gėlių narcizai ant gėliųSodininkų pasaulyje neįtikėtinai populiarus pavasaris ir švelnus narcizai, sodinimas ir priežiūra atvirame lauke, už kurio yra gana paprasta. Įdomu tai, kad nepretenzingas gėlė tinka auginti gėlių ir sklypų plotams bei apartamentų slenksčių apdailai. Žinoma, narcizai turi keletą sodinimo ir vėlesnės priežiūros savybių.

Pavasario gėlių aprašymas

pirmosios gėlės pavasarįNarcizas priklauso amarilio šeimai ir yra daugiametis, tai yra puikus atsparumas šalčiui, ligoms ir kitoms nepalankioms sąlygoms. Be to, gėlė yra nepageidaujama dirvožemio sudėčiai, buveinei, drėgmei, apšvietimui. Rusty gali bet kur.

Narcizas išsiskiria žydėjimo ankstyvą pavasarį ir aromatas primena medaus kvapą. Pudu dažnai būna baltos arba geltonos atspalvio. Kilimėlių ilgis svyruoja nuo 25 iki 40 cm. Lapai yra siaura, stati ir pailgi.

Yra daugybė rūšių ir veislių narcizų. Tuo pačiu metu jie skiriasi ne tik išvaizda, bet ir žydėjimo laikotarpiu. Todėl, renkantis kultūrą, turėtumėte atidžiai ištirti pakuotę. Paprastai orkestras žydės 10-14 dienų. Jei kompetentingai priėjote prie gėlių sodo ir dekoravimo, galite stebėti įvairių veislių žydėjimą nuo paskutinių kovo dienų iki pavasario pabaigos.

Pasiruošimas sodinti

sodinukų svogūnėlių paruošimas

Pradiniame etape sodinimas ir priežiūra atvirame naršviliams grindims prasideda nuo paruošimo, kuris apima tokius veiksmus:

  1. Vietos pasirinkimas. Narcizai būdingi gebėjimui prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, todėl jie gali būti sodinami tiek atspalvyje, tiek atvirame saulėtame rajone. Tačiau verta paaiškinti, kad augaluose tiesioginiai spinduliai suteikia daugiau pumpurų ir apskritai jaučiasi daug geriau. Taip pat būtina rūpintis apsauga nuo juodraščių. Vienoje vietoje augalas gali gyventi iki 5 metų.
  2. Žemė Narcizų dirvoje turi būti puiki oro pralaidumas, puikiai tinka drėgmė. Augalas nemėgsta stovinčio vandens. Optimalus variantas bus priemolingas dirvožemis su neutraliu rūgštingumu. Maždaug 3 mėnesius prieš sodinimą reikia kasti iki 35 cm gylio ir dirbti vietoje. Įpilkite 3-4 kg komposto, durpių. Naudojant smėlio dirvožemį, galima naudoti molio su humusu, o sunkus dirvožemis gali praskiesti rupiu 20 kg smėlio už 1 kv. m.

Narcizai netoleruoja mėšlo, todėl kaip trąšos jo naudojimas yra nepriimtinas. Vienintelis variantas yra tai padaryti bent prieš metus, kol bus nukreipta į pasirinktą svetainę.

Be to, ekspertai rekomenduoja, ką pavasarį maitinti narcizus. Tinkamos mineralinės kompozicijos proporcijomis:

  • kalio trąšos – 1 valgomasis šaukštas. l 1 kv. m;
  • “Agricola žydinčių augalų” – 1 valgomasis šaukštas. l 1 kv. m;
  • superfosfatas – 2 šaukštai. l 1 kv. m.

Rudenį galite naudoti trąšas, svarbiausia, kad praėjo ne mažiau kaip 30 dienų iki sodinimo.

Nusileidimas

naršančių svogūnėlių sodinimasPrieš sodinimą, jūs turite nuspręsti, kada sodinti narcizus geriausiai. Geriausios savaitės laikomos pirmasis rugsėjo mėnesiais, vasaros pabaigoje. Be to, jūs turėtumėte sutelkti dėmesį į augančio regiono aplinką.

Bendra sąlyga, reikia vykdymo laikoma dirvožemio temperatūros parametrą per + 8 ° + 10 ° C, o ne stumdomas su šių ženklų ne mažiau kaip 2 savaites. Prieš užšalimo dirvožemį, lemputes turi laiko įsitvirtinti, bet ne eiti į augimą.

Kalbant apie akimirką, ar pavasarį galima auginti dafondilius, čia nuomonės skiriasi. Paprastai sodinimas yra leidžiamas, tačiau yra didelė rizika, kad augalas bus silpnas. Su tokiu auginimu lempa bus subręsta, o žydėjimas gali vėluoti. Šiuo atveju balandis laikomas geriausiu sėklų sodinimo laikotarpiu. Šiuo atveju, žemės pavasarį sodinti reikia tik po to, kai sniegas sumažėjo ir oras pašildomas iki + 7 ° C.

