nuostabus grožis klevasKlevas. Garbanotas, sultingas karūnas, raižyti lakštai ir didinga medžio stendas įkvėpė daugybę poetų, ritualuotų dainų kurti tikrus hitus. Iki šiol milijonai klausosi šių dainų ir dainuoja. Surasta daugiau nei pusė iš 150 daugiamečių augalų veislių Šiaurės pusrutulyje. Juos atstovauja dideli krūmai ar milžiniški milžinai, kurių aukštis siekia 40 m, kaip ir 16 aukštų pastate. Vidutinis egzempliorių amžius yra 200 metų, o jo stiprumas yra 500.

rytas lapės klevo rudenįKlevo medis įspūdingas kiekvienam su originalia lapija ir tankiu vainiku. Rudenį praeiviai nustebinami geltonai raudonu spalvų karnavalu, o pavasarį – pureniais žiedais. ateina ruduoArčiau susipažink su kai kuriomis Sapindovų šeimos rūšimis, galite pasirinkti tinkamą variantą savo sodui.

Paplitimas daugiamečių augalų su sodinukų ir sluoksnių pagalba. Kai kuriais atvejais sėklos sodinamos atvirame lauke iki 10 cm gylio. Balandis yra geriausias šio metodo laikas.

“Ashberry”, jis taip pat yra “amerikietis”

pelenų lapų klevasRusijoje pelenų lapų klevas buvo importuotas iš Šiaurės Amerikos (JAV ir Kanados) XVIII a. Pabaigoje. Todėl veislė idealiai tinka erdvių ir saulėtų sričių. Jei dirvožemis yra maistingas ir drėgnas, bagažinė tęsiasi iki 20-23 m. Kultūros ypatumas yra neįtikėtinas gyvybingumas. Galinga šaknų sistema gamina daugybę ūglių. Dėl to aplink medį susidaro nauji eksponatai, sudarančių visą giraites. Tas pats rezultatas yra ir sėklos, kurios brandina rudenį. Jie pateikiami kaip liūto žuvys ir primena miniatiūrinius sklandytuvus. Laukoje augalas gyvena iki 100 metų amžiaus. Iš kitų atstovų amerikietiškas klevas yra kitoks:

 1. Lapų forma. Turi sudėtingą struktūrą, nes viename filiale yra 3-5 plokštelės. Apatinis paviršius padengtas mažu, o išorinė pusė yra lygi, bet tamsesnė. Smaili lapija su nelygiais kraštais šiek tiek primena pelenus.
 2. “Agresyvus personažas”. Natūralistininkai taip pat vadina gyvybingą piktžolę. Jis auga ir dauginasi taip greitai, kad jis išstumia visus kaimynus iš svetainės. Šiuo atveju net kirtimas nepadeda.
 3. Filialai. Kamienas leidžia ilgai išsišakojusius ūglius. Jie yra žalia, taip pat alyvuogių atspalvis su raudonu atspalviu. Stiprios šakos yra padengtos mėlyna arba violetinė žydi.

sodrus klevo vainikasAspen klevas atlaiko aštrių temperatūros pokyčių, beveik iki -35 ° C. Tai jaukūs dideliuose metropolijose, kuriose yra dujinis oras. Dėl to, kad mediena yra labai trapi, o bagažas yra kreivas ir trumpas, jis nenaudojamas kraštovaizdžio dizaino. Ši rūšis dažniausiai pasodinta, kad greitai augtų sklypas.

Viename medyje yra tiek vyrų, tiek moterų žiedynai. Pirmieji yra pateikiami kabančių sijų su raudonais dulkintais forma, o pastarieji – su žaliais šepečiais.

“Ostolistny” – pagrindinis dalykas, nesunku

acicular klevasKultūra vadinama taip, nes platus lapai (iki 18 cm skersmens) turi aštrius kraštus. Jų išvaizda primena žmogaus delną su penkiomis pirštais. Tik augaluose yra ašmenys su ryškiomis venomis. Lengvas vėjas pučia, o giraitė burstų audringomis plojimais. Šis spektaklis ypač ryškus atrodo rudenį, kai medžiai yra apsirengę raudonos ir bordo “suknelėmis”. Į botaninį aprašymą verta pridurti:

 • didžiausias augimas yra 30 m;
 • jaunų sodinukų žievė yra rausvai pilka su mažomis vagomis ir galiausiai tampa lengvesnė;
 • žalia su citrininiu atspalviu žiedynai yra ant žvirgždo, kuris puošia karūną 10 dienų gegužės mėnesį;
 • septynioliktaisiais metais pradeda duoti vaisių kaip liūtas su dviem plokščiomis sėklomis.

