Jau keletą metų pardaviniau pomidorus ir agurkus, kuriuos auginu savo svetainėje. Tai tik šiame sezone, derlius šiek tiek nusivylęs – pomidorai yra maži, o tarp agurkų daug žiedų. Girdėjau, kad viščiukų mėšlu galima padidinti derlių. Pasakyk man, kaip naudoti vištienos mėšlą pomidorų ir agurkų tręšimui?

Vištienos mėšlas plačiai naudojamas sodo augalų tręšimui. Vištienos kooperatyvų savininkai gali tik pavydėti – jie turi laisvą prieigą prie vertingiausių trąšų.
viščiukai ir pomidoraiVištienos šiukšlių sudėtis yra daug geresnė nei įvairios kompleksinės trąšos, nes ji turi didelę koncentraciją:
• magnis;
• fosforas;
• kalis;
• azotas.

Šio trąšų savitumas yra tas, kad šiukšlių teigiamas poveikis dirvožemiui dar 3 metus po jo įvedimo.

skystas mėšlas iš kraiko

Vištienos kraikas trąšoms yra naudojamas šiais tipais:
1. Skystosios trąšos. Tirpalas paruošiamas santykiu 1:20 (kraikas: vanduo) ir reikalauja 10 dienų. Ši trąša laistoma tik tarp eilučių, jos neįmanoma nugabenti į šaknis, kad jos nebūtų sudegintos.
2. Kompostas. Rudeniui sudeginti kompostą, ant žolių patalynės (taip pat galite naudoti surinktus viršūnius) ir sumaišyti su žeme. Pavasarį kompostą jau galima apvaisinti daržovių sodu – sumaišyti su šiaudais ir išdėstyti eilėmis.

kompostas iš vištienos mėšlo

Vaisius su vištienos kraika trękite infuzijos forma, kurią rekomenduojame po gėrimų lovomis arba po gero lietaus. Reikėtų nepamiršti, kad jo gryna forma negalima įvesti pakratų.

Padažo pomidorą

trąšų pomidoras

Per šiuos laikotarpius vištienos kraikas turi būti apvaisintas pomidorais:
• prieš sodinant pomidorus – kaip sausas kompostas (galite naudoti granuliuotas vištienos dumblas);
• augmenijos laikotarpiu – infuzijos forma.

vištienos kraikas

Viršutinį skonį su skysta infuzija pageidautina daryti du kartus. Pirmą kartą – praėjus trims savaitėms po sodinimo sodinukų, o antrasis – po mėnesio. Norėdami paruošti infuziją skystos virimo padažu, vištos dedeklės šviežiai užpildomos 1:20 santykiu vandeniu ir išpilstomos tarp krūmų pomidorų. Šiuo atveju turite įsitikinti, kad skystis patys nepačiausi krūmų, ir jei taip atsitiks, nuplaukite tirpalą nuo lapų švariu vandeniu.
Įvedę šiukšlių, turite atidžiai stebėti pomidorų augimą, kad nebūtų pernelyg didelis. Jei po apvaisinimo krūmas pradėjo intensyviai didinti žaliąją masę, lapai ir stiebai padidėjo storio – jums reikia nutraukti pašarą, kitaip ji grasina sumažinti derlių. Kad ši trąšų dalis būtų rekomenduojama tik praėjus mažiausiai 10 dienų ir netgi tik organinėms rūšims. Norint pagerinti padėtį ir sugrąžinti įprastą medžiagų apykaitą, geru naudoti vandenį su pelenais.

Agurkų maitinimas

agurkai, apvaisinti mėtomis

Norint padidinti agurkų derlių, per du sezonus jie tiekiami įvairiomis trąšomis. Kai tik ant krūmo susidarė trys lapeliai, agurkus reikia šeriuoti skystomis trąšomis iš vištienos mėšlo ir vandens 1:10.
Antruoju aukščiausios rūšies padažu (prieš žydėjimą) naudokite natrio sulfato tirpalą (būtina, kad skystis spalvos primena silpną arbatą). Su tirpalu pilti žemę prieš agurkų žydėjimą – tai sumažins žiedų kiekį kiaušidėse. Gydymas taip pat atliekamas tik tarp augalų.

Vaizdo įrašas apie sausų trąšų iš vištienos mėšlo gamybą