Nenáročné jasne kvitnúce pelargónieJednou z najprestížnejších rastlín na parapete je pelargónie. Prečo listy žltnú v muškách a aký signál dávajú rastline, je potrebné porozumieť čo najskôr. Kvetina hovorí pozornej hostesky o jej ochoreniach. A zase pelargónie vyzdvihne vysoký kôš kvetov, osviežuje vzduch vôňou listov.

Pelargonium agrotechnics

Podmienky zadržania boli porušenéGeranium je považované za nenáročné zariadenie. Avšak na to, aby bolo potrebné umiestniť, vyžaduje jasnú škvrnu bez priameho lúča poludňajšieho slnka. Pôda musí byť plodná a voľná. Hrniec je vybraný malý, takže korene sú príliš úzke.

Pôda musí byť vlhká, dobre vysušená. Striekanie listov sa nevyžaduje. Horný obväz s univerzálnym zložením, ale s menším obsahom dusíka. Podzimné prerezávanie vyvoláva rast nových kvitnúcich výhonkov. Nemá rád muškáty, ktoré ochladia zemský kóma a prievan.

Choroby listov pelargónie – signál pre floristov

Porušenie podmienok obsahu vedie k oslabeniu závodu. Farbenie listov vám môže povedať, čo potrebujete zmeniť v obsahu kvetu. Prečo žlté listy v pelargónoch, načistenie alebo sušenie – existuje niekoľko dôvodov. Oslabenie zariadenia je spôsobené hlavnými dôvodmi:

 • nesprávny obsah;
 • choroby;
 • obsadenie hmyzom.

Choroby a invázia parazitov sú spojené s nesprávnym obsahom. Ak je kvetina silná, nebude ochorená. Je dôležité poskytnúť nenáročné muškátové podmienky existencie, aby nedošlo k vyriešeniu hádanky, prečo sa muškáty zožltnú a listy suché.

Výsledok nesprávneho obsahu muštu

Výsledok nesprávneho obsahuVo evergreen Bush Pelargonium, nižšie listy žltnú a spadnú, to je prirodzený proces. Preto je kmeň holý s vekom. Ale ak listy často padajú, potom kvetina nemá dostatok svetla. V zimnom období je potrebné zmeniť miesto alebo usporiadať osvetlenie.

Obzvlášť často muškáty zrazia žlté listy v zime. Prečo sa to deje? Biologická aktivita kvetu počas obdobia odpočinku sa neberie do úvahy. Príznakom pretečenia môže byť žltnutie hornej časti rastliny. To znamená, že choré korene nevedú šťavu s správnou silou a vrchol zostane bez jedla.

Suché okraje listov pelargóniePrečo listy v miestnosti žiaria žlté? Je potrebné vodu čistiť častejšie, chýba voda. Ak bola rastlina v lete v lete, keď bola prenesená do teplej miestnosti pred aklimatizáciou, farba sa stáva menej jasná. Je potrebné počkať týždeň alebo dva, a potom začať meniť podmienky zadržania.

Related  Prečo vaše kalatei suché a krútiť listy

Listy sú žlté, ak pelargónie nie je dlhší čas transplantované, hrniec nie je dostatočne kŕmený alebo nádoba je tesná. V kóme zeme vzniká nadmerná vlhkosť, listy sú žlté v pelargónoch. Čo robiť v tomto prípade? Transplantujte rastlinu do novej pôdy a do väčšej nádoby.

Pri nízkych teplotách sa listy pelargónie stávajú červenéGeranium neruší postrek. Avšak aj suchý vzduch je pre ňu neprijateľný. Neinštalujte kvet pod ponorom a blízko radiátora. To je dôvod, prečo pelargónie na okraji žltne. Vysušenie listu začne dávať signál o nedostatočnom napájaní.

Sčervenanie listových listov povedie kvetinárke, že rastlina je zima. Možno sa len musí odstrániť zo skla, bližšie k okraju. Ale prečo sa na jar plávajú nažky? S najväčšou pravdepodobnosťou, v priebehu rýchleho vývoja rastliny nie je dostatok potravy. Kŕmenie pelargónu je potrebné v malých dávkach.

Choroby pelargónie a ich ošetrenie fotografickou ukážkou

Závod je chorýNiekedy, aj keď sú splnené všetky podmienky zadržania, rastlina je stlačená. V pelargónoch z nejakého dôvodu sa listy otáčajú smerom dovnútra, farba zelene sa mení. Príčiny ochorenia sa môžu vysporiadať v zemi alebo na vrchole:

 • baktérie:
 • huby;
 • vírusy.

Potom sa na listoch môžu objaviť hnedé škvrny, mastné škvrny, ktoré nakoniec vyschnú a zničia kvetinu.

