Zdobenie schodov s bougainvilleaV prírode, veľkolepé bougainvilley sú veľké rastliny, ktoré sa cítia pohodlne v teplom podnebí Južnej Ameriky. Úspech pri pestovaní tejto kultúry doma závisí od poznatkov o vlastnostiach a preferenciách zariadenia.

Hlavný záujem o bougainville je kvôli jeho kvitnutiu. Ale nie každý vie, že biele, fialovej, žltej a ružovej klastre na koncoch výhonkov – nie je to kvety, ale modifikovaný lístie alebo listene, ktoré obklopujú veľmi skromný, takmer nepostrehnuteľné skutočné kvety rastliny. V blízkosti každej žlto-bielej koruny sa nachádzajú tri srdcové tvary listy-bracts dlhé až 6 cm.

Ak sa pestovateľ oznámenie, že jeho domov obľúbenú popínavé domov stráca listy alebo rastliny s farebnými listene odpadávať, často príčinou problému je zmena podmienok zadržania.

Vyvolanie zmeny stavu môže:

  • premiestnenie závodu z voľného priestoru, kde bola v teplej sezóne, do bytu;
  • presúvanie kvetu z predajne do domu;
  • sezónna zmena teploty a vlhkosti v byte.

Bougainvillea v izbeZvyčajne sa v iných podmienkach kultivácie rýchlo aklimatizuje bougainvillea a opäť sa zakrýva s listami, dáva nové pestrofarebné kefy.

Ale v niektorých prípadoch problém nie je vyriešený sám osebe, a bougainville vyžaduje zvýšenú pozornosť od kvetinárstva.

Prečo sa bougainville zbaviť listov?

Tvorba bougainvillea v hrnciOkrem zmeny miesta sú príčinou zhoršenia pohody miestnej kultúry aj prievan. Bougainvillea reaguje prudko na pohyb prúdov studeného vzduchu. To sa týka:

  • vietor fúkajúci kvetinu v záhrade, na balkóne alebo na lodžii v lete;
  • Situácia, kedy je bougainvilla doma, je v otvorenom okne alebo pod krídlom.

Stlačením na klesanie listov je tiež možné preniesť hrniec do iného okna, rovnako ako otáčaním nádoby s rastlinou, ktorá sa pripravuje na kvitnutie.

Nie menej nebezpečné pre Bougainville porušenie zavlažovacieho režimu.

Je dôležité mať na pamäti, že teplé počasie a aktívna vegetácia vyžadujú konštantnú vlhkosť pôdy. Rovnako nebezpečné je sušenie koreňového systému a jeho zátoky, keď vlhkosť stagnuje v panvici a v zemi v banke.

Vzhľadom k tomu, bougainvilleas v tejto dobe potrebujú menej vlhkosti, potom zalievanie v zime potrebuje viac bodavý a zriedkavé. Ak sa rastlina pravidelne naleje, odpovedzte na otázku: “Koľko?”na bugerrville odhodí listy? “je veľmi jednoduché. Koreňový systém nemá čas absorbovať prichádzajúcu vlhkosť, metabolické procesy sú porušené. Výsledkom je žltnutie a vyblednutie listov na nedávno zelených rastlinách.

Podobné procesy vznikajú, ak kultúra dostane menej vody. S obmedzenou výživou listy z bougainvillea spadajú do zelena. Rovnaký osud očakáva konce konárov, ktoré zakrývajú konce.

Related  Využívame a neutralizujeme škodu spôsobenú rebarvám

Rovnako ako pri studenom prievanu, suchý horúci vzduch prichádzajúci z vykurovacích zariadení je nebezpečný pre domácu výbušninu. Mimoriadne záporná suchosť vzduchu ovplyvňuje výhonky, ktoré sa vytvorili skoro na jar. Dokonca aj na zvyšných ramenách sa vytvárajú deformované chrobáky a listy.

Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie umožní pestovať bujnú kvitnúcu rastlinuRovnako ako ostatné vnútorné rastliny, bougainville je ovplyvnený sacie hmyz škodcov, ktoré oslabujú rastliny. Zvlášť nebezpečné sú roztoče, s nízkou vlhkosťou, ktoré napadajú kvetinu v miestnosti. Na záhradné údržbu pre rastlinu sú nebezpečné shchitovki, vošky, jesť zeleninu húsenice a whitefly.

EAk sa závod prevádzkuje v lete na lodžii alebo na záhrade, musíte pozorne sledovať kolísanie nočných teplôt. V auguste a septembri, keď sa vzduch ochladzuje na +5 ° C, môže zmrznúť a stratiť nielen lístie, ale aj časť mladých výhonkov.

Prečo nie je doma bougainville kvitnúca?

Transplantácia bougainvillea do priestranného hrncaGreen inštancie popínavé rastliny pestovateľ môže tiež spôsobiť znepokojenie kvôli nedostatku kvitnutia alebo chudoba. Obsah rastlín v hrnci malom ho tlačí k vzniku púčikov a objem “rastu” obal robí zdravú kvetinu “výkrm” a odmietajú kvitnúť.

Dôvodom, prečo nie popínavé kvety vo vnútornom prostredí, môže byť riadne organizovaná dobu odpočinku alebo neexistujúce. Keď je v miestnosti, kde je teplejšia ako 10-12 ° C, bougainvillea neochotne pešiaka púčikov, takže nestojí za to čakať na krásny kvet v ďalšej sezóne.

Podobne, chladné počasie počas leta má nepriaznivý vplyv na kvalitu kvitnutia. A dokonca aj útržky, ktoré tvoria, sú viac vyblednuté ako obvykle.

Okrem štekania výhonkov, nedostatok svetla spôsobuje naťahovanie výhonkov, strata rastlinnej formy, ktorá je usilovne podporovaná prerezávaním. Obzvlášť nepríjemné, táto okolnosť sa stáva pre majiteľov bonsai pestovaných na základe bougainvillea.

Bougainvilleia klesla listy a kvetyNiekedy nie je dôvod, prečo bougainville kvitne doma, je stále neznámy. Ak však zariadite malú “výživu” pre kvetinu, môžete aktivovať vznik púčikov. V závislosti od stavu rastliny a jeho veľkosti po dobu 2-4 týždňov zastavte kŕmenie a obmedzte zavlažovanie. Časť vody sa podáva rastline až po vysušení vrchnej vrstvy pôdy. Signál, že bougainville je pripravený na kvitnutie, je tvorba mladých výhonkov s kvetnými puky na koncoch. Potom sa obnoví horné obväzy a zavlažovanie ako predtým.

Related  Ako zabrániť ochoreniu anthuria

Trimming bougainvillea doma

Na jar je miestnosť bougainvilleas podrobená tvarovaniu prerezávania, počas ktorého sú odstránené všetky oslabené alebo sušené výhonky a plné ročné vetvy sú rezané do polovice dĺžky.

Rastlina dobre reaguje na prerezávanieV lete, aby sa zachovala dekorativita a zjednodušila starostlivosť o bougainviliu, sa vyblednuté výhonky skrátia a ponechajú na nich 4 až 6 púčikov. Toto opatrenie pomáha aktivovať rast mladých výhonkov, ktoré už v tejto sezóne môžu odhaliť nové kvety.

Pachové výhonky staršie ako 3-4 roky by sa nemali strihať, pretože púčiky na dospelých vetvách sa buď vôbec neprebudia, alebo to veľmi neochotne.

Vzhľadom k jednoduchosti, s ktorou popínavé rastliny v domove nesie prerezávanie, na základe tejto kultúry prostredníctvom opatrení, ktoré majú pestovať nielen tvorí kompaktný kríky, ale aj elegantné Stam stromy a nádherným bonsaje. Nemenej zaujímavé sú aj kompozície, na ktorých sa nachádzajú kvitne skelety, dekoratívne mriežky alebo mriežky.

Bougainvillea doma – video