Senovės pasaulyje bukmedis buvo laikomas brangiu augalu dėl medienos panašumo su gintaru. Dėl neįprasto kietumo ir tankumo, leidžiant medžiui nenukristi vandenyje, jį pavadino “geležimi”. Be to, bokštas buvo laikomas amuletas, apsaugantis nuo tamsių jėgų intrigacijų ir vykdantis brangius svajones. Šiuolaikiniame gyvenime tai yra vienas iš mėgstamų augalų, naudojamų kraštovaizdžio dizaino ir tiesiog namo ar buto interjero dekoravimui. Visame pasaulyje nuo jo gaminami suvenyrai, papuošalai, patiekalai ir netgi muzikiniai instrumentai.

Bokso gamta

Boxwood“Boxwood” yra medis arba krūmas, kuris natūraliai auga Viduržemio jūroje, Kinijoje, Japonijoje, Centrinėje Amerikoje ir Rytų Afrikoje. Jis auga labai lėtai. Be to, tai gali būti vadinama ilgo kepenų. Kai kurių egzempliorių amžius siekia 500 metų. “Boxwood” yra nurodytas Raudonojoje knygoje. Jis gali augti, kai kiti augalai neišgyvena: tamsiuose miškuose, užaugintų samanomis, tarp krūmų ir kalkingų dirvožemių.

Visos augalo dalys yra nuodingos, ypač lapai.

Bukmedžio rūšys

Bukmedžio gentis turi keletą dešimčių rūšių. Dažniausiai iš jų yra:

  • “Boxwood” visžalis(Buxus sempervirens), plačiai naudojamas dekoratyvinių kraštovaizdžio sklypų. Natūralioje buveinėje pasiekiamas 15 metrų aukščio, namuose – 6 metrai. Frost toleruoja gerai, bet yra itin jautrus atšilimui ir ryškiai saulei. Ji turi 3 cm storio ovalo formos lapus ir tamsiai žalią spalvą.
  • “Boxwood” smulkioji(Buxus microfilla). Pagrindinis skirtumas nuo amžinojo žvyro drožlių – lapai yra mažesni (nuo 0,5 iki 2,5 cm).
  • Boxwood Balearų salosBoxwood Balearų salos(Buxus balearica), kita vertus, turi didesnius lapus – iki 4,5 cm.
  • Boxwood ColchisBoxwood Colchis(Buxus colchica) siekia 8 metrus aukščio. Lapai tamsiai žalia, šiek tiek išlenkti į vidų.

Išgaunama daug dekoratyvinių vynuogių rūšių. Priklausomai nuo lapų spalvos ir krūmų formos tarp jų:

  • Aureovariegata turi lapus su geltonomis dėmėmis;
  • Marginata, jos lapai įrėminti geltona siena;
  • Latifolia maculata turi auksinius lapus;
  • CurlyLocks, kurių stiebai yra susukti.

Related  Gėlių vazonai iš daugiamečių augalų – tuščių žmonių pasirinkimas ar proga sukurti šedevrą

“Boxwood” namuose

Gyvatvorių tvoraDažniausiai namuose išaugusi ašis yra visžalis. Bukmedžio medžio nuotraukoje galite pamatyti, kaip ji gali būti naudojama svetainių dizainu. Aukštus medžius patogu naudoti kaip gyvatvorę. Puikus sprendimas bus žalia siena, nuo kurios žydės rožės.

Dubuo kamuoliaiSodininkams patinka naudoti gipso kartoną kaip gobelenų gale, taip pat iš augalo vainiko gaminti įvairių formų. Norėdami tai padaryti, kaip auga krūmas, išpjautos bukmedžio drožlės, ūgliai išlenkti norima kryptimi, naudojant vielą. Galite koreguoti procesą per metus. Paprasčiausios formos yra kubas, kūgis arba rutulys.

Jų dėžutės gyvūnaiJei pageidaujate, galite užpildyti krūmą formoje, pavyzdžiui, gyvūno.

Neseniai taip pat buvo išdalintas lova su kambariu. Jis užima daug vietos, nes jis auga tik 5 cm per metus. Gana kaprizingas, netinkamai prižiūrint, butelių dėžė greitai pašalina lapus. Geriausia vieta augti yra vidutiniškai apšviestos palangės. Transplantacijos bokštas yra pagamintas kaip reikalinga, paprastai vieną kartą per 2-3 metus ir yra toleruojamas gana gerai augalas. Jis gali įsitvirtinti bet kuriuo metu, išskyrus žiemą.

Kambarių dėžutė Buccus sempervirens yra drėgmę mylinanti veislė, bet nereikia būti pernelyg uolusi. Jos šaknys netoleruoja permirkimo. Gerai, kad dirvožemį būtų galima išgryninti, ant jo paviršiaus galite statyti akmenis ar samanų. Pavasarį ir rudenį rekomenduojama purkšti lapus vandeniu. Žiemą augalas turi būti kietas, o tai dažniausiai tampa didžiausia problema. Pasitraukimas iš situacijos gali būti specialios žiemojimo šiltnamių gamyba.

Drėkinimui nereikia naudoti filtruoto ar atskiesto vandens. Vandens karkasas visiškai nejautrus vandens kietumui. Vienintelis reikalavimas: jis neturėtų būti per šaltas.

Su šilumos langelio pradžia banke yra pageidautina įdėti į gatvę, apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Jis gerai pajus medžio šešėlį ar gerai apšviestą verandą. Rudenį, artėjant prie pirmo šalto oro, augalas turėtų būti grąžintas. Namuose bukmedis žydi labai retai. Paprastai, kol pasirodys pirmosios gėlės, užtruks apie 20 metų. Augalo gėlės yra mažos, o ne labai gražios, geltonos spalvos.

Related  Įspūdingas klevo grožis bet kuriuo metų laiku

Bonsai iš lukštoJei nebus užtikrintos sąlygos, palankios augalų augimui, greitai pasirodys bukmedžio kenkėjai. Paprastai tai yra voratinklis arba šašas. Siekiant kovoti su jais, atliekamas augalinio muilo naudojimas, pirmiausia priveržiant dirvą plėvele. Nuplaukite kenkėjų, mediena skalaujama po dušu.

Vynuogynų medus dauginamos spygliu ar rudeniu. Sėklų dauginimas nėra toks populiarus. Pavėsinės yra sunkios. Iš 100 vienetų tik 80 galėtų geriausiai įsitvirtinti.

Rekomenduojama augti ašiai šiltomis klimato sąlygomis. Nors tai yra gana atsparus peršalimui, vasario mėn. Maskvos srities dėžutė mažai tikėtina, kad išgyvens žiemą. Minimali temperatūra, kurią ji gali atlaikyti -15 laipsnių. Kenksmingai įtakojantis amžinai žaliuojantis augalas ir stiprūs vėjai. Todėl palaukti šalto, butelių dėžutė gali būti dedama ant kieto verandos ar lodžijos. Daugiausia dėmesio žiemojant reikia jaunų krūmų.

Naudingos dėžės medienos savybės

Boxwood MarginataDėl visko virulentiškumo, dėžutė yra labai naudinga augalas. Jis atskiria phytoncides – veikliąsias medžiagas, kurios sunaikina kenksmingus mikroorganizmus ore. Labiausiai vertingi augalo žievė ir lapai, kuriuose rasta alkaloidai, bioflavonoidai, taninas ir dervos. Liaudies medicinoje lakštinis vaistas naudojamas kaip vidurius, diuretiką, stemplę, analgetiką, turi antiseptinį poveikį. Augalas nenaudoja oficialios medicinos.

Vaizdo įrašas apie langelį žalią