Na list pelargónie, vírusové ochorenieVírusové choroby sa prenášajú z infikovanej rastliny na zdravé prostredníctvom hmyzu, ktoré boli predtým kŕmené chorým Bushom. Je možné, že stonka bola zakorenené chorým pelargonium. Znamenie je choroba muštu pelargónie, vizuálne pripomínajúca mozaiku. Plachta sa ťahá dohromady, na nej sú viditeľné škvrny alebo vzor. Ide o cievne ochorenie. Rastlina musí byť zničená, aby neinfikovala susedov.

Bakteriálne mušľovité ochorenieBakteriálne ochorenia zahŕňajú rôzne škvrny a straty listov. Prečo sa pelargónia stáva žltou a čo mám robiť, ak sa na listoch nachádzajú hnedé škvrny? Po prvé, musíte zmeniť podmienky zadržania. Teplý teplý vzduch v miestnosti môže viesť k baktériám. Znakom bakteriálneho ochorenia je zčernenie žíl na listoch. Ak neprijmete opatrenia, po určitom čase zariadenie úplne vysuší.

Stagnácia rastlín na okenných parapetoch, zvlhčenie listového listu z kondenzátu na okne, kontaminovaná zemina sú provokatérom choroby. Rôzne baktérie a huby dávajú rôzne formy a farebné škvrny zo šedého chmýřovitého plaku na umieranie vo vnútri tkanív.

Rastlina kohútaJe potrebné vylúčiť škodlivé faktory, vyzdvihnúť listy škvrnami a spracovať rastlinu fungicídmi. Mal by sa zabrániť kontaktu s listami vody. Bakteriálne choroby zahŕňajú dobre známe čierne nohy. Ak sa stopka pelargónie rozpadne, vyčerpá a padne – to je ono. Je potrebné transplantovať rastlinu do nového substrátu.

Related  Symbol muža dlhovekosť je kvet guzmania

Choroba sa musí liečiť fungicídmiStrašlivé ochorenie pre pelargónie je hrdza. Prečo listy žltnú v geranium v ​​miestnosti, ak to predchádza vzhľad hnedých škvŕn. Môže to byť hrdza, hubové ochorenie. Hnedé škvrny – vrecia so spórmi. Pomôže vám postrek fungicídom. Tá istá choroba spôsobuje edémy – rastu na listoch pelargonium. Pri malých léziách je potrebné listy škrabnúť a spáliť. Pôda na sucho, skontrolujte, ako funguje odvodnenie, dajte rastline viac svetla a vzduchu.

Hmyz a škodcovia rastlín

Škodcovia pelargónieJeden z najnepríjemnejších škodcov je nematódy. Drobné červy žijú na zemi, živia sa koreňmi a pripájajú k nim svoje cysty. Rastlina je najskôr stlačená, potom zomrie. Znak je malý, ako mák, hrach na korene. Odstránenie háďatka je ťažké. Je lepšie odrezať zhora rastliny a zničiť hrniec so zemou. Pri uvoľnení pôdy pomocou nástroja môžu byť cysty osídlené susednými hrncami.

Horná časť kvetu môže byť osadená:

 • vošky;
 • molica;
 • pavián roztoč;
 • húsenice a termity.

Aby sa zabránilo voškám nájsť listy pelargónie jemné a chutné, rastlina by mala dostať dostatok draslíka a malý dusík. Hárok sa stáva hrubší a nemá voňavky.

molicaWhitefly je malé biele muchy, ktoré ležia vajíčka vo vnútri tkanivového listu. Môže sa odstrániť iba opakovaným použitím systémových fungicídov.

Pracovníci jedia šťavu z rastliny, rýchlo sa množia a sú dôvodom, prečo pelargónie točia listy dovnútra. Na zadnej strane listu sa objaví pavučina a celá doska vysuší.

termityTermitov, škodcov, ktoré sa živia v dôležitých častiach rastliny, usadzujú sa vo vnútri stonky a jedia von. Môžu pristáť v zemi, ak usadili základ domu a dostali sa do hrnca so zemou.

Rôzne húsenice s radosťou pohlcujú listy a kvetiny pelargónie. V podmienkach miestnosti sa môžu objaviť, ak leták uložil larvy na listy alebo kvetiny. Háďatkári budú jesť zeleň alebo okvetné lístky, v závislosti od typu škodcu hmyzu.

Related  Môžem jesť meloun pri pankreatitíde?

Je to pre pelargény používať lieky na systémové pôsobenie.

 1. Aspirín, 1 tableta na 8 litrov vody, sprej na listy každé tri týždne, keď sa objavia škodcovia.
 2. Messenger – zalievanie pôdy na posilnenie imunity rastlín.
 3. Maratón je droga univerzálnej akcie. Mala by byť pokropená na povrchu zeme a napojená.
 4. Monterey – prostriedok na striekanie pelargónie z húseníc.

Ak chcete pestovať krásne Bush z pelargónie nie je ťažké, len starostlivosť a pozornosť zelený priateľ je nutné.

Zažite rastúce muškáty – video