Neseniai apsilankius mačiau gražią neįprastos spalvos chrizantemą – didelę baltą gėlę su žaliaisiais patarimais. Šeimininkė sakė, kad ši veislė vadinama Anastasiumi ir gali būti skirtingų spalvų. Norėčiau daugiau sužinoti apie tai. Papasakokite apie Chrysanthemos Anastasijos įvairovę.

Chrysanthemum Anastasia priklauso didelių žiedų sodo veislių atstovams. Žieduoja didelius frikinius žiedynus iki 15 cm skersmens, gėlių žiedlapiai yra lyg spinduliai. Pati pritvirtinti prie žiedyno stiebas trunka iki 17 cm Šio chrizantemų vardas buvo pavadintas po paskutinio Rusijos imperatoriaus dukra -. Princess Anastasia.

Chrysanthemos Anastasijos porūšis

Veislė yra gana nauja (pasirodė 2001 m.), Tačiau ji jau yra populiari darant puokštes, nes ji turi gerą stabilumą, kai pjaustoma ir gali laikyti puokštę iki 3 savaičių.

Šios veislės chrizantema yra daugiausia porūšių skaičiaus. Iš viso yra aštuoni:

  1. Chrysanthemum Anastasia white. Turi nuostabią baltos žiedyną su švelniu rausvu atspalviu. Gėlių vidurys yra šiek tiek gelsvos.Anastasija balta
  2. Chrizantema Anastasia Green. Žiedynas yra spalvotas šviesiai žaliais tonais. Žiedlapiai yra adatos formos, žiedlapių antgaliai yra šiek tiek susukti į viršuje. Krūmo aukštis gali viršyti 1 metrą, žydėjimo pradžia – spalio mėnesį. Gerai toleruoja žiemą atvirame lauke prieglobsčio vietoje.anastasija žalia
  3. Chrysanthemum Anastasia Pink. Jis žydi su rožinės žiedynų.Anastasija rožinė
  4. Chrysanthemos Anastasija bronzos. Turi žiedynų vidutinę spalvą, šviesią bronzos spalvą.anastasia bronz
  5. Chrizantema Anastasija Lilaka. Turi sultingą, visiškai atidaromą turtingos rausvos spalvos žiedyną. Žiedai rudens viduryje, gėlių skersmuo yra 20 cm.Anastasiška alyva
  6. Chrysanthemum Anastasia San. Gėlė yra geltonos spalvos, vidutiniškai gausus su adatų žiedlapiais, žiedyno vidurys yra pusiau uždaras.anastasia san
  7. Chrysanthemum Anastasia Start White. Žiedai yra labai neįprasti, pačios gėlės yra dažytos baltais, o žiedynų vidurys ir žiedlapių antgaliai yra žalsvos.Anastasija pradeda baltą
  8. Chrysanthemum Anastasia Cream. Turi kreminės spalvos žiedyną su geltonu atspalviu.Anastasijos kremas

Related  Trąšų magnio sulfatas: specialios paskirties pomidorams

Rūpinimasis chrizantemos

Rūpinimasis Chrysanthemum Anastasia apima bendrų rekomendacijų įgyvendinimą. Dėl gausaus žydėjimo augalas turi reguliariai laistyti. Žemė po laistymo turi atsilaisvinti arba padengti dirvožemį aplink mulčiavimo krūmą.

Negalima toleruoti drėgmės sąstingio, nes chrizantema šaknų sistema neigiamai reaguoja į padidėjusią dirvožemio drėgmę ir gali prasidėti puvimo procesai.

Chrizantema auga gerai ryškioje šviesoje, bet bijo tiesioginių saulės spindulių, dėl ko nudegimai. Žiemai augalas dažniausiai perkeliamas į kambarį (rūsys), tačiau kai kurie porūšiai gali žiemoti ant gėlių lova, esant žiemos patalpai.

Siekiant gauti didelius žiedynus, chrizantemoje turėtų būti palikti keli šoniniai ūgliai, o likusieji turėtų būti nukirpti. Aukštiems krūmams reikia papildomos paramos.

Norint atlikti šaknies šėrimą, naudokite organinius (paukščių išmatos, sūrelių) ir mineralines trąšas (azotas, fosfato-kalio).

Chrizantema rekomenduojama persodinti kas trejus metus. Kai persodinti krūmą galima suskirstyti į dalis ir panaudoti reprodukcijai. Augalas taip pat daugėja spygliuočių ir sėklų.

Patarimai, kaip auginti didelių gėlių krizantēmas – video