Nuostabus japonų spiraea gėlių grožisTarp spiritinių gėrimų, patogiai augančių nuo šiaurinės miško ribos iki Rusijos pusiau dykumos zonos, yra apie 90 rūšių ir veislių, stebisi išvaizda ir žydėjimas nuo ankstyvo pavasario iki šalčio. Lapuočių krūmai, kurių aukštis iki dviejų metrų, priklausomai nuo veislės, gali turėti skirtingas vainiko formas, spalvą ir žiedynų tipą, taip pat žydėjimo trukmę ir laiką.

Patyrę augintojai gali lengvai rasti augalus taip, kad baltos, rožinės ir aviečių gėlės spyra tarnavo kaip svetainės dekoravimas. Dėmesys masinio žydėjimo, rūšių ir spirea veislių laikui pasiskirsto į dvi grupes:

  • augalai, kuriuos pavasarį padengia sultingi žiedynai;
  • krūmai, žydi beveik visą vasarą.

Pirmuoju atveju, žiedpumpuriai dedami ant šakų – vienerių metų, tada vasaros žiedų pumpurų spiralės atidaromos naujomis ūgliais. Su visais skirtumais, šie daugybę rūšių dekoratyviniai krūmai yra nepretenzingi ir jau po trejų metų visoje jo šlovėje.

Japonijos spiraea (Spiraea japonica)

Japonijos spyraJaponijos protėvių spiraeja yra Tolimųjų Rytų šalys, kur 1870 m. Augalas buvo pirmą kartą auginamas. Nuo to laiko dešimtys veislių šios spyra su jaunais gurkšniais, ilgintais ir nukreiptais lapų pabaigoje. Vasarą ši žolių rūšis gausiai žydi, suteikiant tankias viščiukų ir žolių žiedynus.

Sodinukams nuo 1,2 iki 2 metrų aukščio su švelniu sferiniu karūnu ir žaliu arba auksiniu žalumynu naudojami dekoruojant beribes vienkartiniuose ir grupiniuose sodiniuose. Dėl žiemos atsparumo, gebėjimas greitai papildyti kopūstais net užšalimo ir nepretenzinga spirea, japonai gali nusileisti, kad sukurti kompaktiškus gyvatvores.

Veislių vainikuose, kuriuose yra auksinės žalumynės, sodininkai dažnai pastebi galingus ūglius su įprastomis žaliosios žalumynelėmis. Kad būtų išlaikyta sodinimo išvaizda, pašalinamos tokios ūgliai, taip pat seni 5-6 metų amžiaus šakai.

Japonų balta spiūraBet net ir metinės pavasarinės genėjimo ir priežiūros metu, spirea krūmai, visos rūšys ir veislės, pateiktos žemiau, reikalauja pakeisti 16 ar 20 metų.

Tarp spiraea veislių populiariausi Japonai:

  • Mažoji princesė su apvaliu vainiku maždaug 50-65 cm aukščio, tamsiai žalios lapijos ir rožinės spalvos žiedynai pasirodo birželio mėnesį ir išlaikyti patrauklumą iki rugpjūčio;
  • Goldflame su metro aukščiu vainiku ir dekoratyvine geltona lapija ir vidutinio dydžio rožinės arba raudonos gėlės;
  • Auksinė princesė yra viena metro aukščio geltona, tokia kaip Goldflame, lapija ir skydliaukės rožinės spalvos žiedynai;
  • Macrophylla – klasės japonų Spiraea, būdingas didelis, susiraukšlėję lapai, iš vis ryškiai geltonos spalvos, tarp jų rausvos gėlės rudenį susirinko į mažų žiedynų yra subtilus;
  • Žvakių šviesa yra kompaktiškas nykštukas su šviesiai geltonais lapais, kurio spalva tampa ryškesnė vasaros viduryje, kai žydintys rožiniai pumpurukai.