Related  Kaip patiems gaminti gėlynas (žingsnis po žingsnio instrukcija)

žydėjimas akrų klevasKlevo lapai linkę greitai augti tik silpnai rūgštus, drėgnas, derlingas ir silpnas dirvožemis. Nors ši veislė yra fotophilinė, ji vis dar lojaliai nurodo pusiau nudžiūvusius plotus. Tokiomis sąlygomis medis dauginamas sėklomis, taip pat ūgliais. Sodininkai sėkmingai naudoja skiepijimo būdą, kad padidintų savo plantacijas. Pirmieji treji metai aktyviai augo. Per šį laikotarpį jie persodinami.

pilnasRenkantis sodinuką, verta atkreipti dėmesį į įvairius šarliferinius klevo būgnus. Jo karūna turi neįprastą spalvą. akacijos klevas DrummandaJį sudaro žali lapai su balta arba žalia riba. Toks ekspozicija bus išskirtinis vietinio parko arba sodo pavyzdys.

Lapų lapuose dažnai būna rudos vandeningos dėmės, kurias sukelia grybelinės sporos. Coral spotting taip pat veikia žievę. Jei nenusilepsite ligos filialų ir apgadintų teritorijų, medis galiausiai mirs. Skyriai apdorojami dezinfekavimo priemonėmis.

“Sferinis”, kaip pasaulis

sluoksninis klevasNorint sukurti stilingą kraštovaizdžio interjerą, tinkamas kubilas. Jis nereikia genėti, nes jis auga apvalios formos, kai jis auga. Medžio vainikas yra toks tankus, kad neleidžia praeiti dienos šviesos. Jis auga daugiau pločio (iki 5 m). Vasarą tokia alėja paliks praeivius su skirtingais atspalviais žalia, o rudenį – geltonai. Kartu su tamsia žievė originalus lapų rutulys atrodo nesuderintas.

sluoksninis klevasKaip ir visos kitos Holly rūšys, kultūra reikalauja dirvos parinkimo. Dėl rūgščiojo, smėlio, rūgščiojo ir prasto dirvožemio medis niūri. Pernelyg sutankintos sritys taip pat neigiamai veikia šakotą šaknies sistemą.

Kartais yra netinkamai augančių šakų. Jie turėtų būti nedelsiant ištrinti. Tai taip pat taikoma sausoms, sergamoms augalo vietovėmis.

Nuostabus “juodas”

juodas klevasNet ir gamtoje klasika visada lieka nepakitusi. Juodoji klevas – ryškus patvirtinimas apie tai. Antrasis šio “handsome” vardas yra “Royal Red” arba “royal red”. Jaunųjų sodinukų giraitė / alėja gali sukurti imperatorišką pilį iš paprasto dvaro. Tamsiai juodoji karūna siekia 10 metrų pločio, 15 m aukštyje. Pavasarį ir rudenį ji įgauna ryškesnį raudonos spalvos atspalvį. Gegužės mėnesį raudonos spalvos žiedynai žydėti su nedideliu citrinų potvyniu ant medžio, po kurio atsiranda liūtys. Veislė “Royal Red” labai ramina augimo sąlygoms:

 • lengvoji;
 • su drėgmės stoka;
 • pradeda pūsti pelkėse vietovėse;
 • jam reikia tik lengvų ir smėlingų priemiestų dirvožemių.

juodos klevo lapo plokštėsJuodoji klevas priklauso holly genties. Todėl lapų forma ir pjaustymas yra vienodi pločio plokštės su 5-7 peiliukais. Kultūra naudojama tik kraštovaizdžio apdailai. Per metus medis auga iki 40 cm.

“Balta” – su muzikine ausimi

baltas klevasSmuikas, arfa, gitara ir domra. Šie muzikiniai instrumentai pagaminti iš baltos klevo medienos. Ji turi gražią blizgančią tekstūrą. Lentos yra tokios stiprios, kad jos gali atlaikyti mechanines apkrovas ir nekeisti drėgmės. Taip pat medžiaga plačiai naudojama baldų, baldų ir parketo gamybai. Be tokių savybių, gamtininkai atkreipia dėmesį į medžio botanines savybes:

 • aukštis 20-40 m;
 • Šakotosios šaknies sistema pasiekia 1,5 metro gylį;
 • lygi žievė pirmoji pilka, bet su amžiumi tamsėja ir pradeda nulupti;
 • bagažinės apvalkalas – iki 1 metro;
 • lapai (10-15 cm) smaragdo atspalvio;
 • žalsvai geltonai žiedynai (20-50 vnt. skutellume) gamina kvepiančią kvapą;
 • Apvalios sėklos (kiekviena 5-10 mm) yra slypinės žuvys.

