pšeničné otrubyDnes sa stále viac a viac priaznivcov zdravého stravovania rozhodne zahrnúť do svojej diéty pšeničné otruby. Je to produkt získaný v dôsledku spracovania a výroby obilnín. Dlho sa považuje za zbytočné a používa sa iba ako krmivo pre zvieratá. V súčasnej dobe je veľa informácií o výhodách pšeničných otrúb už známe. Ich použitie sa odporúča v mnohých diétach. Pomocou pšeničných otrúb je stav bežný pre mnohé choroby. Avšak pre príjem otrúb, ktoré prinášajú len úžitok, musíte poznať niektoré vlastnosti produktu.

Pšeničné otruby: prospech a ublíženie, ako to urobiť

granulované otrubyVonkajší obal zrna, ktorý slúži na výrobu otrúb, je studňa biologicky cenných látok. Súčasne zostáva produkt nízkym obsahom kalórií, preto sa odporúčajú aktívni špecialisti na zdravú výživu a výživu.

Užitočné vlastnosti pšeničných otrúb sú vysvetlené nasledujúcim chemickým zložením:

 • vitamín A;
 • draslíka;
 • vitamín E;
 • horčík;
 • sodného;
 • fosforu;
 • vitamíny skupiny B;
 • vápnik;
 • meď;
 • vláknina, ako aj vláknina;
 • proteíny;
 • jódu;
 • mastných kyselín.

V predajniach môžete vidieť ako pšeničné otruby granulované a nie granulované. Neexistuje žiadny osobitný rozdiel, ak sa ponúka iba produkt v jeho čistej forme.

Bežné otruby sa najčastejšie vyrábajú bez akýchkoľvek prísad. Ale v zložení granúl môže byť často prítomný cukor, soľ alebo dokonca aj rôzne vonné látky, určené na zlepšenie chuti. Preto ak chcete, aby príjem výrobku priniesol čo najväčší úžitok, potom stojí za to dať prednosť základným otrubám.

Čo je užitočné pre pšeničné otruby?

dávkovaná konzumácia pšeničných otrúbObsiahnuté v otruboch pšeničných látok majú priaznivý vplyv na ľudský organizmus:

 1. Vstup do žalúdka sa zväčšuje, čo spôsobuje pocit sýtosti. Táto vlastnosť je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí chcú schudnúť. To tiež pomáha eliminovať všetky zbytočné z čreva – toxíny, hlien. To minimalizuje pravdepodobnosť zápchy, ako aj vývoj rakoviny hrubého čreva. To je dôvod, prečo pšeničné otruby s zápchou odporúčajú mnohí odborníci na výživu.
 2. Vláknina, ktorá je obsiahnutá v plášti zrna vo veľkých množstvách, vám umožňuje zbaviť sa dysbiózy. B vitamíny stimulujú tvorbu žalúdočnej šťavy.
 3. Je známe, že otruby pomáhajú s problémami srdca a cievneho systému. Použitie lieku pomáha normalizovať hladinu cholesterolu v krvi. Pravdepodobnosť, že dôjde k infarktu myokardu alebo srdcovým ochoreniam ako arytmia, zníži tachykardiu.
 4. Pšeničné otruby, ktorých zloženie je veľmi rozmanité, nenahraditeľné pre problémy gastrointestinálneho traktu. Ich použitie umožňuje čo najkratšiu normalizáciu procesu trávenia.
 5. V boji proti obezite pomôžu aj pšeničné otruby, ktorých obsah kalórií je veľmi nízky. Celulóza pomáha s nadbytkom libier, čo prispieva k spomaleniu trávenia uhľohydrátov v tele. Existuje pocit sýtosti, je už ťažké jesť viac, než sa plánuje. Preto pšeničné otruby pre chudnutie je jednoduchý, ale účinný prostriedok. Súčasne sa otruby odporúčajú pre diabetes mellitus, pretože ich použitie môže výrazne spomaliť proces zvyšovania glukózy v krvi.
 6. Bran je rovnako užitočný ako pre mužské, tak pre mužské telo. Užitočné mastné kyseliny, menovite Omega-3 a Omega-6, umožňujú udržať hladinu estrogénu v normálnom stave. Ak pridáte produkt do stravy, budete sa chrániť pred výskytom chorôb, ako je rakovina prsníka. Muži zase môžu normalizovať prostatu.

