Girdėjau, kad galima pratęsti dekoratyvinių augalų žydėjimą specialiais kalio ir fosforo preparatais. Patarkite, kokias kalio fosforo trąšas žydinčioms augoms galite pašarų?

Kalio fosforo trąšos yra mineraliniai preparatai. Kaip jau žinoma iš pavadinimo, jų pagrindinės sudedamosios dalys yra kalis ir fosforas, o sudėtingos rūšys gali apimti ir kitas medžiagas. Tokios trąšos plačiai naudojamos augintojams žydinčių augalų auginimui. Žiurkių ir pomidorų išvaizdos laikotarpiu juos rekomenduojama padaryti, kad:

 • pumpurų skaičiaus padidėjimas;
 • žydėjimo apimtys;
 • žydėjimo laikotarpio pratęsimas;
 • suteikiant spalvas šviesesnę spalvą;
 • pagrindinės sistemos stiprinimas;
 • greitesnis jaunųjų ūglių nokinimas.

Kalio fosforo trąšų savybė yra ta, kad jie neturi azoto arba jie turi nedidelį azoto kiekį. Tai neleidžia augalui nukreipti savo jėgas į augimą žydėjimo sąskaita.

Tarp kalio fosforo trąšų žydinčiuose augaluose pasirodė, kad šie preparatai yra tinkami:

 • kalio monofosfatas;
 • nitrofosca;
 • nitroammophoska;
 • diamofosca;
 • kalio-fosforo mišinys “Ruduo”.

Kalio monofosfatas

kalio monofosfatas

Dviejų komponentų mineralinės trąšos pusėje jo sudėties yra fosforo ir šiek tiek mažiau – kalio. Jis naudojamas ruošti žydinčių augalų sodinukų laistymo sprendimus (10 g preparato vandens kibiras). Gyvuliai, augantys atvirame lauke, periodiškai šeriami koncentruotais tirpalais – 20 g vaisto 10 litrų vandens.

Nitrofosca

nitrofosfatas

Pilkos granulės susideda iš kalio, fosforo ir azoto. Pavasarį, prieš sėjant sėklą atvirame lauke, pirmą kartą tręšiama 40 g nitrofosso per 1 kv. Km. m.

Sodinant rožių krūmus ir kitus augalus, nitrofoska dedama tiesiai į šulinį, taip pat naudojama šaknies padažams tirpalo pavidale.

Nitroammophoska

nitroamofoska

Trąšose yra fosforo, kalio, azoto ir sieros. Jis naudojamas pavasarį (prieš sodinant gėles) ir rudenį, pridedant prie dirvožemio. Be to, vaistas yra naudojamas vasaros padažams purškiant lapus (2 litrai vandens vandens kibiras).

Dymmofoska

diaminofosas

Kompleksinis preparatas, kurio pagrindą sudaro fosforas, kalis ir azotas. Prieš kaulavimą įžuvink į žemę, esant 1,5 st. l 1 kv. m. Norėdami drėkinti, naudokite mažos koncentracijos tirpalą (ne daugiau kaip 2 g vienam litrui vandens). Vandens juos augalus ne daugiau kaip kartą per dvi savaites.

Related  Pievuokite vejoje pavasarį – ką daryti?

Renginys “Ruduo”

Ruduo

Sudėtyje yra 18% kalio, 5% fosforo, taip pat kalcio, magnio ir boro. Sausieji milteliai į dirvą patenka per plotą, kuriame planuojama auginti dekoratyvinius augalus, rudenį kasdien užpildant 35 g / kv. Km. m.

Žydėjimo metu, prieš pat drėkinimą, 15 g vaisto už 1 kv. m, o po žydėjimo pagerinti daugiamečių augalų žiemos atsparumą, jie tręšia 30 g toje pačioje vietoje.

Preparato tirpale sėklos mirkomos prieš sodinimą, ir jie taip pat yra laistomi gėlėmis po šaknimi.

Fosforo-kalio trąšų apžvalga – video