Pasakyk man, kada sodinti salotas atvirame lauke? Radau keletą sėklų paketėlių. Ar jie gali būti pasodinti šalia pomidorų?

salotos ant lovosSalotos – tai kultūra, kurią galima sodinti beveik visus metus. Jis nebijo šalčio, myli saulę ir vandenį, o sėklos greitai pakyla, leidžiant valgyti šviežius lapus nuo ankstyvos pavasario iki šalčiausio.

Sėjos laikas

Atidarytoje žemėje ankstyvos salotos rūšys turėtų būti pasėtos, pradedant balandžio mėn. Šiuo metu žemė jau pakankamai sušildyta, kad greitai pakiltų. Vėlyvosios ir vidutinės rūšys sodinamos mėnesį vėliau – gegužės mėnesį ir iki birželio antrojo dešimtmečio.

Saladų nokinimo ypatumai – tai rūko skonio dominavimas auginant stiebą krūmu. Tada lapai tampa netinkamais.

Kad vasaros metu būtų saldžių ir sultingų lapų, sėja daug sėklų. Iki rugpjūčio pabaigos sėklos sėjamos į apleistą vietą kas 10 dienų. Be to, kaip ir visos šaltai atsparios pasėlių, salotos toleruoja žemą temperatūrą, todėl ją galima sėti žiemą (spalio mėn.).

Kur geriau augti?

salotos

Salotos gerai auga beveik bet kokiame dirvožemyje, išskyrus molingą, tačiau auginami laisvi ir maistingi dirvožemyje. Kad tai padarytumėte, rudenį paskirstyta svetainė turėtų būti kruopščiai iškasama, pirmiausia pridedant humuso (už kvadratinį metrą kibiras).

Iškart prieš pavasario sėją dirvą taip pat reikėtų apvaisinti mineralinėmis trąšomis, grindžiamomis vienos kvadrato dirvožemiu:

  • 1 šaukštelis. kalio sulfatas;
  • 2 šaukštai. superfosfatas;
  • 2 šaukštai. Sprendimas.

Padidėjęs rūgštingumas papildomai prideda medžio pelenų.

Sėklos salotoms yra geriau pailsėti saulėtoje vietoje, vengiant atspalvių. Salotos gerai auga po agurkų ir bulvių. Vasarą galite derinti sodinimus su pomidorais, svogūnais arba ridikėliais.

Kaip sodinti?

salotų ūgliai

Atlaisvintoje ir apvaisintoje vietovėje sudėkite seklius griovelius (iki 1 cm) ir ant jų dedamas sėklas. Kadangi krūmai auga gana purus, reikės padaryti tarpą tarp eilučių iki 20 cm.

Norint patogiau, smulkios sėklos gali būti sumaišytos su smėliu.

Sėjama gali būti gerai išvalyta. Ankstyvo pavasario sėjos metu rekomenduojama padengti jį plėvele, siekiant pagreitinti daigumą.

Related  Kodėl gėlių puode yra balta danga ir ką daryti su ja?

Kaip rūpintis?

Kai atsiranda visos sėklos ir sėjinukai truputį auga, jie turi būti išgrunta, paliekami tarp krūmų:

  • nuo 6 cm – salotoms;
  • nuo 10 cm – kopūstų veislėms.

Laistymo sodinimas yra būtinas kartą per savaitę, o kai galvos pradeda susieti – ir net rečiau. Po kiekvieno laistymo atlaisvinkite dirvą taip, kad jis nebūtų purus.

Kalbant apie tręšimą, tada, kai yra iš anksto auginamų tręšimo sąlygų, daugiau nieko nereikia papildyti lovomis. Vienintelės išimtys yra kopūstų salotų rūšys, kurios brandina ilgiau nei lapinės. Jie turėtų būti laistomi vieną kartą, su saldžiavaisiais vaistažolėmis ar žolelėmis.

Vaizdo įrašas apie salotų padažu