Sveiki, ponai! Man labai kankina vienas klausimas. Ar galiu taikyti angliškų ūkių sodinimo ir auginimo braškių technologiją Rusijoje? Dėkojame už atsakymą.

Vaizdo įraše parodytas braškių auginimo būdas rastas ir Rusijoje. Tai vadinama hidroponika – kai augalai auginami naudojant specialų substratą, kuriame nėra žemės. Dažniausiai hidroponika naudojama šiltnamiuose, sodinant ne tik braškes, bet ir kitas augalų rūšis. Ši technologija leidžia jums gauti gerą derlių nepriklausomai nuo klimato sąlygų.

Privalumai naudojant hidroponikąbraškėlyje

Hidroponikos metodas dažnai naudojamas pasėliams gaminti neįprastame, ty beveik visus metus. Tai ypač svarbu regionams, kur temperatūros sąlygos nėra labai tinkamos šiai šilumą mylinti uogai. Be to, pagrindiniai hidroponikos privalumai yra šie:

  • daugiau gausaus ir kokybiško derliaus;
  • gebėjimas auginti pasėlius vietovėse, kuriose dirvožemis yra nevaisingas (nes jis nenaudojamas sodinti);
  • Lengva priežiūra ir derliaus nuėmimas, nes lentynos su augalais yra virš žemės.

Mažiausias substratas braškėms turi būti poruotas ir gerai išleisti orą ir drėgmę.

Hidroponiką galima naudoti ne tik masiniu braškių auginimu. Gana dažnai ji naudojama sodininkystėje, pritaikant technologiją į namų sąlygas, pavyzdžiui, auginant uogas balkonu arba lodžijomis (izoliuota).

Kaip auginti braškes ant hidroponikos? braškių vamzdžiai

Yra keli hidroponikos metodai, tačiau labiausiai paplitusi laistymo drėkinimo sistema, kaip ir vaizdo įraše (aišku, kaip vamzdelis eina palei valytuvą).

Auginimo principas yra toks:

  1. Padėklas padengtas plėvele, kuri neperduoda šviesos. Jame yra skylės, per kurias perteklinis vanduo nutekės į laistymo dėklą. Iš paties padėklų drėgmė išsiskiria per atskirus vamzdžius.
  2. Ant filmo dedamas substratas. Dažniausiai naudojama mineralinė vata, kokoso pluoštas arba durpių mišinys.
  3. Dumblo vamzdeliai naudojami palete, per kurį tiekiamas maistinis tirpalas substrato drėkinimui.
  4. Substratuose pasodinami braškių krūmai, tarp kurių yra apie 25 cm atstumas. Sėjinukai šaknis iš anksto nuplaunami.

Related  Kada keisti anthurium po pirkimo?

Braškės gali būti sodinamos atskirose puoduose. Jie yra pakabinami viename aukštyje arba sumontuoti padėkluose, o kartu su vamzdeliais sujungti į bendrą sistemą.

braškių vazonuose

Hidroponikoje vienodai gerai dirba ir horizontalūs, ir vertikalūs auginimo būdai (pavyzdžiui, maišeliuose). Tačiau auginti geriau naudoti tik remontant veislių braškių.

Per vieną lašų sistemą kiekvienam sėjinukui tiekiamas specialus maistinių medžiagų tirpalas. Kas dvi savaites į sistemą įpilama šviežios sudėties, kuri priklauso nuo augimo sezono ir braškės vystymosi stadijos.

Hidroponinė augalų auginimo technologija šiltnamyje taip pat suteikia papildomą apšvietimą ir šildymą, todėl žiemą sėjinukai neužšąla.

Augalinės žemuogės ant hidroponikos Krasnodaro krašte – video