Pasakykite mums, prašau, kas yra slyvoji aronia? Aš girdėjau, kad tai yra paprastas rowanberry, tik juodos uogos ir labai naudinga. Rudenį planuoju nusipirkti keletą sodinukų, todėl nenoriu, kad pasirinktumėte klaidą.

aronia plumly
“Aronia slyva” – tai Rožių šeima ir yra viena iš juodųjų dulkių aronijos rūšių, kurios paprastų žmonių vadinamos aronija. Pati slyva yra natūrali hibridinė veislė, pagaminta iš Aronia ir Arbutus aronia.

Veislės charakteristikos

aronia žydi

Jo pavadinimas kilęs iš lapų, panašių į slyvų lapus, formos – jos yra šiek tiek pailgos ir šiek tiek apipjaustytos kitoje pusėje.

Augalas yra gana aukštas valgomasis krūmas. Gamtoje jo aukštis gali siekti 7 metrus, tačiau kaip sodo pasėlis, egzemplioriai virš 5 metrų yra reti. Giliavandenių slyvų augalų vegetacijos laikotarpis trunka nuo balandžio iki rugsėjo, o žydėjimas įvyksta gegužės mėnesį. Per šį laikotarpį krūmas padengtas labai gražiais kvapniais baltomis gėlėmis (kartais rožinės spalvos), kurių centre yra raudonų tuštybių.

Aktyvus krūmo derlius prasideda šeštaisiais gyvenimo metais, uogos sulaukia vasaros pabaigoje ir yra tamsiai violetinės, beveik juodos spalvos. Vaisiai yra gana dideli, kiekvienas sveria iki 1,5 g, pakabinti su visais šepečiais.

Pavasarį ir vasarą aronijos lapuočių dangtelis yra slyvų ir žalias, o rudenį jis tampa raudonas.

Augimo ypatumai

suaugusių krūmynų gurkšnotų

Aronia slivolistnaya paprastai nepretenzingas, dažnai auginamas dėl skanių uogų, bet taip pat tinkamas kaip dekoratyvinis augalas. Kaip gyvatvorė, krūmas atrodo labai gražus, be to, jis gerai išsišakojęs ir suteikia šukuoseną.

Aronijos sodinimui tinka beveik bet koks dirvožemis, bet geriausia – jis vystosi ir subrandina maistingąsias ir drėgnas priemaišas su vidutinio rūgštingumo. Galima šiek tiek užvilioti, bet ne daugiau, nes krūmas reikalauja gero apšvietimo.

Prie krūmo yra:

  1. Gausiai laistyti. Ypač svarbu, kad dirvožemis būtų reguliariai drėkinamas vaisiaus metu. Su drėgmės trūkumu uogos gali tapti mažos ir sausos.
  2. Periodinė tręšimas. Ankstyvą pavasarį jaunam krūmui įpilama azoto trąšų, o kai praeina žydėjimas, pašaro nitroamopinę trąša (100 g vienai augale). Dėl prastų ir smėlingų dirvožemių kas dvejus metus lygiagrečiai su fosfato ir kalio preparatais reikia išpilti po krūmo organiniame kibire. Senieji krūmai, kurių skersmuo didesnis kaip 1 m, negali būti apvaisintas.
  3. Sisteminis genėjimas. Norint išvengti sumušimo krūmo ir užtikrinti gausų derlių, aronia turi būti reguliariai nupjaunama. Tuo pačiu metu būtina palikti bent 3-4 stiprias šakeles iki 4 metų amžiaus (nepasiekti jaunesnių ūglių) ir sumažinti silpnus ir sugadintus. Jei augalas naudojamas dekoratyviniais tikslais, užtenka paprasčiausiai nuimti išaugintus šakas.
  4. Ligos prevencija ir gydymas. Kiekvienais metais kasti prie arklių rato ir apdoroti krūmą biologiniais preparatais (fitosporinu nuo ligų, vertikilinu nuo kenkėjų).

Related  Leiliukų trąšos

Vaizdo įrašas apie augantį gurkšnelį