Pšeničné otruby: ako používať

normou brania otrúb narazRovnako ako ovsené alebo žitné otruby, pšenica sa môže konzumovať ako prísada v rôznych pokrmoch – šaláty, koktaily, kissels, rybie mleté ​​mäso, kaše a mnoho ďalších. Avšak pre maximálny úžitok stojí za to držať určitú dávku užívania lieku. Môže sa použiť ako nezávislý terapeutický a profylaktický prostriedok. Existujú dve možnosti:

 1. Predtým namočte otruby. Určitá časť otruby vyleje vriacou vodou a nechá sa stáť 30 minút. Potom vypustite nadbytočnú kvapalinu a napučte otruby v tejto forme. Môžu sa tiež pridávať na obilniny alebo iné vhodné jedlá.
 2. Užívajte v suchej forme. Vezmite mleté ​​otruby, stlačte veľkým množstvom vody – aspoň 1 pohár.

Rovnako ako akýkoľvek výrobok, ktorý nie je oboznámený s telom, otruby sa musia užívať s opatrnosťou. Postupne zvyšujte dávku. Začnite s 1 lyžičkou. za deň, dodržiavajúc tento objem počas 2 týždňov. Potom môžete zvýšiť dennú dávku na 3 lyžičky. (jedna lyžička trikrát denne).

Upozorňujeme, že maximálny objem je 4 polievkové lyžice. Toto pravidlo by sa nemalo porušovať, pretože riskujete poškodenie vášho tela.

Kurz by mal byť aspoň dva mesiace. Akonáhle sú výhody používania tohto výrobku viditeľné, mali by ste okamžite začať znižovať dennú sadzbu.

Pšeničné otruby pre chudnutie: ako to urobiť

rastú tenké s pšeničné otrubyPšeničné vločky sa často odporúčajú ako diétny výrobok, ktorý vám umožní skrátiť váhu v krátkom čase. Na tento účel by sa mali konzumovať krátko pred jedlom, čo umožní, aby tráviaci systém fungoval. Ako už bolo spomenuté vyššie, otruby vzrastajú pri požití, čo znižuje chuť do jedla. Existuje pocit sýtosti, takže odborníci na výživu často vyzývajú, aby ich jedli na večeru. konzumácia otrúb s kefíromAk chcete vidieť príjem takých vločiek čo najviac, môžete ich pridať do nízkotučného jogurtu alebo kefír. Ak to chcete urobiť, odporúča sa nechať varené do vriacej vody, aby sa mohli nabobtnať.

Pravidelná spotreba pšeničných vločiek umožňuje dosiahnuť pozitívny účinok. Je však veľmi dôležité, aby sa neprekročila denná dávka a maximálne povolené trvanie kurzu. Spolu so škodlivými toxínmi a trosky s dlhodobým príjmom otrúb sa z tela vylučujú aj užitočné látky. To je plné mnohých dôsledkov, vrátane nerovnováhy vápnika.

Kontraindikácie na použitie

Napriek ich užitočným vlastnostiam môžu otruby poškodiť, ak sa užívajú v prítomnosti nasledujúcich ochorení:

 • gastritídu;
 • problémy s dvanástnikom;
 • kolitída;
 • individuálna intolerancia proteínov;
 • pooperačné obdobie;
 • Žalúdočný vred.

Nie je potrebné dať deťom takéto vločky, pretože rastúci organizmus sa ťažko vyrovná s trávením takéhoto hrubého jedla. Tento produkt je škodlivý pre ženy, ktoré nesú ovocie, pretože pomáha odstrániť z tela nielen škodlivé, ale aj užitočné látky.

Ak sa stále rozhodnete systematicky brať takéto otruby, je veľmi dôležité dodržiavať správny pitný režim. Deň by sa mal opiť (ak spotrebujete 1 až 3 lyžice mletého branec) aspoň dva litre vody. Aby ste sa vyhli vážnym následkom pred príchodom pšeničných otrúb, stojí za to konzultovať s odborníkom na výživu, lekárom alebo odborníkom v oblasti zdravého výživy.

Výhody a poškodenie otrúb – video