nuotrauka A. Kuindžo beržo gira“Aš myliu tave baltu berze, ištiesiu savo ploną šaką man”. Šie senosios dainos žodžiai išreiškia jausmus, kuriuos žmonės demonstruoja nuostabiam medžiui. Garsusis rusų poetas Sergejus Yeseninas išreiškė gamtos susižavėjimą, apibūdindamas balto beržo po sniego antklodė. Ir tokie menininkai kaip Шишкин, Левитан ir Куинджи užfiksavo tai savo paveiksluose.

Nors beržas yra visos Šiaurės pusrutulyje nuo Aliaskos iki šalčio Sibiro, tik Rusijoje jis įgijo tokį populiarumą. Būdama neatsiejama galinga šalies simboliu, medis visada buvo susijęs su gerumu ir meile.

Įdomi informacija apie gražų beržą

Medis gavo vardą garsios senovės slaviškos deivės gera pradžia. Todėl nenuostabu, kad mūsų protėviai ją pavadino medžiu 4 atvejai: valymo, gydymo, švelnumo ir tepimo. Taigi, naudojant beržo šluotą, buvo stebima švara. Injekcija buvo injekuojama gydymui. Krepšelio ratai buvo išpilstyti derva. Ir medžio grožį žavisi vasaros vakarais.

Biržos spinduliai patikimai apšvietė neturtingų valstiečių namus, kai jie grįžo namo iš lauko. Ir senovės įrašai baltos medienos ritinėlių vis dar saugomi.

Faberberio kiaušinis iš Karelijos beržoĮdomu tai, kad garsusis “Faberz” 1917 m. Pagamino prabangų kiaušinį iš beržo medžio.

Be to, vienas iš jubiliejaus monetų iš Rusijos kaldino šį puikus medis. Tikrai beržas yra didžiosios šalies simbolis.

Bendros garsaus medžio savybės

nuostabi beržynasNepaisant to, kad daugelis žmonių yra susipažinę su beržais, tai nebus pernelyg labiau vertinti. Tai lapuočių medis su lygiagrečia balta žievė, ant kurios paviršiaus matosi tamsūs brūkšniai. Senuose medynuose pagrindinė bagažinės dalis yra padengta pilku plotu, ant kurios atsiranda gilių įtrūkimų. Jos aukštis gali siekti daugiau nei 30 metrų. Krona – skleidimas. Nepaisant to, beržų girayje visada yra daug šviesos, dėl ko daugėja entuziazmo.

Ir kiek metų gyvena beržas? Kai kurios rūšys yra iki 400 metų amžiaus. Apskritai, augalas gyvena apie 200 metų. Bet kuriuo atveju ilgiau nei asmuo.

ankstyvą pavasarį beržasJauname medyje šakos yra spalvos rudos arba raudonos spalvos, kurios laikui bėgant gauna mėlyną atspalvį. Jų tolygiai pasiskirsto mažos karpos, primenančios miniatiūrines karoliukas.

Lapai turi deimantų ar trikampių pavidalą. Paprastai jie yra nukreipti į galus ir nelygūs. Lapų plokštė švelniai odinė, pavasario lipni. Spalva – ryškiai žalia.beržo lapai

Balandį ar gegužę ant medžio atsiranda beržas. Žiedynai yra visų rūšių auskarai. Vyriški variantai pasirodys vasarą ir yra spalvoti, pirmas žalias, o paskui rudas. Kiekviena auskaras yra padengta specialia vandeniui atsparia medžiaga, apsauganti ją nuo šalčio. Būtent šiame lukštuose jie žiemoja.

Beržo auskaraiPrasidėjus pavasariui, vyrų auskarai auga, o geltonos svogūnėlės išsikiša į išorę. Per žydėjimo laikotarpį jie išleidžia daug žiedadulkių.

Iš šakų šonuose atsiranda moteriški auskarai beržai. Jie yra daug trumpesni už savo partnerius, tačiau po apdulkinimo lieka ant medžio. Vyriški auskarai patenka į žemę.

prinokus beržasRugpjūčio mėn. Berže jau yra vaisių, kurie brandinami iki žiemos vidurio. Tai yra miniatiūrinė riešutai su permatomais sparnais. Esant palankioms sąlygoms, iš karto sudygsta.

Ypač ryškus yra beržo šaknų sistema, kuri nuolat reikalauja drėgmės.

Beržo šaknysJį sudaro 3 rūšių šaknelės:

  • pagrindinis šaknis;
  • šoniniai elementai;
  • priedų šaknys.

Besivystančio beržo pagrindinis šaknis miršta, o augimas sulėtėja šiek tiek. Po to šoninės sistemos elementai pradeda aktyviai augti skirtingomis kryptimis. Aksesuarai yra beveik prie dirvos paviršiaus ir neturi šakų.

