Bougainvillea Vera PočkajteHosť z trópov amerického kontinentu, bougainvillea, je vysoký ker. Vytvoriť kúzlo nie sú kvety, ale ich zárezy. V prírode sú lila vo farbe, v kultúre – pestrofarebné. Nie je ľahké pestovať bougainville doma, starostlivosť je potrebná špeciálne.

Flower Bougainvillea

Rovnako ako mnohé tropické rastliny pestované v zajatí, domov v Bougainville vyžaduje údržbu za špeciálnych podmienok. V dobrých podmienkach môže keramka a dom vyrastať až do výšky troch metrov. Výbery podľahli len trom odrôd bougainvillea – krásna, peruánska a nahá.

Vnútorná bougainvilleaTreba poznamenať, že v prírode sú vetvy rastliny lianate a pichľavé. Zberatelia nemohli odstrániť tŕne domácich rastlín. Snom milovníkov je dostať kvet s modrými zátvorkami.

Starostlivosť o rastlinu zahŕňa tieto kroky:

  • vytvorenie podmienok pre kvitnutie;
  • zimná bougainvillea;
  • transplantácie a reprodukcie;
  • Možné problémy s porušením režimu obsahu.

Pri pozorovaní poľnohospodárskych techník je možné pestovať takúto rastlinuDoma, ako na fotografii, kvet kypriacej vône sa bude páčiť len pri dodržiavaní poľnohospodárskych techník.

Domáce obsah bougainvillea

Tropické rastliny potrebujú starostlivé splnenie všetkých požiadaviek. Zariadenie sa nachádza na južnom okne priamo pod priamym slnečným žiarením. Bougainville nemá rád zmenu bydliska ani v okne, protestujúc tým, že vypadne listy. Skrutky by sa nemali dotknúť zariadenia. Ak je bougainvilleský dom umiestnený na teplom zasklenom lodžii alebo kvetinovom skleníku – ideálne riešenie.

Krásy krásy bujné lebkyAk je Bush napojený a kŕmený včas, bude kvitnúť od mája do novembra. Kvety neatraktívne, rýchlo vyblednú. Dekoratívne výrezy rôznych tvarov a farieb. Stále zachovávajú tvar a krásu. Za nepokojmi bradavíc sa listy skrývajú a kefka vyzerá ako veľký kvetný kôš.

Je veľmi dôležité, aby počas obdobia kvitnutia bola teplota udržiavaná na 22-25 ° C C. V pokoji je optimálne mať v chladnej miestnosti 5-10 C. Pre 0 Z stupňov rastlina zomrie nad 10 rokov C – Vegetácia začína. V zime, v teplom s dostatočným osvetlením, rastlina nebude v hibernácii, bude slabo kvitnúť. Potom, a v lete, bujný kvet nemôže čakať.

Related  Recepty na prípravu ľubovníka bodkovaného a jeho prínos pre zdravie

Zavlažovací režim a ďalšie pekné rytiny sú dôležité pre video v bougainvilleu:

Počas kvitnutia je neprípustné úplné vysušenie zemského kóma. Avšak stagnujúca vlhkosť okamžite povedie k rozpadu koreňov. Preto je dôležité, aby ste sa dostali cez zásobník, aby ste vyprázdnili nadbytok. V zime sa znižuje zavlažovanie, ale sušenie pôdy v banke je neprijateľné. Dokonca aj v pohode raz za 10-14 dní, musíte navlhčiť pôdu.

V lete je potrebné systematicky navlhčovať listy bougainvillea, nevyhnutne na oboch stranách, ale tak, že zákruty nepatria na zákrutky. Zalievanie a zvlhčovanie vedie iba mäkkou vodou.

Rastlina rastie rýchlo a potrebuje častý transplantát. V skleníku by mohol byť rast za tento rok troch metrov. Veľkosť miestnosti na kvetinovú výzdobu v normálnych podmienkach závisí od objemu hrnca. Čím užšie korene, tým menší rast a bohatý kvitnutie. V súlade s tým, a transplantácie častejšie, aby potraviny bolo dosť.

Bougainvillea odhalila bonsaiHlavnou podmienkou transplantácie nie je rušenie koreňového systému. Prenos do väčšieho hrnca sa preto vykonáva opatrne. Zvyšné 2 cm od stien k koreňu sú úhľadne pokryté kompozíciou:

  • listová zem – 1 diel;
  • trávnatá plocha – 1 diel;
  • piesok veľký – 1 diel.

Okrem toho sa do pôdy vmieša vermikulit, keramická drvina, rozdrvené drevené uhlie. V dolnej časti silnej drenážnej vrstvy z expandovanej hliny alebo z rozbitého keramického keramika. Je dôležité, aby sa kyslosť pôdy blížila neutrálnej reakcii.

Najlepší čas na transplantáciu je, keď sa rastlina prebudí zo zimného odpočinku – skoro na jar. V tomto prípade nie je možné kombinovať transplantáciu a orezávanie.

Prerezávanie z kruhu a získanie odrezkov na zakorenenie. Orezať mladé vetvy na dĺžku až 13 cm v rovnakom čase, kefka dobre rastie. Staršie pobočky by sa nemali dotknúť. Účinok nebude a trauma zariadenia je hmatateľnejšia.

Pestovanie bougainvilley doma môže byť zakorenené v lignifikovaných výhonkoch získaných prerezávaním. Je ľahšie získať novú továreň v prikopu, ktorá na zem prichytá vetvičku. Takže rastlina sa vynásobí počas výberových prác v skleníkoch.

Related  Veľkým zástupcom kvetinového kráľovstva je panna

Zakorenenie lignifikovaných výhonkovNa zakorenenie používajte ako substrát sterilné zloženie – piesok, drevené uhlie, drvený mach-sphagnum. Teplota v skleníku by mala byť 21-23 stupňov. Nižšie vykurovanie urýchľuje zakorenenie. V pôde je potrebné pozorovať miernu vlhkosť a zabezpečiť pravidelné vetranie.

Ukončenie kvitnutia alebo klesania listov je signálom podivnej tropickej otrokyne, že sa jej nepáči podmienky zadržania.

Domov Bougainville môže byť chorý z nadmerného zavlažovania so stagnujúcimi zónami. Spustí sa koreňová hniloba, čo zničí rastlinu. Teplota mletého kómu pod +5 stupňov je škodlivá pre rastlinu.

Nadmerné napájanie môže viesť k smrti závoduKvety môžu byť osídlené múčnatkami alebo múčnikom. Sladká huba sa usadí na sladký výtok a listy sú čierne. Takéto listy je potrebné odtrhnúť, rastlina by sa mala umyť a ošetriť silným insekticídom, Aktellik.

Bougainvillea zo Sibíru – video