Related  Pasirinkite savo svetainės dizainą, kadagio skalsaus mėlyną kilimėlį

Spiraea x vanhouttei

Spirija VanguttaŠi rūšis buvo gauta dėl kantoniečių ir trilobato spirea augalų kryžmės. Vungut spiraea krūmai, augantys iki 2 metrų aukščio ir pritraukiant dėmesį dėl gražaus skleidžiamo karūnos, yra laikomi didžiausiomis šeimos nariais.

Šios rūšies spiraea lapai yra tamsiai žalia, dantyti lapų kraštai, rudens spalvos keičiasi raudonai arba ryškiai oranžinės spalvos.

Birželio antrasis dešimtmetis vyksta masinis snieguolinių gėlių, surinktų skydliaukės puslankiu žiedynuose, atsiradimas. Ir jau rugpjūtį, esant palankioms sąlygoms, augalas yra pasirengęs žieduoti dar kartą. Shadow tolerantiška ir sparčiai auganti spyra Vangutta nuotraukoje pradeda aktyviai žydėti trejus metus ir puikiai tinka tiek grupei, tiek vienkartinei sodinimui.

Spirea Bumalda (Spiraea x bumalda)

Spirea BumaldaHibridinis veisiami dirbtinai views gautas kirtimo belotsvetnoy ir Japonijos Spirea, kuris yra panašūs savo išvaizda, bet ir aukštis neviršija 80 cm. Spirea krūmas Bumalda stačias filialų ūgliai su ryškiai spalvos, ypač rudenį lapija. Jau rugpjūčio viduryje lapai pasidaro geltoni, raudonai ir raudonai. Ryškiausia rudens lapija šalia krūmų, esančių saulėtoje vietoje. Vasarą nuo birželio pabaigos ir pusantro mėnesio krūmas puošia tankūs rožiniai žiedynai.

Tarp populiarių veislių spirea Bumalda:

  • Anthony Waterer visą vasarą puošia ryškiai raudonomis gėlėmis ir puikiai žiūri į vienišas plantacijas, taip pat organizuoja didelius gėlių lovos;
  • “Dart’s Red” yra pusės metro aukščio krūmas su stačiais ūgliais, kurių lapai žydi pavasarį su rausva atspalvio spalva, žalios spalvos vasarą ir rudenį pasidaro raudonos spalvos.

Spiraea pilka (Spiraea x cinerea)

Pilka SpireaEfektyvus spirea pilkas yra hibridinis augalas, kuris lauke nėra. Tuo krūmo pusantrų iki dviejų metrų aukščio grakščių Palinkusi ūgliai, metu aukščio žydėjimo padengtas baltais žiedais ant corymbose žiedynų. Augalo pavadinimą lemia lapinės lapinės lapės, kurios turi neįprastą sidabriškai žalią spalvą. Žydėjimas prasideda gegužės viduryje ir tęsiasi iki pusantro mėnesio.

Related  Kas traukia mus į Tuja Vakarų Yellowow juostelę?

Vaisiai šakose pasirodo liepos mėnesį, tačiau jie negali būti naudojami augalų dauginimui. Hibridinės rūšys dauginamos tik platinant. Ir jau trečiaisiais ar ketvirtaisiais metais po sodinimo pradeda žydėti jauni spireos krūmai.

Spirea Nippon (Spiraea nipponica)

Nippon SpireaŠi spiraea rūšis kilusi iš Japonijos salų augalų. Nippon spiroe yra sferine karūnos forma, skersmuo siekia du metrus. Krūmas tankus su horizontaliai nukreiptais šakomis ir mažais ovaliais žalios spalvos lapais. Žydėjimas prasideda gegužės ar birželio pabaigoje ir trunka apie mėnesį. Spalvotas, tankiai dengiančias žiedynų ūgliai susideda iš baltos arba gelsvos gėlės, o neatidaryti pumpurukai gali būti dažyti rožinės arba violetinės spalvos.

