Aš turiu smėlio dirvožemį svetainėje. Kaip jį paruošti daržovių ir sodo auginimui?

smėlio dirvožemisSmėlio dirvožemis yra vienas iš neturtingiausių maistinių medžiagų. Auginti augalus ant jo, net naudojant trąšas, o sunkus darbas. Dėl to, kad greitai džiūsta, smėlis negali išlaikyti drėgmės, o taip pat greitai išplauti ar eiti toli gilumose, iš kur augalų šaknų sistema sunku juos gauti.

Siekiant sudaryti smulkmenas, tinkamas sodininkystei ir sodininkystei, pirmiausia reikia tobulinti dirvožemio struktūrą. Nepakanka tiesiog trąšų, pirmiausia reikia “sunkesni” į žemę, pridedant prie dirvožemio kitus komponentus. Ir tada periodiškai gamina maistinių medžiagų atsargas, dažniausiai naudojant ekologines.

Kitaip tariant, būtina imtis priemonių komplekso, kuris apima:

  • įdiegimas molio, chernozemo, durpių į vietą;
  • periodinis dirvožemio organinis tręšimas;
  • mineralinių trąšų naudojimas.

Kaip pakeisti smėlio dirvožemio struktūrą?

molio programa

Norint išlaikyti drėgmę smėlyje ilgiau, vieta turi būti užpildyta molio ir kasti. Po kasimo, molis turėtų išlikti 5 cm gylyje. Palaipsniui jis nusiplauti lietingu ir padengti poras žemės paviršiuje, neleidžiant greitai ištuštinti vandenį.

Sodinant daugiamečius pasėlius, pvz., Vaismedžius ir krūmus, įneškite molio sluoksnį ant iškrovimo duobės apačios, tada užpilkite virš dirvožemio.

Jei įmanoma, smėlio dirvožemį pageidautina praskiesti chernozem arba durpių kompostu. Pastarasis turi būti tiekiamas pakankamai didelis kiekis – iki 800 kg vienam kvadratiniam metrui. Ne blogai yra drėgmė ir pati durpė. Žinoma, visa tai reikalauja didelių finansinių investicijų, o didžiausias poveikis pasireikš tik kitais metais.

Organinių medžiagų naudojimas smėlingame dirvožemyje

sidro sidro

Organinių trąšų įvedimas yra vienas iš labiausiai prieinamų būdų, o jų reguliarus naudojimas žymiai pagerins dirvožemio sudėtį. Geriausias šiame versle pasirodė esąs įprastas kompostas. Kiekvieną pavasarį kiekvieną pavasarį reikia apibarstyti aplink daugiamečius augalus arba ant būsimų lovų ir sumaišyti su smėlio dirvožemiu. Komposto sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 2 cm.

Rudens kompostavimas negaus teigiamų rezultatų, nes dauguma maistinių medžiagų bus nuplaunami vandeniu pavasarį.

Gerai smiltainio struktūrą patobulinti ir praturtinti mikroelementais augalų siderata – lubinai, seradzele ir ankštiniams augalams. Žiemos metu žvyrui iškasti žvyro žievė. Tuo tikslu taip pat galite naudoti įprastą žolę, bet be sėklų.

Mineralinių trąšų naudojimas

Labai smėlinguose dirvožemiuose dažnai būdingas didelis kalio, magnio ir daugelio kitų elementų trūkumas. Čia be mineralinių preparatų nevaldyti, tačiau jas taikyti būtina labai tiksliai. Galų gale, per smėlį, maistinių medžiagų tirpalas pereis greičiau, o tai gali sukelti šaknų deginimą ir netgi augalų mirtį. Rekomenduojama dozė yra geriau suskirstyta į kelias receptūras.

Sodinti obelą smėlio žemėje – video