Related  Mes mokome kaip auginti visteriją skirtingose ​​klimato zonose

Sycamore klevasKlevų sycamore (vienas iš bendrų pavadinimų) yra garsus savo plazminiu ir tankiu vainiku. Jo lapai, šakos, žievė ir gėlės turi gydomųjų savybių. Pagal vieną tyrimą, naudojant tinktūras, taip pat sultinius, galima išgydyti apie 45 skirtingų ligų.

Po surinkimo žievė džiovinama specialioje augalijoje esant 50 ° C temperatūrai, kol ji tampa laisva. Žaliava turi būti laikoma kartoninėje (su vėdinimu) dėžėse ne ilgiau kaip 3 metus.

“Tataras” – tikroji tautos dvasia

Totorių klevasNuostabus raudonų žiedynų ir žaliųjų lapų derinys liečia sielos gelmes. Tai daro įtaką veislės ištvermei. Klevų tatariai išgyvena rimta žiemą, nors jo tėvynė laikoma pietų regionais. Tai puikiai tinka sausoms oro sąlygoms. Salino dirvožemis ir išmetamosios dujos retai daro žalą augalui. Ši veislė pritraukia daug unikalių savybių:

 • didžiausias medžio ar krūmo aukštis yra 10 m;
 • žievė – juoda ir lygi;
 • tankus karūnas turi sferinę formą;
 • ovalios spalvos lapai su reljefiniais kraštais dažomi ryškiai žalios spalvos, o venose – purus dangtelis;
 • žaliame fone, lašišos žuvys išsiskiria ugningai raudonu atspalviu.

ryškios liūto spalvosŠi veislė puikiai prisitaiko prie daugelio sąlygų. Taigi, sodininkui nereikia ieškoti specialios vietos klevaitei. Kaip ir visos kultūros, totorių klevas geriausiai auga atvirose vietose, su šiek tiek atspalviu.

Nuleidimo duobė pagaminta iš vidutinio dydžio: gylis 50 cm, plotis – 80 cm. Paprastai šaknys plačiai plinta, todėl per daug neapsaugokite sodinukų.

“Ginnala” – violetinė ruduo

klevas GinnalasKultūra Europoje buvo išvežta iš Tolimųjų Rytų. Mongolijoje, Kinijoje ir Korėjoje, visos šio augalo giraitės puošia vandens telkinių pakrantes, todėl jo vidutinis vardas yra upių. Klevas Ginnala priklauso krūmų rūšiai, nors karūna ištempiama iki 5 metrų. Ji užima kūginę formą ir panaši į 7 m ilgio plaukiančią palapinę. Šios veislės būdingos ypatybės:

 • pirmą kartą yra oranžinės geltonos spalvos, o vėliau įgauna ugniškai raudoną atspalvį;
 • žiedai (21 dieną) su pastelinėmis atspalvėmis, kurios išskiria malonų kvapą;
 • pailgi lapai su trimis skiltimis, kurių ilgiausias yra 8 cm.

grožio lapasJei vasarą sėjinukai laistomi 20 litrų vandens kiekvieną savaitę, tada per metus jis bus iki 25 cm aukščio. Rudens-pavasario sezono metu šis skysčio kiekis yra pakankamai mėnesį. Šiame etape pagrindinis vaidmuo tenka šėrimui humuso ir mineralinių trąšų forma.siaubingas žuvis

Šaknys neturėtų būti palaidotos giliai į žemę. Penkios centimetro – optimalus žemės aukštis netoli bazinės kaklo.

“Japonai” – sakura prototipas

Japonijos klevasMažas, palapinės formos medis naudojamas parkų ir sodų apdailai. Rudens saulės spindulių ryškūs raudoni daugiamečio augalo lapai atrodo apsvaigę. Priklausomai nuo kampo, prie kurio patenka šviesa, jie pilami violetiniu, rausvu ar oranžine spalva. Toks Japonijos klevo ugnies pasirodymas padarė jį mėgstamu daugelio sodininkų. Prieš sodinant tokią prabangą, sodininkui svarbu žinoti:

 • Sėjinukai auga labai lėtai, kol pasiekia 3-5 m aukščio;
 • sodinti pasirinkti tik drėgną dirvą su silpna rūgšta reakcija;
 • Sklypas turi būti gerai apšviestas ir be projektų;
 • Veislė yra pritaikyta auginti konteinerį;
 • mediena netoleruoja kalkių apdorojimo.

