes sa môže vyrobiť na základe:

 • 2 časti rašeliny;
 • 1 časť humusu;
 • 1 kus záhradnej pôdy.

Ak je to nutné, je primer pre Brugmansia pridať vopred premytý piesok, perlit a vermikulit, ako profylaxia proti hubovým infekciám a bakteriálne znehodnotenie je užitočné zaviesť trochu drveného dreveného uhlia.

Na základe vážnych rozmerov sa vyberie hrniec na brugmánii. Kvôli rýchlemu rastu je lepšie vziať kontajner “s rezervou”, inak by sa musel transplantovať niekoľkokrát do roka.

prebudenie rastliny po zimovaníTransplantácia sa vykonáva na začiatku jari, pred začiatkom prebudenia hlavných rastových bodov. Malé vzorky sa prenesú do väčšej nádoby, zatiaľ čo u dospelých brugmansy sa mení horná vrstva pôdy.

prekládka mladých rastlínPred zasadením na dno hrnca nalejte vrstvu z expandovanej hliny, kamienky miešané s dreveným uhlím alebo iným materiálom. Potom sa malá vrstva pôdy prenesie na zakorenenú stonku alebo na transplantovanú vzorku so starou hlinenou hrudkou.

Ak ide o transplantáciu, korene brugmansie sú trochu odrezané kontúrou hrnca, pozdĺž cesty odstránenie mŕtvych alebo rozpadnutých rizómov.

Nakoniec sa všetky dutiny v novej nádobe naplnia výživnou, predsterilizovanou zmesou, ktorá je jemne zhutnená a napojená.

Zalievanie a vrchný obväz brugmansii

brugmansiya na konzervatóriuBrugmannia má dobre vyvinutú korunu, ktorá:

 • chráni pôdu pod kvetinou pred prehriatím a odparovaním;
 • podieľa sa na fotosyntéze a pomáha rastline získať potrebnú výživu;
 • udržať tonus, najmä v horúcom slnečnom čase vyžaduje veľa vlhkosti a živín.

Preto brugmansiyu v hrnci pravidelne a hojne napojený, rezanie zalievanie len za oblačného počasia a zimovanie. Zalievanie kvetu sa vykonáva s teplou mäkkou vodou, nasiaknutím celej zeminy komi a nevyhnutným vypúšťaním prebytku v priebehu 30-40 minút sa hromadí v panvici.

výsledok náležitej starostlivostiV prípade tropických rastlín, najmä mladých jedincov, je dôležitá vlhkosť nielen substrátu, ale aj vzduchu. Získanie vlhkosti na kvety a listy však môže spôsobiť popáleniny. Aby ste to neurobili, zvlhčite používanie vzduchu:

 • zavlažovanie, keď je rastlina v perfektnej alebo vo večerných hodinách;
 • umiestnenie nádoby v blízkosti vody;
 • vložením hrnca na paletu s mokrým hlinitom;
 • domáce zvlhčovače.

Najvyššie obväzy sa vykonávajú počas vegetačného obdobia. Po prvé, bezprostredne po orezávanie pružiny výroby dusíkatých hnojív, rast odpálenie zelené, potom prevedie do komplexnej zmesi stimuláciu tvorby púčiky a kvitnúce kvitnutia.

V teplom počasí brugmansiyu v domácej starostlivosti sú kŕmené s periodicitou 7 až 14 dní.

Pestovanie brugmansii zo semien doma

sadenice zo semien brugmansiiDnes pestovatelia kvetov majú možnosť pestovať brugmansiyu rôznymi spôsobmi, vrátane semien. Ak sa osivo získava samo osebe, neexistuje istota, aké budú mladé rastliny. Ako hybridná vnútorná rastlina Brugmansia nezachováva rodičovské vlastnosti. Ďalšia vec – semená osvedčeného výrobcu.

V tomto prípade nebude ťažké získať odrôd brugmansiy zo semien doma. Výsev sa vykonáva od januára do začiatku jari. V tomto prípade sa rastliny objavujú s rastúcou základňou a rýchlo rastú. Ako substrát je možné zachytiť základnú pôdu, ale zmes rovnakých častí rašeliny, piesku alebo perlitu pracuje o nič menej. Semená sú položené na povrchu na vlhkej pôde a posypané vrstvou zeminy od 5 do 12 mm.

sadenice v skleníkuVo skleníku pri teplote vzduchu 22-25 ° C a vysokej vlhkosti, aby sa dostali cez baktérie a prejavili sa mikroorganizmy, bude semeno trvať od 1 do 10 týždňov v závislosti od sviežosti semena.

Po celú dobu je nádoba vo svetle a podľa potreby navlhčená. Pikking brugmansii, keď sa pestuje zo semien, sa uskutočňuje vo fáze 4-5 skutočných listov. V budúcnosti sa starostlivosť o rastliny veľmi líši od starostlivosti o dospelé exempláre.

Je len potrebné pamätať, že až jeden rok nie sú lignifikované výhonky menej odolné voči teplu a suchému vzduchu, viac sa bojí škodcov a porazia plesňovými infekciami.

Reprodukcia miestnosti brugmansii odrezaním

mladý brugmansiya z rukoväteRezy umožňujú rýchlo a ľahko získať kvitnúcu rastlinu, namiesto výsadby semien brugmansii a starostlivosť o malé sadenice. Vzorky pestované zo segmentov polovice alebo úplne lignifikovaných výhonkov kvitnú druhý rok po výsadbe. Sadenice trvajú 2 až 4 roky.

Získajte otužilé, pripravené na tvorbu koreňových odrezkov môžu byť od jari do začiatku jesene, hlavná vec je, že na takých kusoch stonky sú rastové body. Rozvetvené výhonky kvitnú skôr ako normálne, priamočiare.

Alebo ešte lepšie, použite Rezne, ktoré tu a tam sa objaví v spodnej časti zrelé zariadenie pre chov Brugmansia. Oddelené počas transplantácie kmeňových ako rezne, zakorenenie stimulátorom a po kvapkách sa substrátom, v ľahko vysokom obsahu živín, vody alebo ponorenie s niekoľkými kusmi dreva alebo dreveného uhlia.

Priemerná dĺžka rezu brugmansie je 15-20 cm, čo stačí na prebudenie 1-3 bodov rastu. V podmienkach miestnosti vzniknú skleníkové korene v priebehu 4 až 7 týždňov, po ktorých sa môžu semenáčky premiestniť z vlastných hrncov.

Brugmansiya v hrnci – video