mladí na záhradný dizajnMolodilo, schopné zakoreniť medzi kameňmi, obsahovať kvapkami vody a množiť sa v najťažších podmienkach, je správne uznaná za najintenzívnejšiu rastlinu. Ak ste si vybrali mladú rastlinu na vyzdobenie skalnej záhrady, obrubníky alebo iné zákoutí záhrady, výsadba a vonkajšia starostlivosť o rastlinu nevyžaduje veľké úsilie majiteľa lokality.

V súvislosti s rodinou Tolstyankov sa početné druhy mladých ľudí nachádzajú nielen na kvetinových záhradách a vysokohorských kopcoch. Tieto sukulenty sú celkom vhodné v lesných a lesných stepových zónach Európy a Ázie. Hardy bylinné trvalky sú veľmi nenáročná na pestovanie podmienky, množia semenami, ale často tvoria hustý koberec podobu, ktorá zaberá územie dcérskou spoločnosťou rastlín.

kvety mladé v skalnej záhradeNa záhrade dizajn je široko používaný, a tento rys kultúry a jeho jednoduchosť a prekvapivé dekoratívne kompaktná hviezda v tvare ružice zahustený lístie, vďaka ktorej mladí, aby si jeden z ich mená, “kameň Rose”.

Ako a kedy sa mladá mláďatá na otvorenom priestranstve? Čo potrebujete vedieť o starostlivosti o rastlinu?

Vlastnosti a metódy reprodukcie

Mladý dal detiDnes je mladý stále viac populárny. Ako zelená záhradná výzdoba sa používa viac ako tucet druhov tejto rastliny a počet odobratých odrôd dlho prekročil niekoľko stoviek. Záhradnícke centrá a škôlky na výsadbu a starostlivosť o mláďatá na otvorenom teréne ponúkajú obyvateľom letných pobytov mladé zakorenené zásuvky a semená.

Použitie detských rastlín je oveľa jednoduchšie. Ľahko sa zakoreňujú na novom mieste a čoskoro si dajú malú, sediacu na predĺžených výhonkoch – knírskych potomkoch.

Zábavný tvar veľkej rozvetvenej rozetky predurčuje iný názov mladých, pod ktorým je rastlina známa v USA a Európe. Toto je “sliepka s kurčatami”.

Semená sa stávali mladšími ťažšie. Ale pre tých, záhradníkov, ktorí si chcú doplniť svoje zbierky raz viacnásobnú nepodobný nenáročnú rastlinu v hodnote snažia naučiť pestovať mladý otvorenom teréne od semien.

Pestovanie mladých zo semena na otvorenom teréne

mláďatá zo semien v otvorenom teréneS cieľom pristáť mladí v polovici leta sa plodina vysije vo februári alebo na začiatku marca. Sadenice nepotrebujú veľkú vrstvu pôdy, preto si vyberte široký, ale nie hlboký kontajner s drenážnymi otvormi.

Na pestovanie mladého človeka potrebujete ľahký, prevzdušnený substrát, ktorý zabraňuje stagnácii vlhkosti. Sukulenty nepotrebujú veľa živín, a preto je veľmi vhodné sadenice pripravené kompozície pre kaktusy alebo zmesou rovnakých dielov rašeliny a piesku s prídavkom drveného dreveného uhlia.

Semená sú rozložené na vlhkom povrchu a sotva priporoshivayut čerstvej pôde. Klíčenie sa vyskytuje pod filmom alebo sklom. Až sa objavia výhonky, skleník sa občas odvzdušní a zabráni tvorbe kondenzátu. S príchodom klíčkov je kapacita prenesená na slnko, mierne, ale pravidelne napojená.

Že sadenice boli silné, potrebujú veľa svetla. Ale priame slnečné svetlo, najmä v poludňajších hodinách, môže spôsobiť popáleniny mladých krehkých listov.

Asi o dva mesiace neskôr sa rastliny ponoria a rozširujú sa o 5 až 6 cm od seba. Takmer všetci, ktorí boli určení na pestovanie na otvorenej pôde odrody, boli dosť mladí, aby boli pripravené na pristátie v júli trvalým pobytom.