Nippon spirea idealiai tinka vienkartinėms plantacijoms. Augalas nėra grubus dirvožemiui, bet jis mėgsta gerai apšviestas vietas.

Rusijos sodininkų populiarus įvairių Halward Silver aukštis apie vieną metrą ir didelės baltos žiedynai ir aukščio, iki dviejų metrų aukščio Snowmound su pailgais lapais ir balto gėlės.

Spirea Douglas (Spiraea douglasii)

Douglaso spyruoklėNepaklausios Šiaurės Amerikos spiraea rūšys sudaro pusantro metro krūmą su plaukuotų, tiesiomis ūgliais su rausvai rudos spalvos žievėle. Žydėjimas prasideda nuo trijų metų, lieka liepos mėnesį ir tęsiasi iki rudens.

“Douglas spiraea” lapai yra pailgi, lankstūs, vienodai dengia stačius ūgliai, ant viršūnių yra purus rožinės siaura piramidės formos žiedynai.

Spirea izofilija (Spiraea salicifolia l.)

Spirea gyvasDviejų metrų spirea igolistna gyvena daugelyje Sibiro regionų, Europos teritorijoje Rusijoje ir Tolimuosiuose Rytuose. Lauko ežerų krantų ir miško kanalų pakrantėse yra pelkių upių slėnyje esančių krūmų su tiesiomis ūgliais, padengtu raudonai ruda žievė.

Augalai yra smailūs, supjaustyti lapų kraštais, pasiekiant 10 cm ilgio, o gėlių, surinktų į papliūtos ar piramidės žiedynų, yra rožinės arba baltos spalvos. Kriaušės spiraea ir gluosnio toleruoja žiemą taip pat, kaip drėgnas laisvas dirvožemis ir pakankamas apšvietimas. Augalų paplitimas gali būti kirtimas arba sėklų naudojimas. Ir masinis žydėjimas patenka į ketvirtus dekoratyvinės kultūros metus.

Related  Kūrybinis gėlių dizainas yra lengvas

Billira Spirea (Spiraea x billardii)

Billard's SpireaAukštos, išsiskleidžiančios spyro Billard’as yra hibridinė forma, kurią sukėlė Douglaso spiraea ir spiraea. Karūna, kurio skersmuo iki 2 metrų, yra padengtas danciu pailga dešimties centimetrų lapais, padengtu sidabro plaukais ant nugaros.

Į tai įspūdingas rūšių ryškiai rožinės gėlės, atviros antroje pusėje liepos ir formos žiedyno šluotelės dekoravimo krūmo prieš šaltu oru, kad Spirea lengvai perneša. Šios veislės spirozės paplitimas, kuris nesudaro vaisių, yra lengvas, naudojant auginius, o saulėtos teritorijos su vidutiniškai maistingu dirvožemiu tinka sodinti.

Dėl Billard spiraea, pavasario genėjimas yra pageidautinas, skatinant jaunų ūglių atsiradimą ir naujų žiedpumpurių vystymąsi.

Spiraea Arguta (Spiraea x Arguta)

Argutta spiūraAukštos plinta krūmas 2 metrų aukščio su kabančios šakos, nuo gegužės padengtas balta pumpurų į pusiau apskrito kepurės forma, yra viena iš ankstyvo žydėjimo hibridinių rūšių spirea. Gegužės pabaigoje žiediniai žiedai, o iki birželio vidurio Argutho spire yra įspūdingas akys. Iš po gėlių masės praktiškai nematomos tamsiai žalios lapinės formos lapai su dantytais kraštais.

Žydėjimas vyksta praėjusių metų šakose, kurios sutrinamos po žydėjimo vulkanizavimo. Geriausia Argutho spiraeos vieta yra gėlių lovos centras arba gyvatvorė, tačiau svarbu atsižvelgti į mažą šių augalų augimo greitį.

Spirea dekoratyvinis krūmas – video