Croton v jednej banke s inými rastlinamiDekoračné listy krotonu, ktoré prekvapí obdivovateľov aj začiatočníkov v kvetinárstve s rôznymi tvarmi a farbami, je hlavným rozlišovacím znakom domácej rastliny. Keď krokón suché a spadajúce listy, a exotický pekný, ktorý nedávno vyzdobil miestnosť, stráca väčšinu atraktívnosti, jeho majiteľ sa zdá mať veľa dôvodov na obavy.

Kroton sušil a listy spadliNa jednej strane pád listov z dolných vrstiev stonky je prirodzeným procesom, ktorý nevyhnutne sprevádza vzhľad na vrchole nového lístia. Vlastník krotona musí zazvoniť, ak:

  • výhonky sa rýchlo zbavia;
  • dokonca mladé lístie suší a zomrie;
  • konce listov suché;
  • žltnutie a vädnutie sa prejavuje vo forme škvŕn v strede listovej dosky alebo pozdĺž jej okrajov;
  • zisk nemá čas na kompenzáciu strát.

Prečo Croton suché listy? Aké sú chyby, ktoré urobila kvetinárka, a ako napraviť situáciu?

Vo väčšine prípadov by sa mala nájsť príčina porušenia starostlivosti o rastlinu, zmena podmienok údržby, napríklad počas sezóny alebo presunutia krotona do inej miestnosti. Niekedy je kultúra miestnosti postihnutá hmyzom, ktorý negatívne ovplyvňuje stav listov a stlačí celú rastlinu.

Chýbajúce chyby: Crotonové listy suché a padajúce

Najčastejšie, kvetinárstvo, sledovať ich pestré, ako žiadna iná rastlina Croton listy spadol a stratil turgor lístie sa postupne vytráca, nestačí zavlažovanie vášho domáceho maznáčika.

Zemná nádoba v banke musí byť neustále mokrá. V lete, vo väčších av zime v menšej miere, ale nemôžete úplne vysušiť pôdu. Ak krotónové napojená často, ale hydratujú len povrchovú vrstvu, pokiaľ ide o rast koreňov bude pod vodného deficitu, ktorý okamžite vplyv na zdravotný stav kultúry a listy na prvom mieste.

Crotonové lístie sú jeho “signálnou vlajkou” a sledujú, čo dokáže pochopiť, aké je zdravé priestranné pekné prostredie, či je starostlivosť správne usporiadaná a či je dostatočná starostlivosť.

V jesenno-zimnom období by mal byť krokón napojený na minimumSuchá pôda pod krotonom je znakom blížiacej sa nepriaznivosti. Prebytočná vlhkosť však nie je ani najlepším faktorom pre rozvoj kultúry. Zvlášť nebezpečné je prebytočná voda v chladnej sezóne.

Related  Popisy fotografií druhov a odrôd azalky

Je možné, že odpoveď na otázku: “Prečo Croton padá listy?” Bude to nadmerné napájanie v jesennom-zimnom období. Z konštantného pobytu v mokrom substráte na koreňoch sa vytvárajú ohniská hniloby, objavujú sa mŕtve časti. V dôsledku toho rastlina prestane dostávať dostatočnú výživu a listy krotonu suché a spadajú.

Upozorňujeme, že problém nie je ťažký. Ak pol hodiny po zalievaní v panvovej sklenenej vode, musí byť vypustený a pri výsadbe krotona na spodnej časti nádoby je poskytnutá silná vrstva drenáže. Okrem toho nezabúdajte, že s poklesom teploty obsahu sa zníži zavlažovanie.

Crotonové listy padajú zo vzduchu na sucho

Nemá rád rastliny a suchý vzduchMedzi dôvodmi, prečo opúšťa suché listy, sa často zistí, že kvetinárska chyba je nadmerná suchosť vzduchu v miestnosti, napríklad v zimných mesiacoch, keď sa vykurovacie práce.

A v tejto dobe a v lete by mala byť rastlina hýčkaná teplou sprchou, pre ktorú je zaberaná trvalou mäkkou vodou. Užitočným hygienickým postupom pre exotického hosťa budú utierky listov vlhkou handrou. A pri zvlhčení vzduchu je vhodné používať špecializované domáce spotrebiče alebo dať do misky hrniec s mokrým machom alebo expandovanou hlinkou.

Croton sa cíti dobre v miestnosti s vysokou vlhkosťouAk v miestnosti, kde je rastlina umiestnená, neustále udržiavaná vysoká vlhkosť, kvety nie je pravdepodobné, že si všimnú, že kroton suché listy špičky, alebo listy predčasne klesnúť skoro. V tomto prípade žijú zelene oveľa dlhšie ako v bežných priestorových podmienkach.

Pobyt v suchom vzduchu oslabuje rastlinu a vyvoláva útoky na kroton tak nebezpečného škodcu vnútorných plodín ako roztoče. To je ďalší dôvod, prečo kroton sušil a padol listy.

Prečo Croton vysuší, keď sa zmenia podmienky?

Niekedy pestovatelia kvetov zabúdajú, že meniace sa počasie a sezóny mimo okna ovplyvňujú aj rastliny vo vnútorných priestoroch.

Mladý croton na parapeteOtázkou: “Čo ak kropenaté listy spadnú?”, Kvetinár musí venovať pozornosť teplotným podmienkam v obsahu rastliny:

  1. Keď v miestnosti chladnejší 14 ° C, rast a ďalšie životne dôležité procesy spomalil do tej miery, aby sa špičky listov Croton suchý, a potom obnoví všetky rastliny a zeleň.
  2. Pri teplotách nad +24 ° C a nízkej vlhkosti vzduchu môžete vidieť, ako klesali listy krotona.

Related  Fotografie a názvy odrôd domácich fialiek (časť 2)

Crotones v kvetináčoch na nádvoríCroton spustil listy a pod priamym lúčom slnka. Keď je takýto dopad krátky, nič sa nestane. Je potrebné vrátiť sa k milovanej rastlinnej polostín a listy vrátia pôvodnú elasticitu a krásu. Ale dlhé slnečné lúče pod horiacimi lúčmi vedú k útlaku kvetu. V dôsledku toho listy spadnú z krotonu.

Ak nevrátite kvet do pohodlného prostredia, situácia sa zhorší až do smrti domu.

Nie je vylúčené, že krotón stráca svoje lístie, chýba jedlo. Opustenie listov, aj za obvyklých podmienok a s dostatočným napájaním, naznačuje potrebu transplantácie alebo hornej obliekania veľkej miestnej kultúry.

Video o problémoch starostlivosti o kroket