Bazilikas: kaip sodinti sėklas

Aš pats nemėgsiu baziliko, bet mano vyras tik giria jį. Todėl aš turėjau nusipirkti sėklų maišelį ir priaugti žolę tarp petražolių. Pasakyk man, kaip geriausiai auginti baziliko sėklą?

bazilikasBazilikas užima garbingą vietą tarp aštrų augalų, nes jo turtingas kvapas negali būti lyginamas su nieku. Aštrų žolių spurgos – būtinas papildas salotoms ir kitiems patiekalams. Daugelis sodininkų naudoja baziliką taip pat kaip dekoratyvinę gėlių lovelio apdailą. Kompaktiški maži krūmai su įvairių lapų formų ir spalvų išvaizda puikiai tinka kaip apyrankės. Be to, žydėjimo metu smulkių baltųjų gėlių kvapas plaukioja su vabzdžiais, kurie yra sodinukai, tačiau iš jo kenkėjai, atvirkščiai, tęsiasi.

Augti toks naudingas visose žolės pusėse nėra labai sunkus verslas. Bazilikas yra vienerių metų augalas ir puikiai dauginasi sėklų metodu. Priklausomai nuo to, kada reikia gauti pirmąjį kvepiančių lapų derlių, jūs galite auginti baziliką su sėklomis:

  • ant sėjinukų;
  • atvirame lauke.

Baziliko kopos auginimas

baziliko daigai

Sėjamos sėklos sodinukams turėtų būti pradėtos pirmosiomis balandžio dienomis. Jei sėkla greitai išauga, jos turi būti prapūstos 3 valandas. Buteliuose ar mažose talpyklose drenažui pritvirtinti ir sumaišyti lygiomis dalimis su dirvožemiu iš:

  • durpės;
  • humusas;
  • sodo žemes.

Prieš sėjant sėklas, substratą sudrėkinkite tirpalu, kurį sudaro kalio sulfatas, superfosfatas, karbamidas ir kalio chloridas. Už 5 litrų vandens užpilkite 0,5 šaukštelio. kiekvieno vaisto.

Forma seklių griovelį ir įdėti jas į sėklų, stebint maždaug 4 cm tarp eilių pločio. Norėdami sukurti drėgnas mikroklimatas potai viršutinį dangtį filmą ir įdėti į šiltą patalpą, esant ne mažiau kaip 25 laipsnių. Kol sėklos nepasieks, plėvelė turi būti reguliariai pakeliama vėdinimui, o kai sodinukai kyla (po 5-7 dienų), pastogė visiškai pašalinama.

Pikirovku į atskirus puodelius galima padaryti formuojant prie krūmo 1-2 esamų lankstinukų, ir kai jie auga ne mažiau kaip penkių – žiupsnelis viršūnių už krūmų.

Kadangi bazilikas yra labai termofiliškas, sodinukai sodinti atvirame lauke turėtų būti atliekami jau gegužės pabaigoje. Norėdami sulčių krūmų, kuriuose nėra vietos vystymuisi, palikite atstumą tarp jų iki 40 cm.

Sėklos sėjos atvirame lauke

bazilikas ant lovos

Jei užduotis yra ne ankstyvą derlių nuėmimą, birželio mėn. Pradžioje sėją galėsite sėjos nedelsiant sode. Įtraukti į sėklų aliejų sulėtinti daigumas, todėl šulinius anksčiau rekomenduojama barstančių augimo stimuliatorių (pvz, 1 ampulė cirkonis 5 litrų vandens) paspartinti daigumas. Sėklos sėklos po sėjos yra padengtos plėvele ir nepašalinamos, kol pasirodys ūgliai.

Baziliko sodinimo priežiūra

Prieskonioji žolė labai myli ne tik šilumą, bet ir vandens bei tręšimą. Reikia reguliariai krauti baziliką, tuo pačiu užtikrinant, kad drėgmė nesikeistų lovose, kitaip augalo šaknys gali būti supuvusi.

Kalbant apie trąšas, vieną kartą per mėnesį būtina atlikti baziliko azoto papildymą, kad būtų skatinamas aktyvus žaliosios masės augimas. Jei sėklų rinkimas nėra planuojamas, skilviai turi būti pašalinti. Taigi ant krūmo formos bus jauni ir skanūs šalutiniai ūgliai, kuriuos sezono metu galima pašalinti keletą kartų.

Bazilikas: sėjai ir rinkimas, video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector