pahistahis ant palangėsAugantys pahistahis namuose, kurių rūšis bus aprašyta toliau, yra gana paprasta. Svarbiausia laikytis tam tikrų sąlygų ir atsižvelgti į tam tikrų augalų rūšių savybes.

“Pahistahis” yra “Akantovo” šeimos augalas, jo vardas tiesiog išverstas kaip “stora ausis”. Šios neįprastos ir labai ryškios visžalės daugiametės krūmo tėvynės yra Amerikos atogrąžų miškai, Australijos rytų pakrantės ir lietaus miškai Indijos rytuose.

Pahistahis genties apima apie 7-17 rūšių augalų. Tačiau labiausiai populiarus ir tinkamas auginti namuose yra tokie tipai:

  • pahistahis geltona;
  • raudonas pahistahis;
  • blizgus pahastahis;
  • pahistahis caliptrocalis.

Likusias rūšis galima rasti tik pahistahis natūraliose buveinėse, kurių neaugina žmonės.

Pachistahis geltonas

pachistahis geltonaŠio augalo augintojai dažnai perka, kad papuoštų savo namus. Tai amžinai žaliuotas vertikalus krūmas, kurio aukštis gali siekti 100-120 cm. Augalo viršutinėje dalyje esantys stiebai yra padengti plonu tamsiai žalios spalvos kampu, o apatinėje dalyje – lignified. Smaragdiniai blizgantys pachistahių lapai yra ovalo formos, pailgi ir susiaurinti iki pagrindo formos. Jų plotis yra 5-6 cm, o ilgis svyruoja nuo 15 iki 20 cm. Lapai yra skersai, priešais.

Žydėjimo laikotarpiu, būtent nuo vasaros pradžios iki rudens pradžios, pachistachis geltonos spalvos guli didelėmis 10-15 cm ilgio aukso spalvos gėlėmis. Laikui bėgant, iš kiekvienos ausyse esančios baltos, grietinės ar šiek tiek gelsvos gumbelės vamzdinės formos. Jų skersmuo yra tik 5 cm.

Tai gana nepretenzingas augalų rūšis. Karšto sezono metu reikia gausiai laistyti ir dažnai purkšti. Kai ant augalo kamieno ir lapų pasirodo amarai, valgomieji baltymai arba baltaodžiai, pahistahisis turėtų būti apdorotas įprastiniu apsauginiu agentu.

Raudonos pahistahis

pachistas raudonaŠios rūšies tėvynė yra Pietų Amerikos atogrąžų miškai. Pahistahis raudona, priešingai nei geltonoms rūšims, turi tamsiai žalios spalvos skylutes. Iš jų žydi dar gražūs ir neįprasti ryškūs raudonieji halos.

Related  Ypatinga priežiūra madingam namo loveliui

Aukštyje raudonos pahistajos gali siekti iki dviejų metrų. Štai kodėl šis augalas natūraliai nėra auginamas namuose, bet tai puiku augti didelėse šiltnamiuose. Ant blizgiosios ovalios tamsiai žalios spalvos lapų paviršiaus kartais gali pasirodyti marooninių venų ir skyrybų. Žydėjimo pradžia pavasario viduryje.

Pahistahis kampelis

pahistahis spikeleTai turbūt labiausiai reikliausių pahistahis tipo. Štai kodėl jis beveik niekada nėra auginamas namuose, jį galima rasti šiltnamiuose ir botanikos soduose.

Išvaizda pahistahis spikelet primena raudonos pahistahis. Aukštyje jis gali siekti metrą ir yra gana storas ir sodrus krūmas. Plokštė yra visiškai neapibrėžta tamsiai žalia spalva, tačiau žydėjimo laikotarpiu susidaro daug ryškių raudonųjų vėžių. Puikus smaragdo spalvos lapas gali siekti 25 cm ilgio.

Pahistahis caliptrocalis

pahistahis caliptrocalisŠi rūšis gali siekti 2 metrus aukščio, todėl ji retai gali būti rasta namuose ar butuose, dažniausiai auginamuose šiltnamiuose. Pahistahis caliptricalis bagažas yra žymiai siauresnis nei kitose rūšyse. Lapai turi rausvą, ovalo formą, yra priešingi, šiek tiek ištempti iki galo. Jauni lapo peiliukai dažomi tamsiai maroonio spalvos, vėliau pakeistos smaragdu.

Priežiūros ypatybės

pahistahis konservatorijojeNepaisant to, kad krūmo santykinis nepretenzybumas yra vis dar reikalingas rūpinimui:

  • didelis drėgnumas;
  • pakankamas apšvietimas;
  • temperatūra virš + 16-20 ° C;
  • rūgštinė dirvožemio reakcija;
  • geras drenažas.

Augantys pachistahis namuose, kurių tipai buvo aprašyti aukščiau, reikalaujama, kad būtų laikomasi tam tikrų sąlygų. Augalas priklauso šilumą mylinančioms ir lengvojančioms atogrąžų rūšims, kurios teikia pirmenybę gana ryškiai, bet išsklaidytai šviesai. Rekomenduojama augti krūmus ant rytų ar šiaurės rytų dalies langų.

Kad būtų sukurtos kuo artimesnės natūralios sąlygos, kambario temperatūra turi būti ne mažesnė kaip + 16 ° C. Dėl žemesnės temperatūros atsiranda daug lapų nuleidimo ir ilgai atstatoma augalas. Vasarą augalui rekomenduojama pasiimti į balkoną.

Tropinių krūmų dirvožemiui pageidautina pasirinkti rūgščias reakcijas ir gerą oro pralaidumą. Taip pat būtina turėti 2,5-3 cm storio drenažo sluoksnį iš keramzitų. Norint patogiausiai auginti pahistuhisu, reikalingas gėlių puodas, kurio tūris yra ne mažesnis kaip 2,5-3 litrai.

Related  “Gloxinia” priežiūra ir reprodukcija namuose

Norint gauti aukštą ir plintančią kultūrą, verta auginti vieną augalą viename gėlių puode. Kad pahystahis atrodytų kaip sodrus krūmas su daugybe žiedynų, rekomenduojama auginti 3-4 augalus viename mažame gėlių puode, turinčiame didelį diametrą

pachistatų formavimasKadangi pahistahis priklauso tropiniams augalams, tai ypač reikalauja, kad padidėtų dirvožemio drėgmė. Reikia reguliariai vanduo augalui palaikyti stovinčiu vandeniu kambario temperatūroje. Žiemą laistymas yra sumažintas iki minimumo. Ir karštu sezonu krūmas reikalauja papildomo purškimo.

Nuo pavasario pradžios iki rudens pradžios krūmas gali būti maitinamas kompleksinėmis trąšomis du kartus per mėnesį. Tai gaus šviesesnį ir gausų žydėjimą.

Augalų persodinimas būtinas kartą per metus, pavasarį. Jei augalas auga ilgą laiką, pakanka kas dvejus ar trejus metus. Norėdami suformuoti storą ir sultingą krūmą, galite pjauti pahistahis. Dėl to bus galima paslėpti augalo atvaizdą.

Pavasario ar vasaros laikotarpiu kopūstų krūmų kopijavimas atliekamas apykšutėmis.

Akivaizdu, kad pahistahis reiškia gana nepretenzingas, tačiau, tačiau reikalauja specialių sąlygų augalams. Tinkama priežiūra ir atitikimas visoms rekomendacijoms augs egzotinių augalų namuose neįprastai gražus!

Retas lankytojas mūsų namuose pahistahis – video