Vysádzanie mladých na otvorenom priestranstve a starostlivosť o sadenice

Molodilo pripravené na transplantáciu do zemePred zasadením pestovaných alebo zhromaždených z rastlín dospelých rastlín musíte vybrať vhodné miesto. Na slnku mladí tvoria hustšie dekoratívne rozety než v tieni. Navyše malé rastliny sú ľahko stratené medzi vyššou populáciou kvetinového záhonu. Preto, na výsadbu mladých a starostlivosť o neho v otvorenej krajine vhodnejšie miesta na obrubníky, popredia skalka alebo záhon. Kultúra výborne obýva balkónové krabice, kvetináče.

Molodil je nenáročný, ale rastie lepšie na otvorených slnečných miestach s ľahkou pôdou. Jej plodnosť hrá malú úlohu.

Rozety rastú dobre aj na skalnatých kĺzačkách s malou vrstvou pôdy a takmer bez humusového piesku. V hustom ílovom pôde alebo černozemu pridáva piesok, užitočnou zložkou substrátu je drvené uhlie, malá expandovaná hlina alebo kamienky. Používajú sa aj na mulčovanie povrchu pôdy po výsadbe.

Dcérske zásuvky na molodile objaviť v júni, a potom sa rýchlo rastú a behom pár týždňov sú pripravené na prenesenie do novej stále sídlo. V niektorých oblastiach Uralu, na severozápade a pristátie na Sibíri v otvorenom teréne mládeže a starostlivosť o nových výrobných závodov v záhone možno odložiť po dobu 7-10 dní, ale to nemá vplyv na prežitie nenáročné okrasné rastliny.

Pred vysadením mladých rozetov je veľmi dôležité zbaviť pôdy buriny, najmä celoročných, chovných rizómov. Keď sa mladý začne rásť, vznik burín zhoršiť vzhľad záhonov, ale zbaviť sa ich bez poškodenia kultúrnych foriem, bude to veľmi ťažké.

Vzdialenosť medzi jednotlivými rozetami počas výsadby závisí od odrodových charakteristík a rýchlosti rastu. Čím väčšie sú dospelé exempláre, tým menej často sa vysádzajú mladé rastliny. V priemere je interval medzi otvormi 5-10 cm, ale budúci rok na mieste jednotlivých zásuviek bude luxusný koberec s bohatou textúrou a paletou.reprodukcia bola doplnená o dcérsku zásuvku

Starostlivosť o mladých na otvorenom teréne

Molodilo s pridruženými rozetamiMladý je umiestnený do vlhkej pôdy, potom je oblasť jemne napojená pomocou disektora. V budúcnosti väčšina kultúrnych druhov robí bez ďalšej starostlivosti. Iba v mimoriadne horúcich mesiacoch sa mláďatá zmenia farbami a strácajú tón, čo im dáva vedieť o deficite vlhkosti.

Rastlina je vynikajúca pre malé postrekovanie, ktoré nerozrušuje pôdu a neporušuje integritu zeleného povlaku.

Zatiaľ čo rozety rastú, je dôležité zachovať voľnosť a čistotu pôdy. Kŕmenie pre molodil je voliteľné. Ak sú vykonávané, potom len kvapalnými prostriedkami na jar a počas aktívneho formovania detí.

S minimálnou starostlivosťou po výsadbe na otvorenom teréne boli mladí už plne zakorenení a vyrastali pádom. Preto sú také rastliny dobre zimované. Ale jedli oneskorene s pristátím, nie aklimatizované rozety sú ovplyvnené mrazom a nežijú na zimu.

mladý pod snehomUložte sedadlá sediace v auguste a septembri, môžete ich skryť pre zimné lapnika alebo krycí materiál. Na jar, snehové taviace pole, musí byť táto ochrana okamžite odstránená, aby sa rastliny nehnevali.

Dospelé rastliny pred zimovaním sú vyčistené z vädnutých stopiek, mŕtvych listov a iných zvyškov rastlín. Keď rastliny odchádzajú do ležania so zelenými listami, starostlivosť o mláďatá v zime v zime zahŕňa udržiavanie dostatočnej vrstvy snehu nad kvetinovým lôžkom. Nevyžaduje sa väčšia pozornosť mladým. Akonáhle príde jarné teplo a snežienky sa roztopia, napnuté zelené zásuvky sa zdajú mladé.

O výsadbe a reprodukcii mladých – video