Pasakyk man, ar namuose galima paruošti mineralines trąšas gėlėms savo rankomis? Ar jie bus tokie pat veiksmingi, kaip ir parduotuvių vaistai?

Reguliarus dekoratyvinių augalų, ypač kambarinių augalų, tręšimas yra jų sėkmingo auginimo pagrindas. Tokie augalai turi ribotą plotą augimui. Be to, dirvožemio tūris yra mažas, o laikui bėgant maisto medžiagų tiekimas yra išeikvotas. Todėl labai svarbu papildyti mikroelementų atsargas, naudojant mineralinius gėrimus.

Specializuotose parduotuvėse yra daug paruoštų mineralinių trąšų gėlėms, tačiau, jei pageidaujama, mitybos mišinius ir tirpalus galima paruošti rankomis. Pagal kokybę ir veikimo principą jie nesiskiria nuo laikymo trąšų, nes čia yra įsigyjami pagrindiniai komponentai.

Pagrindinė mineralinių trąšų gamybai keliama sąlyga – laikytis tikslios dozės, kad nebūtų pakenkta augalams.

Maistinis tirpalas žydinčių augalų

mineralinės trąšos

Žydėjimo metu, palangės ypač reikalingos papildomos mitybos. Per šį laikotarpį labiausiai reikia tręšti fosforą.

Norėdami paruošti maitinimą jums reikės:

  • superfosfatas (nurodymai naudoti sode) – 1,5 g;
  • Amonio sulfatas – 1 g;
  • kalio druska – 1 g.

Sumaišykite visas sudedamąsias dalis su 1 litru vandens, gerai sumaišykite. Naudokite laistyti žydinčius augalus po šaknis kas 7 dienas.

Mineralinis mišinys dekoratyvinėms gėlėms

Atsižvelgiant į lapuočių derlių šaknis, kas 7-10 dienų reikia naudoti šį mikroelementų santykį vienam litrui vandens:

  • superfosfatas – 0,5 g;
  • Amonio nitratas – 0,4 g;
  • Kalio nitratas – 0,1 g.

Mineralinės trąšos iš improvizuotų priemonių

pelenų infuzija

Skystos mineralinės trąšos taip pat gali būti pagamintos su improvizuotomis priemonėmis, pavyzdžiui, iš medžio pelenų, kurie liko po šventinio ugnies kepsnys ar valymo sode. Toks viršutinis padažas turi daug mikroelementų, bet labai mažai azoto, ir yra rekomenduojamas augalų žydėjimo laikotarpiu. Paruošti skystą infuziją yra labai paprasta: 5 litrais vandens sumaišykite 75 g pelenų ir leiskite jam paruošti 15-20 minučių. Padermė.

Paruoštą tirpalą reikia naudoti nedelsiant, jo negalima laikyti.

Norint kompensuoti atspalvių atspalvių trūkumą, galite gaminti tokias trąšas:

  1. Su kalcio trūkumu. Infuzija į kiaušinių dribsnius: 5 sumalkite kiaušinius, užpilkite litru verdančio vandens ir palikite 5 dienas. Vanduo po šaknys. Smulkintos lukšto taip pat gerai pridėti prie dirvožemio.lukšto infuzija
  2. Su kalio ir azoto trūkumu. Bananų žievės infuzija: 3 bananų odos užpilkite verdančiu vandeniu (1 litras), leiskite stovėti valandas 4. Naudokite drėkinimui. Į dirvą pridedama susmulkinta šviežia žievė.bananų ekstraktas

Related  Garbanotas ir kompaktiškas nephrolepis Emin jūsų palangėje

Dešimt populiarių gėlių tręšimo rankomis – video