Crocosmia kvety v záhradeCrocosmia alebo montbretia – trvalka domorodca do Afriky, patriaca do rodiny Iris. Napriek skutočnosti, že kapricious plant je crocosmia, výsadba a starostlivosť v otvorenom teréne sú tiež možné v našich zemepisných šírkach. Hlavnou vecou je poznať niekoľko tajomstiev o kultivácii tohto afrického hosťa.

Existujú dva spôsoby, ako pestovať krokosmia – semená a hľuzy. Semená sú nežiaduce na zasadenie ihneď do pôdy, pretože s vysokou pravdepodobnosťou nebudú klíčiť. Ale cibule sú odolnejšie voči teplotným zmenám a škodcom, takže môžu byť bezpečne umiestnené okamžite do pôdy.

Ako pestovať Crocos zo semien

Sekcia CrocosmiaCrocosmia výsadba a starostlivosť o neho v otvorenom teréne na jar začína prípravou sadenice – ako už bolo povedané, môže priamy výsev nedávajú výsledky. Na konci zimy alebo skoro na jar sa semená nalejú do misy a nalejú sa vodou. Potom musia byť ponechaní na jeden deň. V črepníkoch alebo krabiciach nalial zmes záhradnej zeminy, rašeliny, piesku a kompost – to je najvhodnejší pôda pre Crocosmia.

pestovanie sadeníc z kroskómuPo výseve kontajnery s budúcimi sadeníc musieť pokryť fóliou a uložte do slnečné miesto (oblek a umelé osvetlenie). Akonáhle klíčky boli 2-3 listov pojme niektoré rastliny pre viac priestranný hrniec. Ako budete tráviť Crocosmia pristátie a starať sa o ňu v otvorenom poli na Sibíri, kde klíma je príliš krutý, vyberte kvetináče s kvetmi na čerstvom vzduchu. Každý deň zvyšujte čas, ktorý zariadenie trávi na ulici – a tak sa rýchlo prispôsobí meniacim sa poveternostným podmienkam.

Nalodenie a starostlivosť o krokosmia na otvorenom teréne

krokodílový sadeniceKrokos je najlepšie vysadený v dobre osvetlených oblastiach, v tieni budete mať podlhovasté biele rastliny. Je žiaduce, aby kvetinový záhon bol na podkroví – takže duny nebudú zaplavovať po daždi. Silné prievany môžu tiež poškodiť kvety.

Čas, kedy Crocosmy pristane na otvorenom teréne, je v polovici mája, kedy zmizne hrozba neskorého mrazu. V miernom podnebí môžu byť kvetiny zasadené do konca apríla.

Miesto pre výsadbu by mal byť vybraný v predstihu na jeseň proryhlit pôdy a pridajte piesok (tak, že voda nebude stagnovať v koreňoch po zalievanie) a minerálne hnojivá.

Related  Užitočné vlastnosti a odporúčania pre používanie húb húsenice

Pred výsadbou je potrebné dobre umyť a uvoľniť pôdu na kvetinovom záhoní. Pripravené pre výsadbu hľuzy potrebujete na sedenie, takže medzi dospelé rastliny zostávajú minimálnu vzdialenosť 10 cm. Hĺbka výsadby je asi 8 cm.

Crocosmia výsadby a starostlivosti o neho v otvorenom teréne na Urale sú možné len v prípade, že v čase chladného počasia môže byť posteľ schovať. Dobrý výsledok bude kultivácia v slnečných sklenených skleníkoch.

Aby sa zabránilo popraskaniu, je najlepšie vysadiť Crocosmia rôznych odrôd na rôznych posteliach s dostatočnou vzdialenosťou od seba.

Správna starostlivosť o mladú kroskóziu

Crocosmia PaniculateNajdôležitejšou vecou pre Crocosmia je včasné zalievanie. Vodné trvalky by mali byť napojené každý týždeň, ale stojí za to dávať pozor na počasie, takže v daždivých dňoch žiarovky nemajú hnilobu. V horúcom počasí by sa malo zvýšiť množstvo vody.

Pred objavením sa prvých kvetenstiev, akonáhle sa vyvinú listy, je potrebné urobiť prvý vrchný obväz. Ako hnojivo je vhodné riešenie mullein, minerálne zmesi s draslíkom a špeciálne zmesi pre cibuľové rastliny.

Nemusíte viazať crocosmium – udržuje svoj tvar na vlastnú päsť, takže sa nebudete musieť starať o bezpečnosť kvetinových stoniek.

Starostlivosť po kvete

výkop žiaroviek z kroskómu pre zimuAkonáhle kvitne kvitnúce kosti, je žiaduce orezávať stopky – čím viac rastlinných síl pôjde, aby sa zachovali hľuzy.

Ak sa očakáva chladná zima, na jeseň sa žiarovky vykopávajú, dôkladne vyčistí od zeme a uskladnia sa v chladnej miestnosti. Ak je však možné urobiť bez vykopania, je lepšie nechať podzemky v zemi. Takže kvety rozvinú koreňový systém lepšie a budúci rok vás potešia nádherným kvitnutím.

Malé kvetinové typy montáže nesú hibernáciu bez toho, aby sa vykopali z otvorenej zeme, ale je lepšie byť bezpečné, pokrývajúc posteľ s 20 cm vrstvou pilín a listov.

skladovanie žiaroviek z kroskómuZhrňte:

  1. Príprava na pestovanie a starostlivosť o krokosmiu na otvorenom poli začína na jeseň – zvolí sa vhodné miesto, pôda sa uvoľní a oplodí.
  2. Rastliny sa dobre rozvíjajú na výške slnečného svetla, v pôde bohatej na humus a rašelinu.
  3. Zasadenie semien priamo do otvorenej pôdy pre krokosmy je nežiaduce, je najlepšie pripraviť sadenice vopred.
  4. Najjednoduchšia starostlivosť o krokosmia je týždenné zavlažovanie.
  5. Pred zimou sa uzemní časť rastliny odreže a zemina nad vrúbkmi je pokrytá vrstvou pilín a listov. Akýkoľvek iný organický povlak je tiež vhodný.

Related  Očarujúce kvitnutie a nepríjemný charakter azalky

Winning Crocosmia – video