Paprastai šalia beržo yra keletas kitų medžių. Pagrindinė priežastis – galinga šaknų sistema praktiškai naudoja visas naudingas medžiagas iš dirvožemio. Auginant beržą vasaros rezidencijoje, būtina atsižvelgti į nurodytą medžio bruožą.

Kadangi beržo šaknys nėra labai gilios, stiprus vėjas gali kentėti jaunus sodinukus.

Related  Kaip padaryti daugiasluoksnę gėlių lova savo rankomis?

Pirma, sėjinukai auga lėtai, nes pagrindinė šaknis skubėti atsisakyti savo pozicijų. Kai jis miršta, šoniniai šaknys pradeda aktyviai vystytis ir beržo šaknis.

beržai prie upėsBe to, beržas yra nepretenzingas dėl dirvožemio. Tai stebuklingai nusileidžia smėlingose ​​ir priemolingose ​​dirvose, giliavandenėse ir netgi išeikvotose žemėse. Susidaro netoli upių pakrantės ir net jūrų. Nykštukių rūšys auga ant akmenuotų žemėse ir tundroje, kur yra amžinoji sala.

Dėl savo nepretenzybiškumo beržas puikiai įsiterpia priemiestyje. Galite auginti rudenį ar ankstyvą pavasarį.

Jūs neturėtumėte pasirinkti stambių, senų medžių sodinimo. Jie retai priprato prie naujos svetainės. Optimalus sodinukų amžius pavasario sodinimui yra 3 metai. Žiemą galite auginti beržį septynerių metų amžiaus. Sėklos sodinamos neatsižvelgiant į sezoną.

Beržo gyvenimas priklauso nuo rūšies ir vietos sąlygų. Iš esmės daugiau nei 100 metų.

Garsiausios beržo rūšys

Ištyrus šį medį, mokslininkai priėjo prie išvados, kad gamtoje yra apie 100 rūšių beržo. Apskritai jie buvo suskirstyti į 4 grupes:

  1. Albae. Grupėje yra beržai su balta žievės spalva.
  2. Costata. Medžiai turi briaunoti liemenį ir lapai su grubiu paviršiumi.
  3. Acuminatae. Šios grupės beržės auga šiltesniuose platumose ir skiriasi dideliais lapais.
  4. Nanae Visos šios rūšies žemaūgiai veislės su mažais lapais.

Apsvarstykite populiariausias beržo rūšis, kurios atsiranda Rusijos teritorijoje.

Beržas kardioji beržas

beržas kardisŠio beržo rūšis auga iki 20 m aukščio. Turi plonų kabančių šakų ir sklandų kamieną su balkšva žievė. Vyresniuose egzemplioriuose apatinė bagažo dalis įgauna tamsiai pilką žievės spalvą. Jame taip pat atsiranda gilių įtrūkimų.

Šios beržės šakos yra rausvos arba rudos. Jie gali matyti mažus dervingus karpos. Taigi medžio tipo pavadinimas. Be to, dėl to, kad filialai tęsiasi, tai vadinama beržo pakabinimas. Karūna paprastai yra platus, tačiau suaugusiesiems ji šiek tiek nulenkiama, šakos nuleidžiamos žemyn.

Lapai paprastai būna deimantų ar trikampio pavidalo. Juose yra pleišto formos pagrindas ir lygus paviršius. Lapų kraštai yra dygiuojami, o galas nukreiptas. Turėk subtilų aromatą, ypač pavasarį, kai medis ištirps.

beržas karpis anksti amžinasPer šį laikotarpį atrodo nuogi ir lipni pumpurai. Prie pagrindo jie yra šiek tiek išsiplėtę, o ant galo – stačiu galu.

Beržo auskarai auga brolių šakose. Po to, kai apdulkinimas jų vietoje, auga vaisius pailgos graikinių riešutų formos su sparnais. Jie brandinami vasaros pabaigoje arba rugsėjį.

Visur, kur karčių beržas auga, visada yra grynas oras ir negyvas grožis. Yra mišrus miško medis arba grynas beržo sodinimas.

Mediena laikoma viena iš geriausių natūralių medžiagų baldams ir įvairiems amatams gaminti. Žalieji vartojami medicinoje. Brizas yra unikalus naudingas gėrimas.

Beržas pūkuotas

beržų krūmasLabiausiai paplitusi visoje Rusijoje yra beržo beržas. Jis auga tiek Europos šalies dalyje, tiek Sibiro tundroje.