Related  Kalės sodinimo ir priežiūros taisyklės atvirame lauke

Tada turėsite įsigyti kokybiškos medžiagos. Svogūnėlių galima nusipirkti parduotuvėje, o jūs turėtumėte atkreipti dėmesį į sugedusias dalis vientisumą ir nebuvimą. Taip pat būtina, kad lemputė būtų pakankamai didelė, ne mažesnė kaip 5 cm skersmens, kitaip ji turės augti ir netrukus bus netinkama. Taip pat verta prisiminti, kad auginant narcizus atvirame lauke reikalaujama, kad lemputes jaustų tvirtai liesti.

Prieš sodinimą medžiagą galima apdoroti fungicidu arba 0,1% kalio permanganato tirpalu. Be to, ant paruoštos zonos yra suformuotos skylės, kurių gylis apskaičiuojamas dauginant bulvių skersmenį iki 3. Atstumas tarp duobių yra 10-12 cm.

Norėdami pumpurai pasirodė kaip galima anksčiau, nes lemputė įgijo didžiausią vaikų skaičių, turėtų palaidoti jį šiek tiek mažesnis nei tikėtasi. Pasiekti priešingą rezultatą, svogūnai išmesti giliau.

Viduje šulinį supilamas su upių smėlio sluoksniu. Sodinimo metu svogūnai dedami apačioje ir paspaudžiami. Ant gėlių lovos mulgio viršaus 3-4 cm durpių sluoksnis pirmajame šaltyje padengia nukritusius lapus. Pavasarį, po sniego kritimo, dirvožemis atsipalaiduoja.

išaugę svogūnėliai po žydėjimoKalbant apie tai, kaip pavasarį auginti narcizus, čia taip pat nėra nieko sudėtingo. Būtina įsigyti medžiagą ir įdėti ją į šaldytuvą ar rūsį žiemą, tik tada augalas žydės. Tolimesni žingsniai, įskaitant medžiagų perdirbimą, svogūnėlių laidojimas yra panašūs į rudens sodinimą. Apibendrinant galima teigti, kad dirvožemis sutankintas ir girdomas.

Narkomanų priežiūra

žydėjimo narcizams reikia tręštiTaigi, kaip rūpintis narcizais atvirame lauke. Čia galite nustatyti keletą pagrindinių dalykų:

  1. Laistymas. Drėkinkite dirvą, kai jis džiūsta, tačiau neleiskite susidaryti kietai plutos. Drėkinimas turi būti tęsiamas iki vulkanizacijos momento.
  2. Tepimas, atsipalaidavimas. Periodiškai turėtumėte pašalinti piktžoles ir atsikratyti dirvožemio. Tai pagerins oro pralaidumą ir sulėtės drėgmės garavimas.

Be to, švelnus narcizai, sodinant ir prižiūrint atvirame lauke, reikia tręšti. Optimalus tręšimas 2 kartus:

  1. Aukščiausia apsirengimas žiedynų formavimosi fazėje. Sudedamosios dalys: 1 šaukštelis. superfosfatas, karbamidas, kalio sulfatas ištirpinami 10 litrų vandens. Vartojimas yra 5 litrai už 1 kv. m.
  2. Geriausias apsirengimas žydėjimo pradžioje. Sudedamosios dalys: 1 šaukštelis. nitrofoskų, trąšų Agricola-7 ir Effeton tirpalą ištirpinti 10 litrų vandens.

Related  Sužinokite daugiau apie alavijų vartojimo savybes ir kontraindikacijas

Lietingoje vasarą rekomenduojama pakeisti skystą virtinę sausomis formulėmis. Norėdami tai padaryti, ankstyvą pavasarį, turite pabarstyti 1 šaukšte. superfosfatas, “Agricola-7”, kalio sulfatas, medžio pelenai, karbamidas už 1 kv. km. m dirvožemio.

Priežiūra po žydėjimo

kasetinių svogūnėlių priežiūraKomplikuotas narcizų priežiūra po žydėjimo apima žolių genėjimo ir rinkimo procesą. Svarbu ne skubėti pašalinti džiovinimo šakeles ir lapus. Būtina palaukti, kol augalo dalys visiškai išdžiūtų, bet gali būti surenkami sausieji pumpurukai.

Svogūnėliai turėtų būti pašalinti prieš pradedant naują įsišaknijimą, po lapų pageltimo.

Galiausiai, sodinamoji medžiaga nuvaloma nuo žemės ir augalų dalių. Išdžiovinkite ne aukštesnėje kaip +20 ° C temperatūroje. Tada atsiskirkite vaikus ir gydykite antiseptiku. Tada vėl kruopščiai džiovinti

Laikyti 7 dienas temperatūroje + 25 ° C temperatūroje. Tada perkelkite į kietą ir tamsią vietą ir palikite iki sodinimo momento.

Kvepiančių narcizų sodinimas ir priežiūra yra tokia paprasta, kad bet kuris sodininkas gali tai spręsti. Be to, ryškūs ir saulingi žydintys pumpurukai gali papuošti ir dachos sekciją, ir meistrų bei gėlių vazonų sukurtus dizainus. Svarbiausia, kad nebūtų tingus ir laikytis galiojančių sodinimo taisyklių.

Augančių narcizų ypatybės – video