Dekoratyvinė obelis NezdeckasTarp krūmų ir dekoratyvinių medžių, skirtų kraštovaizdžio dizainui ir miesto gatvių apdailai, ypatinga vieta yra Nedzwiecki obuolys. Ji yra stulbinančiai gražus žydėjimo metu, traukia paslaptingas spalvų schemą vasarą, mažų blizgančių kamuolius sklaidos liepsnojančio rudens lapija. Kraštovaizdžio dizaino žinovai mano, kad ši obelė yra geriausia svetainės dizaino dalis.

Biologinės savybės ir rūšies išvaizda

Dekoratyvinė obelų sodeŽinomas kaip mėgėjų botanikas, Vladislav E. NIEDŹWIECKI kelionę į Kiniją, rasta Sindziango provincijoje, netoli Kašgaro laukinių obelimi miesto metu. Tai buvo neįprasta, 8 metrų aukščio, su nuostabiais dekoratyviniais lapais ir lygiagreta žievė. Pasirodžiusi, kad tai yra dekoratyvinė obelis, Nedzwiecki paėmė arba sodinukus, arba sėklą ir nusiųsdavo į pasimokėtą biologą Georgą Dicką. Tai buvo XX a. Pabaigoje, vietinis etnografas gyveno Kazachstane. Obuolė buvo įtraukta į augalų katalogą ir apibūdinta Dr. Dick. Jis įregistravo garbę atradėjui pavadintą medį “Nedzwiecki obelis”Malus niedzwetzkyana Dieck.

Ryškus Nezdivetsky veislės žydėjimasNaujos rūšies obelis turi šakeles, kurios sukuria sferinę formą. Dekoratyvinės obelų šakos skiriasi purpurinės rudos spalvos. Jauni lapai yra violetiniai, vėliau tampa tamsiai žalia, paliekant raudoną spalvą prie pagrindo. Ruda ir mediena bei žievė. Tamsūs raudonieji pumpurai iš didelių gėlių nepatenka per 10 dienų, prisotinant kvapą. Rudenį subrandinkite mažus obuolius, kuriuos galima naudoti kompotei gaminti. Neįprastam dekoratyvumui vertinama Nedzwiecki obelų, atstovaujama nuotraukoje.

Bet šis augalas yra ne mažiau dekoratyvus, kai žiedynų ugnis išeina. Labai patrauklus ir pats medis. Norint, kad dekoratyvinės funkcijos būtų atliekamos pilnai, ji yra paklusnė ir reaguoja į apdailos apdailą. Todėl, iš vieno medžio, jūs galite gauti bet kokį figūrą pagal pjovimo metodą. Obuolių vainiko formavimas gali vykti bet kuria kryptimi.Karūnos formavimas

Juk po sistemingo formavimo medis gali įgyti natūralaus grožio žavias formas. Negalima net galvoti, kad per šį grožį metų dirbo kvalifikuotas sodininkas, ne visą darbo dieną dirbęs menininkas. Medis palieka nepamirštamą įspūdį net žiemos šaltyje.

Gražūs vaisiaiGražus rudens suknelė su pakabinti mažų rūgščių vaisių grupes iš šaltų šakų. Vaisiai netenka, o žiemą pakabinti ant plikotų šakų, kviečiantys šventę pasileisti svečius. Tačiau kompotei tinka tokie rūgštiniai obuoliai.

Related  Išaugintos kalanchoe rūšys

Kaip auginti dekoratyvinę obelą

Dekoratyvinė obelų sodeObuolė buvo dekoratyvi, ji turėtų būti sveika. Nedzwiecki obelys paveikia visų grybelinių, bakterijų ir virusinių ligų, kurias kenčia vaisių veislės. Todėl būtina laiku laikytis visų agrotechnikos ir perdirbimo įmonių reikalavimų. Reikia pasirinkti tinkamą sodinimo vietą ir gerai užpildyti iškrovimo duobę su derlingu dirvožemiu.

