Pomidorai mūsų šeimoje yra labiausiai mėgstamos daržovės, todėl aš visada augau daug jų. Tačiau pernai didelių pasėlių negalėjo pašalinti. Aš girdėjau, kad magnio sulfatas gerai augina derlių. Pasakyk man, kaip teisingai taikyti magnio sulfatą pomidorų tręšimui?

magnio sulfatasMagnio sulfatas yra sudėtinga trąša, naudojama visų augalų rūšių auginimui. Ypač gerai vaistas pasirodė kaip trąšas sodo augalams, ypač pomidorams. Trąšų sudėtyje yra magnio ir sieros, kurios yra būtinos augimui ir geram derliui.

Ženklai, kad trūksta magnio pomidoruose, yra lengvi dėmeliai ant lapų plokštelės, o lapai susukti į viršų. Dėl sieros trūkumo, lapeliai ant lapų šviesėja ir stiebai tampa silpnesni.

Pomidorų vartojimo požymiai

Magnio sulfatas gali būti naudojamas pomidorų tręšti skirtinguose auginimo etapuose:

  1. Ruošiant dirvą. 1 kv. m. vietoje pagaminti 10 g vaisto ir gerti vandenį. Padarykite tai tiek rudenį, tiek prieš pat sodinimą pomidorus.
  2. Vegetacijos laikotarpiu. Šerti 10 litrų vandens, ištirpinkite 30 g trąšų. Purškimui ant lakšto proporcija turėtų būti sumažinta perpus. Ne daugiau kaip 2 papildomos tręšimo per mėnesį.

Patyrusiems sodininkams rekomenduojama tirpalą papildyti karbamidu (5 g), kad lapai nebūtų sudeginti.

Padažant pomidorus su magnio sulfatu, turite griežtai laikytis nurodymų, susijusių su šėrimo dažnumu ir paros dozėmis. Pernelyg didelis magnio kiekis taip pat padeda sumažinti kalcio kiekį, kuris neigiamai veikia pomidorų augimą.

laistyti pomidorus

Sumaišus magnio sulfatą prie dirvožemio sausu pavidalu, būtina visiškai vandenį, nes preparatas nėra aktyvus sausame dirvožemyje. Be to, milteliai ištirpsta šiltame vandenyje ir visiškai absorbuojami augalais šioje formoje.

Šis vaistas gerai derinamas su kitomis trąšomis, kuriose yra azoto ir fosforo.

Vaisto poveikis sodo augalams

pomidorų purškimas

Dėl tręšimo pomidorais su magnio sulfatu:

  • augalai geriau sugeria kalcią, azotą ir fosforą;
  • pagerinti vaisių skonį;
  • derlius didėja;
  • didėja augimas;
  • pagreitina pomidorų brendimą.

Related  Kas yra rožės?

Veiksmingiausias magnio sulfato naudojimas smėlingame dirvožemyje. Prieš vartojant vaistą, turi būti kalkinti rūgštus dirvožemis, nes padidėjęs rūgštingumas tiesiog neleidžia augalams metabolizuoti magnio.

Pomidorų padauginimas iš lapų – video