Salvijos sėklos paimtos iš mano močiutės. Ji jai labai myli ir kelia daug jos, todėl ji nusprendė pasidalinti su manimi. Pasakyk man, kaip išaugti salviją? Kur auginti sėklos – iš karto ant gėlių arba puodą pirma?

salvijaGėlių lovose dažnai galima matyti tiesus įvairių spalvų salvijų stiebelius. Tai labai graži žydėjimas, o sezonui tai gali įvykti iki dviejų kartų. Augalas pagal savo prigimtį yra daugiametis, nes jis atėjo pas mus iš šiltų atogrąžų. Šaltame žiemos sąlygomis šiauriniuose regionuose gėlė dažniausiai auginama kaip metinis ar dvejų metų augalas. Regionuose, kuriuose yra šiltesnis klimatas, kai Salvia veislės gali nešioti žiemą lauke ir naudojamos kaip daugiamečiai plantacijų.

Būdai auginti Salviją

Priklausomai nuo to, kokia gėlė ir kurioje teritorijoje planuojamas sodinimas, galite išaugti salviją:

  • tiesioginis sėjos tiesiai į dirvą;
  • sėjinuko metodas.

Atvirame lauke sėklos turi būti sėjamos pietiniuose regionuose, kuriuose yra šiltos žiemos. Leidžiama kaip pavasarinis sėjos ir nusileidimas žiemai.

Sėjamosios augančios daigai

salvijos daigai

Dažniausiai augalas sodinamas per sodinukus. Vasario pabaigoje sėklos turėtų būti pasėtos maistingais ir laisvais substratais ir ant viršaus padengti talpyklą su popieriaus lapeliu, kad būtų palaikoma drėgmė. Padėkite puodą gerai apšviestame lange kambaryje, kurio temperatūra ne mažesnė kaip 25 laipsnių Celsijaus.

Norėdami išlaikyti dirvožemio drėgmę, jis turi būti reguliariai purškiamas iš purkštuvo arba pilamas vanduo į indą. Geriau negerti tiesiogiai į puodą, kitaip sėklos gali gilti.

Norėdami gauti stiprią sodinuką, ūgliai turi būti persodinami du kartus:

  • kai yra 3 tikri lapai;
  • 20 dienų po pirmosios transplantacijos.

Po antrojo nardymo, sudrebinkite sėjamųjų viršūnių, kad sėjinukai pradeda įsikabinti.

Pasodinti sodinukus į žemę

salvijos transplantacija

Nuo balandžio balandžio Salvia turėtų būti pasirengusi išlipti. Norėdami tai padaryti, palaipsniui mažinkite turinio temperatūrą ir, kai augalas yra aklimatizuotas 10 laipsnių kampu, galite paimti puodus į gatvę.

Sodinukų sodinimas ant lovos nėra vertas iki birželio pradžios, kitaip kyla pavojus užšalti daigas nuo nakties šalčių.

Salvijos vietą geriau paimti saulėtoje vietoje, nes tik kai kurios jos veislės gali augti šešėlyje. Gulbių ruožtuose paruoškite skylutes, paliekant tarp jų iki 30 cm. Kiekviename išpilkite šiek tiek humuso ir švelniai perneškite jaunus krūmus kartu su dirvožemiu, kuriame jie augo.

Tolesnė priežiūra sodinti

Salvija nėra apibūdinama kapriziniu gamta, o slauga yra gana paprasta. Laistymas, ravėjimas, atsipalaidavimas – apskritai nieko neįprasto padaryti nereikia. Išimtis yra daugiametės veislės. Be to, jiems reikia:

  • supjaustyti, kad suformuotų gražią krūmą;
  • pašalinti išnykusius pumpurus;
  • supjaustyti senus ūgliai žiemai.

Related  Balandžių išmatos kaip trąšos bulvėms ir pomidorams

Kalbant apie šėrimą, tikslinga naudoti sudėtingas mineralines trąšas. Sezono metu bus pakankamai dviejų įrašų: dvi savaites po nardymo kopūstų ir formuojant pumpurus.

Augantis salvija – video