Nusileidimo vieta yra atvira ir žema požeminio vandens būklė. Medžiagos, užmirštos ir per sausos, netinka. Nuo trečiųjų gyvenimo metų medis sezonui didina. Paprastai sodinami į nuolatinę vietą dvejų metų sodinukai. Vėliau jauni medžiai yra serga transplantacijos metu. Priklausomai nuo dizainerio dizaino, nuspręsta, kiek sodinti obelius. Atsižvelgiant į tai, kad medžių vainikas išsiplėtė, optimaliai bus auginti Niedzwiecki obelą ne arčiau kaip 5-6 metrų.

Kad angos dydis turi būti parengtos remiantis metrą giliai ir ne mažiau kaip 80 cm dėl kvadrato, kuriame rengiamasi nukreipimo vietą pusių. Derlingos šviesos kompozicija paruošiama pusė iš humuso, papildant lapuočiu dirvožemiu ir smėliu. Būtinai į duobę pridedama apie 300 gramų superfosfato. Sodinimas atliekamas rudenį pusantro mėnesio iki stabilių šalčių arba pavasarį, kol žydės pumpurai. Miestų dujų užteršimas jaunų augalų toleruoja pastoviai. Augalinis dirvožemis, sukurtas sodinant, jiems yra pakankamai daugelį metų.

Kitas būdas – dauginti sėklomis. Tokiu atveju žiemos metu sėklos turi būti stratifikuotos sniege. Daigai auga mokykloje dvejus metus, o vėliau išgyvenimo lygis yra daug blogesnis. Ypač dekoratyvinės veislės dauginamos pasodinus ant poskiepio, kuris taps sėkla. Kartais krūva atliekama stulpelinėse obelyse, pernešant ją iš vaismedžio į dekoratyvinę.

Nepaprastai graži karūnos formaAugalų auginimas ir kitos agrotechninės priemonės atliekamos tuo pačiu metu, kaip ir vaismedžiams. Ypač svarbu kovoti su kenkėjais ir ligomis. Tačiau kadangi medis yra dekoratyvus, gydymas atliekamas nesibaiminant, kad vaisiuose yra kenksmingų medžiagų. Ypač pavojingi medžių papuošalų netekimui yra grybelinės ligos. Todėl mėlynas purškimas pavasarį prieš bulvių žiedą yra privalomas. Dar prieš sapo srauto pradžią medis yra purškiamas karbamidu, tuo pačiu metu jis yra ir prevencinis, ir maisto papildas. Kitas žalias kūgis gydomas po žydėjimo.

Fungicidams reikia taikyti sisteminį poveikį, kuris veiktų nuo miltligės, rūdžių ir šašų. Paprastai gydymas atliekamas naudojant “Skor”, “Topaz” produktus. Dėl dekoratyvinių augalų, galima naudoti chemines medžiagas prieš lapinių valgyti vabzdžių, pagrįstų karbofosu. Taip pat tinka tipiški vaismedžių apdorojimo insekticidai. Purškimas su Ecoberine arba Cirkono tirpalais padidins obuolių atsparumą.

Žiedai obelų NezdeckasDekoratyvinės obelys, pavyzdžiui, medžio kamieno mulčiavimas. Dėl mulčiavimo galite naudoti įprastą pjuveną, žievę iš pušies ar kitų spygliuočių medžių, gali būti naudojama maltymui graikinių riešutų kevaluose. Tvarkant dekoratyvinius medžius, svarbu neleisti pažeisti ligos ir kenkėjų.

Related  Azalėjos sodas: priežiūros ir sodinimo ypatumai

Laistyti obelą galima tik ilgą sausrą. Augalas nemėgsta per daug drėkinančių. Nedzwiecki obelų galite gaminti tik tuose rajonuose, kur nėra šaltų žiemų. Rytų Siberijoje toks medis neišliks.

Kaip naudoti dekoratyvinę obelų sodo dizainą – video