Laistyti vejąKad žalia veja bet kokiame ore išlaikė savo šviežumą, žolė augo tolygiai ir draugiškai, svetainės savininkui reikia specializuotos vejos laistymo sistemos.

Negalima to išvengti dėl kelių priežasčių:

 1. Sklypo plotas yra per didelis, kad dirvą rankiniu būdu sudrėkintumėte. Tai per daug darbo jėgos, ir negalima garantuoti, kad toks laistymas bus netolygus.
 2. Naudojant sodo žarną pagreitins girdymą, tačiau galingas vandens purkštuvas neišvengiamai sugadins žolės šaknų sistemą, prausys dirvožemį ir sulaužys dangtelio vientisumą. Ir dar kartą vaikščioti ant smaragdinio kilimo tai nėra verta.

Žolės žolės laistymasTodėl įvairios laistytuvų ir jose esančių sistemų laistymo poreikius daugiausia reikalauja sodo ir sodo savininkai.

Vejų drėkinimo sistemų tipai

Vejos drėkinimo sistemos yra suskirstytos į tuos, kurie veikia rankiniu būdu ir pusiau automatiniais režimais, tačiau yra visiškai visiškai automatizuoti.

Rankinis vejos laistymasPagrindinis rankinio vejos laistymo sistemos privalumas yra visų komponentų maža kaina. Trūkumas yra būtinas asmens, kuris:

 • nusprendžia, kad reikia maitinti iš drėgmės išjungimo;
 • stebi dirvožemio drėkinimo laipsnį;
 • jungia ir perduoda žarnas ir visų rūšių vejapjoves.

Iš tiesų, tokia sistema gali būti paprastas vamzdžių kontūras su pašalintais hidrantais. Jos yra prijungtos prie žarnų ir kitos vejos laistymo įrangos, kuri padeda pjauti vandens srove ir užtikrina maksimalų vietos užfiksavimą.

Drėkinimo sistemos įrengimas atliekamas taip, kad žiemą dujotiekis nekenktų šalnų. Todėl skirtingų regionų vamzdžių gylis gali skirtis.

Sistemos, veikiančios pusiau automatiniame režime, turi būti įjungiamos ir išjungiamos tik laiku. Pusiau automatinis vejos laistymasDėl purškimo kokybės ir teritorijos aprėpties yra atsakingi už programuojamus vejos purkštuvus.

Automatinis vejos laistymas pašalina iš sklypo savininko beveik visus rūpesčius apie šį vejos priežiūros etapą. Tai yra brangiausia ir varginanti priemonė, tačiau kartu taupo maksimalų laiką, vandens ir yra labai patvarus.

Automatinis vejos laistymas

Automatinės laistymo sistemos apima keletą rūšių įrangos:

 • požeminis vamzdynas;
 • siurblio ar siurblinės tinkamą veikimą;
 • jutiklius, kurie matuoja dirvožemio drėgmę ir nustato drėkinimo poreikį;
 • saugojimo rezervuarą atsarginei sandėliavimo ir drėgmės šildymui;
 • solenoidiniai vožtuvai;
 • hidrantai;
 • automatikos kompleksas;
 • purkštuvai vejoms.

Automatinis vejos laistymasPožeminė dalis, skirta vejoms laistyti, siurbimo sistemoms ir automatizavimui, yra apskaičiuojama atsižvelgiant į drėgmės šaltinio produktyvumą, taip pat jo reikalavimus. Purkštuvai parenkami priklausomai nuo aikštelės konfigūracijos, pasodintų pasėlių ir kitų objektų vietos.

Girnų laistymo purkštuvai gali turėti kitokį dizainą, nuo kurio priklauso plotas ir drėkinimo būdas. Tokie įrenginiai gali būti dviejų tipų:

 • Rotorinės konstrukcijos su galvos sukamaisiais galvutės sukibimu dirvožemio spinduliu 11-20 m;
 • Fanbeda vejapjovės negali pasukti, o aprėptis iki 5 m yra dėl įvairių formų purkštukų.

Vejos drėkinimo sistemų projektavimas

Specialiai sukurta drėkinimo sistemaVejos drėkinimo sistemos projektavimo pagrindas yra:

 • teritorijos planas, kuriame nurodyti visi pastatai, tvoros, takai, dideli ir maži sodo pasėliai, kuriems reikia dėmesio;
 • suplanuokite pažymėtą drėkinimo vandens šaltinio vietą;
 • duomenys apie našumą ir vandens kokybę.

Paskutinis klausimas yra labai svarbus, jei naudojamas savarankiškas vandens tiekimas. Pavyzdžiui, drėgmė iš natūralių rezervuarų, drenažo sistemų ir lietaus vandens gali turėti daugiau mikroorganizmų, kurie neigiamai veikia dirvožemį ir augalus. Todėl be išankstinio apdorojimo ir dezinfekavimo šis vanduo nerekomenduojamas laistyti.

Drėkinimo sistemos projektavimas ir vejos laistymo įrangos įrengimas atliekamas taip, kad augalams trūktų drėgmės, tačiau jie nėra pernelyg sudrėkinti substratai.

Laistymo greitis nustatomas atsižvelgiant į:

 • dirvožemio tipas svetainėje;
 • kritulių dažnis šiltuoju metų laiku;
 • temperatūros režimas;
 • turimų kultūrų poreikius.

Gera drėkinimo sistema yra vienodo viso vejos sudrėkinimasSvarbu nepamiršti, kad laistymas skirtas žalioms vietoms, o ne keliuose, namuose ar sodo suoleriams. Į šį aspektą atsižvelgiama nustatant vejos purkštuvų vietą, jų gebėjimus ir dizainą.

Vejapjovių laistymo įrangos montavimas

Jei veja yra paprastos formos ir joje nėra pasodinta jokių kitų dekoratyvinių augalų, vejapjovių laistymo įranga gali būti įdiegta prieš žolės pasėklinimą.

Kai vejos žolė yra pasėliuojama tarpomis tarp krūmų, sodo medžių arba vejos, gėlių lovos yra sugadintos, į jas atsižvelgiama projektuojant ir įrengiant drėkinimo sistemą.

Esant tokiai situacijai, geriau pradėti vamzdžius, įdiegti automatizavimo ir kitus drėkinimo sistemos komponentus su didelėmis pasėlėmis, pasodintomis į visiškai paruoštą sėjos zoną.

Kaip įdiegta vejos laistymo sistema? Vadovaukitės instrukcijomis:

 1. Pagal planą bus atliekamas vietų, kuriose bus įrengti vamzdžiai, išdėstymas, hidrantai, paskirstymo prietaisai ir purkštuvai.
 2. Tada tranšėjos išdėstomos taip, kad vamzdžiai būtų žemiau grunto užšalimo gylyje rajone, ir numatytas slėgio išlaikymas.
 3. Įrengiami vamzdynai ir visa reikalinga įranga drėkinimo automatizavimui.
 4. Išbandę sistemą, įdedami tranšėjos ir įdiegta purkštuvų komplekta, skirta laistyti.

Jei žolės danga yra pažeista drėkinimo sistemos įrengimo metu, sugadinti plotai išpjaunami, o jų vieta yra tokios pačios formos žievė. Šiuo tikslu galite naudoti ritininį veją. Po remonto danga turi būti laistoma.

Vaizdo diegimo ir diegimo automatinės drėkinimo sistemos