thui western GlobosaThuja Globosa (Thuja occidentalis Globosa) je evergreen trpasličí ker v cyprusovej rodine. Thuya dosahuje výšku 1 m a priemer 1 m. Rast robí veľmi pomaly a pridáva iba päť centimetrov ročne. Dvadsaťročný thuya dosahuje výšku 1,5 m.

Pre sférický tvar je široko používaný v krajinnom dizajne. Husté ihly vo forme malých mierok menia farbu počas celého roka od svetlej zelenej po hnedú v zime. Ploché výhonky, ktoré sa tiahnu smerom hore a prekrývajú sa, tvoria hustú korunu. Ak chcete zachovať dekoratívny vzhľad a dať krík požadovaný tvar, odporúča sa to dvakrát za rok. V lete má Bush tmavozelenú farbu. Na výhonky sú umiestnené hnedé kužele, ktoré dosahujú veľkosť 1 cm. Dokonale toleruje ruskú zimu. Thuya je dlhý pečeň medzi kríkmi, tam sú vzorky vo veku 200 rokov.

Dospelý Bush Tui GlobosaTuya nie je rozmarný, dobre rastú na akejkoľvek pôde, nemá rád nadmernú vlhkosť. Uprednostňuje slnečné miesta, ale dobre toleruje tieňovanie. Rastúci sa v tieni kríkov má riedke koruny, pričom rast sa môže odchyľovať od tradičného sférického tvaru, ktorý sa tiahne na dĺžku.

Pristátie Tui Globosa

sadenice Tui GlobosaVýsadba a starostlivosť o západný globálny thajský je ľahko uskutočniteľná v podmienkach ruského podnebia a nepredstavuje špeciálnu prácu.

Pre účely výsadby je vybraná lokalita, je vyčistená burinami, pôda je uvoľnená. Sadenice sadnite na jar alebo v auguste až septembri. Pripravte jamy na veľkosť zemského kóma okolo rastliny, naliať drvinu alebo piesok na dno vrstvy na 15 cm pre drenáž. Sadenica nemusí prejsť hlboko do zeme, miesto, odkiaľ sa korene začínajú, by malo byť na úrovni pôdy.

Nakrájané stromy v hnojive nepotrebujú, pretože sú už prítomné v bazálnom kóme.

Pred výsadbou by mala byť rastlina starostlivo preskúmaná, dávajte pozor na farbu koreňov: musia byť biele. Sadenice sa naleje vopred pripravený pozemné zmes rašeliny, piesku a trávnik krajine v pomere 1: 1: 2. Ideálne živnou pôdou pre Arborvitae slúžia hlinitou pôdou.

Thuya Globosa ako kultúra hrncaRastlina je napojená dvakrát týždenne, podobne ako pokropí korunu. Posypávanie sa vykonáva ráno alebo večer. Sprej je mierny, pretože ak zostane voda na výhonkoch, môže to viesť k vzniku plesňových ochorení.

Related  Tajomstvo a odporúčania pre výstavbu alpského sklíčka vo vašej záhrade

Kŕmiť za tri roky. Každú jar uvoľnite krajinu a postupujte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu bazálneho systému thujy. Odporúča sa mulčovanie pôdy s rašelinou alebo drevnej štiepky vrstvy až sedem cm. V zime si môžete vymeniť s pobočkou borovice, aby sa zabránilo výskytu drobných hlodavcov. Orezajte vetvy pre lepší rast a vytvorte korunu kríkov.

V prvom roku po výsadbe sa odporúča zakryť budovu sieťou z vystavenia slnečnému žiareniu. Keďže koreňový systém je slabý a hroty rastlín sa môžu dostať do popáleniny. Mladé kríky počas zasneženej zimy by mali byť pokryté rámom, aby sa predišlo roztrhnutiu krehkých konárov. Vetvy pevne utiahnuté páskou. V opačnom prípade, ak sa puzdro zlomí, nerovnosti v korune zostávajú, čo je ťažké vyrovnať aj pri rezaní.

Touja care Globose

Thuya Globosa v škôlkeStarostlivosť o tú zahŕňa:

  • zalievanie;
  • uvoľňovanie pôdy;
  • mulčovanie;
  • včasné prerezávanie pobočiek;
  • tvorba koruny;
  • hnojivá;

Thuya Globosa je odolná voči chorobám. Ale ak sú porušené podmienky starostlivosti, je možné nakaziť phytophthora, vzhľad falošného kefovania. Použitie insekticídov Fufanon, Aktara, Aktellik pomáha zbaviť sa chorôb.

Ak sú vetvy suché, je potrebné vykonať ošetrenie fungicídmi Topaz, Abiga-Peak, Hom.

Tui Globosa na pozemku

V krajinnom dizajne sa široko používa široká škála foriem thuya: Aurea a Compacta.

sadenice Tui Globosa AureaThuja Globoza Aurea trochu líši podlhovastého tvaru koruny, dosahujúci výšku 1,2 m. Oválna koruna zelená farba môže byť použitý v terénnej puzdrom pre vytváranie kompozície pre samostatné pristátie.

jediné pristátie Tui Globosa AureaPožiadavky na výsadbu a starostlivosť sú rovnaké ako pre všetky druhy thujov. Na jar sa hnojenie vykonáva s komplexnými hnojivami. Thuya Aurea je dobre tolerovaný ruskými mrazmi. Na jar, po výsadbe, ker je zatienený na priamom slnku, aby nedošlo k vysušeniu ihiel.

Thuya Globoza Compacta na chateThuya Globosa Compacta má sférický tvar. Výška púzdra je až šesťdesiat centimetrov. Hustá koruna žltozelenej farby. Krov nízkych kríkov sa používa na výsadbu v skalných záhradách, kopcoch. Dobre kombinované v kombinácii so stromami a kríkmi, ktoré vám umožnia vytvoriť rôzne skladby.

Related  Fotografie rôznych typov gippeastramu a zvláštnosti starostlivosti o ne

Vyzerá dobre v hrncoch. Vhodné pre terénne úpravy balkónov, verand, striech. Veľká obľuba Tuyya Compacta získala v ekologizácii mestskej krajiny, susediace s kanceláriami, kaviarňami, inštitúciami, územiami. To nie je náročné na pôdu a starostlivosť. Thuya tohto druhu pomaly rastie, koruna zachováva svoj prirodzený sférický tvar, takže nevyžaduje účes.

Thuya Globosa okolo rekreačnej oblastiRastú na hlinenej pôde. Dobre rastie ako na slnečných miestach, tak v tieňovaných oblastiach. Odporúča sa, aby ste na vetru nezaostávali. Na jar je potrebné urobiť minerálne vrchný obväz. Dobre toleruje zimu.

Video o tomu Globoza