Pasakyk man, ar yra kokių Alpių gvazdikų auginimo savybių? Rugpjūtį mergina dalinosi sėklomis, bet pamiršau paklausti, kur jie geriau sėti. Ar gvazdikėliai augs pusiasalyje?

rožinė gvazdikaSpecialus žavesio gėlių lovos ir kompozicijos, pritvirtintos prie užsitęsusių žydinčių augalų. Jų mažos krūmų, visiškai padengtos mažais žiedynais, tuoj pat pritraukia akis. Paimkite bent jau Alpių gvazdikėlį – skirtingai nei jo matmenų giminingumas, jis turi kompaktiškus matmenis ir labai suderinamas savybes, nes jis gali augti net prasta dirvožemyje.

Koks augalas atrodo?purpurinė gvazdika

Alpių gvazdikėliai auga apvalių krūmų forma, kurią sudaro ploni stiebai, kurių aukštis ne didesnis kaip 25 cm. Jie turi siauras plonuosius pilkšvai žalios spalvos lapus. Vasaros pradžioje krūmai padengiami mažais, bet labai kvapiais ir gražiais žiedynais iki 4 cm skersmens, kuriuos sudaro penki cranellated žiedlapiai, šiek tiek gofruotini. Augalas žieduoja gausiai iki rugpjūčio, tačiau vasaros pabaigoje krūmuose galima pamatyti gėles, nors ir vienodais skaičiais. Dažymo vinys gali būti labai įvairesnis: nuo sniego balto iki turtingo violetinio.

Gyvūno šaknys yra ilgas lazdele, kuris ilgainiui virsta šonais. Jis kaupia maistines medžiagas ir “maitina” viršutinę krūmo dalį, todėl greitai paverčia dideliu, iki 50 cm skersmens žolelių pagalvėlėmis.

balta gvazdikaPasibaigus žydėjimui žiedynų vietoje, formuojasi pailgos formos kapsulės. Kai jie pilnai subrendę, jie atidaromi ant keturių viršutinių lapų, iš jų išpilstami ant žemės apvalios sėklos. Taigi ilgalaikės Alpių gvazdikų ir daugėja be floristo dalyvavimo. Kalbant apie motinos krūmą, jo gyvenimas yra gana trumpas ir neviršija 4 metų.

Laukinės Alpių gvazdikėliai laisvai auga ant kalkakmenio uolų tarp Alpių, Austrijos, Italijos ir Slovėnijos kalnų. Sodininkystėje gėlininkystėje dažniausiai naudojamos jo hibridinės veislės – jos yra labiau pritaikytos prie vietinio auginimo.

Augimo ypatumaiAlpių skiltelė

Alpių gvazdikų nepretenzybiškumas atsiranda dėl nepakankamų reikalavimų dirvožemio maistinei medžiagai, be to, pernelyg “turtinga” žemė daro žalą augalui, ypač su organinių medžiagų pertekliumi. Tokiomis sąlygomis krūmai greitai senėja ir toleruoja žiemą geriau.

Gyvūnų auginimo optimalus variantas yra akmeninė sritis su neutralaus smėlio dirvožemio mišiniu.

Žydėjimo gausa priklauso nuo sodinimo vietos. Augalą reikia pasodinti saulėtoje aukštose vietovėse, kur yra daug šviesos, o drėgmė nesikeičia.

Rūpinimasis alpių gvazdikais yra paprastas ir apima:

  1. Laistyti kaip reikia.
  2. Piktžolių pašalinimas.
  3. Periodiškas viršutinis padažas su mineraliniais preparatais, bet ne daugiau kaip tris kartus per sezoną.
  4. Kompostavimas žiemai.
  5. Krūmų genėjimas po žydėjimo.

Gėlė daugina sėklų, auginių ar sluoksnių, tačiau pirmasis metodas yra dažniausiai naudojamas.

Vaizdo įrašas apie alpių gvazdikų sėją daigams