Natūralioje aplinkoje medis puikiai jaučiasi tarp kitų lapuočių ar spygliuočių giminaičių. Idealiu atveju, tai sukuria beržines giraites, kuriose nėra kitų medžių. Medis yra atsparus peršalimui, patiria gana žemą temperatūrą.

Related  Gėlių vazonai iš daugiamečių augalų – tuščių žmonių pasirinkimas ar proga sukurti šedevrą

Iš beržų beržų nuotraukos matosi protingas praplatėjantis karūnas, kuris medžiui suteikia didingą išvaizdą. Jis auga iki 30 metrų aukščio. Kamieno apskritimo ilgis siekia apie 80 cm. Žievė visada balta be gilių įtrūkimų. Norėdami liesti, jis yra lygus. Nors jauni sodinukai turi rudą ar raudoną kamieną, 10 metų amžiaus jis pasidaro baltas ir nebe keičiasi.

Skirtingai nuo beržo, šios rūšies šakos neturi mažų karpų ir neuždengia. Jaunųjų sodinukų vainikas yra siauras ir lieknas. Suaugusiesiems tai yra skleisti forma.

Vyriški auskarai nudažyti rudomis spalvomis ir rodomi šakose vasarą ar rudenį. Čia jie saugiai žiemoja, o pavasarį jie susitinka su moterų auskarais, kurie auga kartu su jaunais lapais.

Baltas balandžio ar gegužės pradžioje, po kurio vaisiai gimsta pailgų riešutų pavidalu. Kiekvienas iš jų turi du skaidrus sparnus, leidžiančius skristi toli nuo medžio.

Bambos krūmo lapai yra reguliarūs, iki 7 cm ilgio. Formos yra kiaušidės arba rombinės su smailiu galu. Jauniose medelyse jie yra šviesiai žalios spalvos. Su amžiumi tamsėja, o rudenį – geltona.

Birze Schmidt

Schmidto beržasKai garsus rusų mokslininkas atkreipė dėmesį į ypatingas saldus medžio savybes. Tai įvyko specialios ekspedicijos metu Tolimuosiuose Rytuose. Jis pirmą kartą apibūdino šį neįprastą medį. Jis buvo pavadintas – Schmidto beržas, garsaus mokslininko garbei.

Gamtoje, išskyrus Tolimuosius Rytus, medis randamas Japonijos salose, Korėjoje ir Kinijoje. Dažniausiai auga uolų dirvožemyje, netoli uolų. Jis yra greta įvairių lapuočių medžių mišriuose miškuose. Įdomu tai, kad ugnies metu jis lieka nepakitęs. Jo unikali mediena neuždega, dėl kurios ji vadinama geležine berze.

Medis myli daug šviesos, todėl miške jo liemens gali būti išlenktas dėl saulės troškimo.

Šis unikalus rytietiškas medis auginamas daugelyje Maskvos ir kitų Rusijos miestų botanikos soduose. Todėl įsigyti jaunus sodinukus ir auginti šalyje, tai yra gana tikra.

Iš išorės medis neberodo per daug kaip beržas. Jo kelios šakos auga 45 laipsnių kampu, palyginus su bagažu. Beržas auga iki 30 m aukščio. Jaunųjų sodinukų žievė yra pilka arba ruda, šakos yra rudos. Kai beržė senėja, filialai tamsėja ir tampa juodos spalvos.

Lapinės plokštės šalia ovalo formos medžio su dantyta rėmu. Gegužės mėn. Geležies grožis žydi, po kurio atsiranda ovalus riešutai. Kai jie yra prinokę, jie plunksnys skirtingomis kryptimis. Kaip į teisingą dirvą, sėklos sudygsta, virsta gražiais medžiu.

Beržo nykštukas

beržo bonsaiToks miniatiūrinis šiaurinis grožis yra Šiaurės pusrutulio šaltame paplūdimyje. Jis taip pat auga Alpių kalnuose, tundroje ir samanų pelkėse.

Beržo nykštukinis yra augalas iki 70 cm, jo ​​šakos yra purus arba švelnus. Žievės spalva ruda arba ruda.

Lapai yra ovalios formos. Briaunos yra dantytos. Viršutinė lapo plokštė yra nudažyta tamsiai žalios spalvos ir šiek tiek blizga. Apatinė dalis yra lengva, šiek tiek pūkuotas. Su rudens atėjimu jie tampa ryškiai raudoni, o tai atrodo labai elegantiška.

Medis žydi prieš lapų žiedą, ir jis turi 2 mėnesius – gegužės ir birželio mėn.

Šiuolaikiniai biologai išvedė keletą šiaurinio grožio rūšių, kurios labai gerai įsitvirtino senovinėse vietose. Jie kukliai auga ne daugiau kaip 5 metrai, o kai kurie iš jų dar mažiau.