Related  Mes pasirenkame ampelinį augalą sodui ir namams – ivy-plaktu pelargoniumą

raudonas klevasKarštu oru raudonoji klevas dažnai laistoma – iki 15 litrų vienu metu. Iki rugpjūčio sėjinukai šeriami trąšomis ir gausiai drėkinami. Prabangūs lapai, kurių skaičius gali būti iki 13 peiliukų, pageidautina purkšti. Tuo pačiu metu vanduo neturėtų stovėti dirvožemyje. Kai pasėlis auga, pjaustoma pjaustoma, norint paversti karūną norima forma.

Kadangi šaknų sistema yra labai arti paviršiaus, svarbu padaryti šilumos izoliaciją. Sodininkystei nuolatos lyginant dirvą aplink medį ir didinant jo kiekį, jis užtikrins patikimą saugumą sausros ir šalčio sąlygomis.

“Kanados” – immortalized ant šalies monetos ir vėliavos

Kanados klevasKadangi daugiametis augalas išskiria saldžiųjų sulčių, jis taip pat vadinamas cukraus klevu. Stiprios medienos savybės yra ne mažesnės nei net ąžuolo. Šios rūšies aprašymui verta pridurti, kad:

 • karūna stora ir plataus;
 • šviesiai pilkajame kamiene yra daug šiurkščiavilnių vagų, iš kurių raudonos-rudos spalvos šaka palieka lygią su šviesu spindesiu;
 • bagažinė yra virš 40 m;
 • paprasti lapai su 5 peiliukais pritvirtintais peiliais;
 • Ši veislė laikoma ilgais kepenimis, nes jos amžius vertinamas šimtmečius;
 • Kanados klevo žiedynai surenkami apvalūs šepečiai, susidedantys iš 14 miniatiūrinių gėlių.

Kanados klevo lapasVerta žinoti, kad seni daugiamečio augalo šakai yra pakankamai trapūs, todėl jie atsitraukia, kai yra stiprus vėjas ar uraganas. Todėl jis yra uždarytas. Be to, gali būti ir ąžuolo, ir spygliuočių rūšys. Savo tankioje lapijoje gyvena daug paukščių, taip pat miško gyventojai.

Nors ši veislė ramiai palieka šaltis, tačiau pirmaisiais gyvenimo metais ji turi pakuoti.

klevo sidabrasCukrinių veislių “artimas giminaitis” – klevas yra sidabras. Tai skiriasi nuo plačios karūnos, kuri auga iki 20 metrų. Šakos yra ant trumpo bagažo (2 m). Jo unikalus pavadinimas buvo suteiktas kultūrai dėl nenuoseklios lapų struktūros. Jie pateikiami 14 cm plokštelių pavidalu su 5 mentėmis. Viršutinis paviršius yra žalias, o apatinis – sassaya su švelniu plunksniu dangčiu. sidabrinis klevasDėl šios priežasties chaotiški vėjo gūsiai gali paversti medį į sidabrinę jūrą. Rudenį vaizdas keičiasi. Augalų suknelės geltonos oranžinės “apranga”, kuri degina ugnimi ryto saulės spinduliuose.

“Laukas” yra paprastas egzempliorius

lauko klevasKlevo lauko ypatybė yra laikoma neįprasta lapo forma. Didelėse plokštėse yra nuo 3 iki 5 smulkių pjūvių. Nuostabus vaizdas yra duotas ilgiems (13 cm) petioles. Dėl to susidaro trimatis karūna (iki 8 m). Ši elegantiška “skrybėlė” laikoma plonoje kameroje, kurios skersmuo yra 60 cm. Gegužės mėn. Žiedai užauga mažais gėlių žiedpumpuriais ir maloniai patraukia savininkų akis apie 15 dienų. Rudens sėklos viduryje pasirodo vaisių vietoje. Priešingai nei kitos rūšys, lauko tipo liūtas yra horizontaliai esančių sparnų. Tačiau daugiau nei 15 metrų medis neauga.

lauko klevas parkeVasarą ar rudenį, jaunus ar šimtamečius, klevas visada atrodo žaviai. Dėl šios priežasties sodininkai pasirenka tik savo nepakeistą savo namų ūkio sklypų eksponavimą.

Maple Lysosybolds – video