geranija autoriausGera popietė! Mano klausimas yra toks: kodėl mano geranijos lapai tampa geltoni? Pridėta nuotrauka. Ačiū Pagarbiai Elena.

Geraniumas arba Pelargonium – augalas nėra labai įnoringas priežiūros. Kurdama jaukias sąlygas, geraniumas augs aktyviai, taip pat jausmingas žydėjimas. Tačiau kartais prieš floristus yra problema – augalo lapai pradeda geltonos spalvos ir palaipsniui išdžiūti.

Lapų silpnėjimas gali sukelti tokius veiksnius:

  • neteisingai parinktas puodas;
  • gėlių sąlygų pažeidimas;
  • trąšų trūkumas ar perteklius;
  • Nereguliarus laistymas.

Nepriklausomai nuo priežasties, visų pirma, būtina pašalinti visus sugadintus lapus. Jei pagreitėjimo procesas tęsiasi, augalas turi būti persodintas į naują dirvą, šaknis plaunamas silpnu kalio permanganato tirpalu.

Uždarykite puodą

Tuo atveju, kai jaunasis augalas yra pasodintas į mažą konteinerį arba suaugusiųjų geranija ilgą laiką nebuvo persodinta, būtina atidžiai išimti gėlę ir augti didelėje talpoje. Uždaroje vazoje šerdies šaknų sistema greitai užpildo visą erdvę, dėl to gėlių raida sulėtėja, lapai tampa geltoni.

Tačiau nenaudokite didelio puodo – to pakanka, jei naujas talpa yra 2 cm didesnis už ankstesnį. Pernelyg didelis puodas, jaunasis pelargonija išmes visus jėgas į šaknis, o žydėjimas netrukus nebus. Be to, dėl didelio drėgmės ploto išgaruoja lėčiau, dėl ko gali atsirasti šaknų žlugimas.

Potato apačioje turi būti drenažo sluoksnis.

Geraniumo sąlygų pažeidimas

geraniumi juodraštyje

Pelargonijos lapai pradeda prarasti spalvą ir išdžiūti kaip rezultatas:

  1. Pernelyg ryškus apšvietimas. Po tiesioginių saulės spindulių lapuočių masė nudegsta. Puodą reikia perkelti į pietų ar vakarų palangę – čia gėlė turės pakankamai šviesos ir galėsite išvengti lapų nudegimų.
  2. Projektas. Būtina pašalinti puodą iš lango, kuris atidaromas ventiliacijai, ypač rudens-žiemos laikotarpiu.
  3. Aukšta oro temperatūra. Optimalus geranijų temperatūros režimas yra ne daugiau kaip 20 laipsnių Celsijaus. Karštas oras sukelia lapų geltą ir džiūvimą, ypač jei puodas yra šalia radiatoriaus. Patartina perkelti puodą vėsioje patalpoje.

Nereguliarus laistymas ir maitinimas

geltonas lapas

Geriamojo gėrimas yra būtinas po to, kai viršutinis sluoksnis dirvožemyje yra džiovinamas. Neteisingas laistymas sukelia kolių ir džiovinimo lapų. Visiškai sausas fajansas turi būti gerai išteptas stovinčiu vandeniu, o drėgmė pertekliui, kuris patenka į indą, turi būti nusausintas.

Puodo dirvožemis turi būti reguliariai atpalaiduojamas, kad būtų užtikrintas laisvas oro patekimas į šaknis.

Pavasario pelargoniumo pradžioje reikia maistingo virimo. Lapų pageltimas gali rodyti mineralinių medžiagų trūkumą. Tokiu atveju geraniumą turėtumėte ištirpinti skystomis trąšomis ant patalpų augalų. Galite naudoti kalio arba kompleksinius preparatus.

Verta paminėti, kad perteklinis azotas dirvožemyje taip pat praranda lapų spalvą. Norėdami sustabdyti geltą, gėlė turėtų būti laistoma jodu.

Geraniums priežiūra – video