Related  Kas gali būti gražesnė už rabaržų apsidraudimą

beržas verks JungasViena iš dekoratyvinių bonsai veislių – tai beržas, verkiančios “Jung”. Jis auga per 10 metų tik iki 5 m aukščio. Miniatiūrinės vainiko skersmuo yra nuo 2 iki 3 m. Iš pradžių šakos yra pakabinamos, panašios į gluosnį arba japonišką vyšną. Tai yra ši raudonos beržo savybė, pritraukianti žalią grožį.

Norėdami išsaugoti šią formą, jūs turite padaryti dekoratyvinį genėjimo genties beržą. Tai ypač taikoma šakoms, kurios liečia žemę. Procedūra atliekama tuo metu, kai medis “miega”. Dėl to ant sklypo pasirodys gyvas skėtis nuo deginančios saulės.

Beržas Ermannas arba akmuo

akmens beržasMedis gavo savo vardą Vokietijos mokslininko George Ermano atminimui. Beržas “Ermana” gali gyventi iki 400 metų, todėl yra ilgai kepenys.

Jis auga iki 15 metrų. Bagažo skersmuo tuo pačiu metu siekia 90 cm, kuris laikomas neįprasta reiškiniu. Akmens beržo žievė yra rudos arba tamsiai pilkos spalvos. Kai jis auga, jis tampa padengtas įtrūkimais, sudarančių sudėtingus smūgius ant kamieno.

Skaidrus karūna susideda iš vertikalių šakų, tekančių pro kamieną. Tai aiškiai matyti šios rūšies beržo nuotraukoje.

Medžiui nereikia ypatingos priežiūros. Jis auga ant akmeninių, nevaisingų dirvožemių. Puikiai toleruoja drėgmės trūkumą. Jis auga Rusijos, Japonijos, Kinijos ir Korėjos Tolimuosiuose Rytuose.

Beržinės medis

beržo vyšniosGana dažnai tokio beržo rūšis vadinama saldus ar lipni. Jis auga iki 25 metrų aukščio. Jauni medžiai turi karūną piramidės pavidalu. Vyresni berecai turi apvalią permatomą karūną, susidedantį iš kabančių šakų. Vyšnių beržo kamienas yra grubus, tamsiai rudas su giliais įtrūkiais. Jauniose sodinukuose yra kvapus, aštrus kvapas.

Medis yra ilgas kepenys. Jis gerai auga ant akmeninių dirvožemių, tačiau netoleruoja rimtų žiemų. Beržo vyšnios pirmą kartą buvo užregistruotos Šiaurės Amerikoje. Šiuo metu ji yra labai gerai įsitvirtinusi Baltijos šalyse, Baltarusijoje ir Rusijoje.

Beržas arba juodas beržas

upės beržasŠi rūšis yra labiausiai termofilinė tarp beržų. Aukštis siekia 30 metrų. Bagažo plotis – 100 cm. Ažūrinį karūną sudaro kritiški šakeliai, dekoruoti ovaliais lapais. Virš jų dažomi tamsiai žalia spalva, o iš apačios – balta arba pilka.

Žievė yra lygi arba šiurkšta. Spalva – pilka arba ruda. Kai kuriuose egzemplioriuose yra kreminės-rožinės žievės, kuri nulupo kaip popierius. Beržinė upė ar juoda beržė yra Jungtinėse Amerikos Valstijose ir laikoma šilumą mylinančiu medžiu.

Karelijos beržas

Karelijos beržasŠi beržo veislė gali būti aukščio medžio ar krūmo pavidalu. Medžiai auga nuo 5 iki 8 m aukščio. Krūmai paprastai yra mažesni. Karelijos beržo kamieno plyteles galima pamatyti daugybe žvyrkelių ir nelygumų, panašių į marmurinį modelį. Tikras žavingas medis!

Išnagrinėję populiariausius beržo rūšis, galite pamatyti, kad kiekvienas iš jų turi savo žavesio. Aukštas ir trumpas, lieknas ir verksmas, “akmuo” ir “geležis” – visi jie žmonėms suteikia daug teigiamų emocijų. Būdami gerumo ir meilės simboliu, beržai vis dar įkvepia romantišką prigimtį rašyti gražius darbus.

beržo sodybos ploto apdailaJos filialai yra visada naudojami rusiškoje vonioje, siekiant visiškai išvalyti kūną. Tamsusis muilas laikomas pirmos klasės natūralios higienos priemonėmis. Be to, beržas yra šalies vietovių ornamentas, užpiltas žaluma ir šešėliai. Ir galbūt, galvodamas apie tai apie gyvenimo prasmę, norite parašyti eilėraštį ar paveikslėlį.

Vaizdo tipai ir beržų veislės