hrdza ArborvitaeAk chcete zoznámiť sa s informáciami o najčastejších chorobách, thuja je užitočná pre každého, kto kráča na svojej stránke. To včas pomôže prijať preventívne opatrenia a zabrániť vzniku ochorenia. V opačnom prípade rastlina stratí svoje dekoratívne funkcie a nebude už zdobiť oblasť s jej pôvodným vzhľadom.

Thuya je krásny ornament krajiny, ale keď je postihnutý chorobami a škodcami – rastlina stráca svoje dekoratívne vlastnosti a vyzerá to tak elegantne. Je potrebné venovať pozornosť včas chorobám thujy a ich liečbe, fotka týchto ochorení pomôže určiť, ktorá rastlina je ovplyvnená. Prebehne okamžité preventívne a liečebné opatrenie.

Najčastejšie ochorenia, ktoré môžu nielen zničiť vzhľad thujy, ale aj zničiť ju, zahŕňajú nasledovné:

  1. Phytophthora.
  2. Hnedé výhonky.hnedé výhonky na thuja
  3. Hrdza a strmosť.presuňte sa na tuya
  4. Touy je falošný piercing.Coccidae na vetvách Arborvitae

Najnebezpečnejšie sú phytophthora a tuhé falsifolia, ktoré postupne vedú k smrti celej rastliny.

Pri silnej porážke phytophthory je potrebné nielen odstrániť úplne thujus, ale aj vymeniť pôdu, pretože táto nebezpečná mykotická choroba môže byť ešte niekoľko rokov v zemi.

Čo keď tuya po zimnej zmení hnedú?

hnedé ihly po zimePo dlhom zimnom chladnom počasí príroda začína ožiť. Počas tohto obdobia s hrôzou sa dá zistiť, že milovaná thuja sa stala hnedou a už viac neprináša svoju radosť svojou zeleňou. Môžem obnoviť jej bývalú krásu a zeleň? Čo sa stalo s rastlinou?

Ak sa tuja po zimnej zmení na hnedú, potom čo treba urobiť v tomto prípade, je potrebné určiť príčiny takýchto problémov. Najpravdepodobnejšie sú tieto faktory:

  • jarné popáleniny;
  • nadmerná vlhkosť;
  • nadbytok hnojív;
  • alkalická voda;
  • porazenie škodcami alebo chorobami.

Po zistení základných príčin ochorenia sa liečí aj tuja. Fotografia pomôže presnejšie určiť, čo sa stalo so zelenou krásou. Na prevenciu popálenín vo februári sa odporúča pokryť rastliny gázou alebo sieťou proti komárom. Ak nemôžete zabrániť negatívnemu vplyvu slnečného žiarenia, musíte začať zalievať teplou vodou a pri nástupe stabilného tepla odstrániť stmavené vetvy.

Related  Výsadba a starostlivosť o krásne biele stromy akácie

Keď voda stagnuje, pôda okolo thujy je uvoľnená a ošetrená antifungálnymi látkami. Ak sa zistí, že podzemná voda je príliš blízko k tomuto miestu, potom len na transplantáciu kríkov pomôže na inom mieste. Pôdu oplodňujte len dvakrát ročne a používajte na tento účel hnoj.

Pre kultiváciu thuya je vhodný len slabo kyslý a slabo alkalický zem. Ak sa zistí vyššie ukazovatele, je potrebné prijať opatrenia na ich zníženie. V prípade potreby pridajte vápno alebo rašelinu.

Choroby tujky a ich liečba závisia od typu vírusu alebo škodcu, ktorý vyvolal chorobu. Zahradníci zanedbávajú prvé príznaky a ochorenie sa začína rozvíjať, po ktorom musí byť rastlina zničená. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné na jar odstrániť všetky suché a poškodené vetvy z krídiel, spracovať aktualizované zariadenie s prípravkami určenými na prevenciu závažných chorôb a škodcov. Je veľmi dobré rozprašovať zmes Bordeaux.

Čo ak sa tuja po zimách začnú čierne?

stopy vplyvu moču na ihly tuyaS nástupom tepla a koncom zimných prechladnutí sa zistilo, že na tuju sa objavujú tmavé škvrny. Začiatočníci záhradníci nebudú okamžite hádať dôvody tohto problému. Aké opatrenia treba urobiť, ak sa tujy po zime stali čiernymi? Čo robiť v tejto situácii a ako pomôcť rastline?

Veľmi často príčiny výskytu tmavých škvŕn na thuje sú výkaly domácich zvierat. Je potrebné pozrieť sa úzko: ak sú škvrny umiestnené chaoticky a sú na nižšej úrovni, potom je to tak. Bohužiaľ, s obrovskou porážkou, má veľmi malú šancu na záchranu rastliny, ale malé množstvo vetví môže byť umývaná čistou vodou. Po tom, okolo thuja je potrebné dať plot a nedovoliť kontakt s domácimi domácimi zvieratami. Pravidelne sa krúžok kŕmi rastovými stimulátormi.

thuja je zasiahnutý falošným plotomChoroby štítnej žľazy a ich liečba sú oveľa vážnejšie. Jedno umývanie tu nemôže urobiť. Huba môže tiež spôsobiť zčernenie, ale je tiež charakteristické, že vytvára spory. S malou plochou lézie sa tuja dvakrát ošetruje fungicídom a udržiava interval 1-2 týždne. Poškodené časti zariadenia sa odstránia a vykonajú sa ďalšie preventívne opatrenia (striekanie zmesou Bordeaux alebo biofungicídy).

Mŕtve rastliny sú zdrojom infekcie, takže sa musíte postarať o ich včasné odstránenie z lokality. Poškodené vetvičky sú tiež odstránené a spálené, aby sa zabránilo šíreniu choroby na iné územie.

Ak thujas vírili v chránenom prostredí, ale nepočkajte, aby ste z nej odstránili krycí materiál: musíte postupovať postupne, aby rastlina mala príležitosť zvyknúť si na slnko a nechať sa spáliť. Ak sa miesto nachádza v otvorenom priestore pre slnko, potom na južnej strane je lepšie nainštalovať slnečný štít. Ak budú dodržané tieto jednoduché pravidlá, tuja bude zdravá, zelená a bude slúžiť ako skutočná ozdoba krajiny.

Related  Prehľad rýchlo rastúcich trvalých kríkov pre živé ploty v krajine

Videá o chorobách