gypsophila kraštovaizdžio dizainasGypsophila (Gypsophila) yra žolinis augalas, kuris priklauso Clove šeimos. Lotynų kalba reiškia “mylintis kalkės”. Gėlė auga ant klinčių. Populiariausi yra daugiamečiai Gypsophila. Augalijos gimtoji žemė laikoma Pietų Europos ir Azijos žemėmis. Gėlė garsėja neįprastu žydėjimu. Dėl plonų stiebų susidaro tankus “debesys”, kuris sunaikintas mažomis gėlėmis. Sodinamos ir saugomos daugiamečių gipsofilų, pateiktų nuotraukoje, nėra sudėtinga. Kad augalas būtų sveikas ir patenkintas jo gausiu žydėjimu, reikia žinoti kai kurias taisykles.

Augalų gipsofilijos ypatumai

gypsophila gėlės grazusGypsophila priklauso dekoratyvinių augalų grupei. Gėlė auga krūmo arba žolės dygsta. Šakninė sistema yra gerai išvystyta. Stiebai yra ploni. Jie turi daugybę šoninių procesų, dėl kurių krūmas per trumpą laiką įgauna sferinę formą. Gypsophila gėlė auga iki 120 centimetrų aukščio. Yra dirvožemio dangos formos augalai, kurių stiebai yra netoli žemės.

Gėlių ūgliai yra žalia. Apie filialus praktiškai nėra lapų. Pagrindinė lapuočių plokščių dalis yra šaknies dalyje. Jie turi lankstinę formą su smailiu galu. Lapai gali turėti tamsiai žalią ir pilką atspalvį. Paviršius yra blizgus, lygus.

Pirmąsias gėles galima pamatyti birželio pabaigoje. Pušai yra surenkami į paprastųjų žiedynų, esančių prie ūglių galuose. Gėlių skersmuo yra nuo 4 mm iki 7 mm. Populiariausi Gypsophila rūšys yra pavaizduotos nuotraukoje:gipsofilos ropliai

gypsophila paniculate

 

Veislė Gypsophila

Gamtoje yra apie 150 rūšių gypsophila, tačiau tik kai kurie yra skirti auginti soduose ir namuose. Visi augalai skiriasi tarpusavyje, žydintys, žiedlapių šešėliai ir forma.

Pagrindiniai gipsofilio tipai:

 • elegantiškas;
 • šliaužti;
 • paniculate;
 • veleno formos.

Gypsophila gracinga

Tai metinis augalų tipas. Suaugęs gėlė turi nedidelį aukštį. Tinkamai prižiūrint, jis gali augti nuo 40 iki 50 cm. Auga krūmo pavidalu. Ši rūšis yra stipriai šakotas. Lapai yra labai maži, lanceolate.

Pušys yra nedideli. Pradinėje formoje jie pasiekia 1 cm skersmens. Gėlės gali būti baltos arba šviesiai rausvos. Pušys surenkamos plataus, išsibarstę granulėmis. Įdėtos gėlės ant plonų šakelių. Dėl mažų pumpurų, augalas atrodo ažūrine išvaizda. Stebėkite žydėjimą Gypsophila elegantiškas gali būti mėnesį ar pusantro.

Related  Viskas apie draceną ir rūpintis ja

Pagrindinės rūšys:

 • Rožė – rožinio atspalvio pumpurai;gypsophila gracinga rožių veislė
 • Elegance – pumpurai yra minkšti, balti.gypsophila grakštus elegancijos laipsnis

Šios rūšies karštis ir atsparumas šviesai skiriasi nuo kitų. Todėl norint, kad augalas gerai vystytųsi ir klestėtų, būtina sukurti optimalias sąlygas. Gypsophila subtilus yra geras priedas prie tokių augalų, kaip godets ir eschollations. Taip pat “Gypsophila” puikiai atrodo želatinukais ir kitomis ryškiomis gėlėmis. Kai kurie floristai naudoja tokį augalą puokštėms kurti.

Visų rūšių augalai skiriasi savo žydėjimo ir krūmo formos.

Atsipalaidavęs gypsophila

gipsofilos ropliaiŠi rūšis nurodo nykštukų augalus. Tai nepretenzinga gėlė, kuri gali augti beveik bet kurioje srityje. Dėl to ji dažnai vadinama kalnų augalu. Šios rūšies bruožai yra ūgliai, kurie plinta žemėje. Lapai smulkiai lankstūs, maži.

Žydėjimas stebimas nuo birželio iki liepos. Tai yra šalčiui atsparios rūšys, kurios gali augti vienoje vietoje iki ketverių metų.

Krūmas dažnai naudojamas papuošti akmenines sritis ir kliūtis.

Pagrindinės rūšys:

 1. Pink gypsophila. Tai yra nykštukas. Pagrindinis skirtumas yra jo spartus augimas. Per trumpą laiką gėlė gali padengti gana didelę plotą. Ši veislė pasižymi raudonais stiebais. Maksimalus augalo pasiekiamojo aukščio lygis yra 15 cm. Lapų plokštės yra siaurai lanceolatinės, su žaliu atspalviu. Pušies atvira forma turi rausvą toną. Jie auga iki 1 cm skersmens. Per metus rožinė gypsophila žydėja du kartus, pirmoji – nuo birželio iki liepos, o antroji – rudenį.gypsophila rodyklė
 2. Gypsophila yra balta. Stiebai ropliai. Tinkamai pasirūpindami, jie gali greitai formuoti tankius kruskus. Šakos yra plikos. Lapai yra siaura ir labai maža. Lėkštelės iš tamsiai žalios spalvos. Gėlės yra balta su rausvu tonu.gypsophila rozpieczna balta

Gypsophila paniculate (paniculate)

Šis augalas auga iki 120 cm. Tai yra daugiamečiai gėlių, kurie turi patrauklią išvaizdą. Jis išsiskiria iš aukso stiebu ir stipraus krūmo šakelių, ypač viršutinėje dalyje. Lapų plokštė, kaip ir kitose rūšyse, yra labai siaura ir sekli. Gėlės auga diametru iki 0,6 cm. Vabzdžiai gali būti baltos ir rausvos. Augalas žydi 40-45 dienų. Jūs galite stebėti šį stebuklą nuo liepos iki rugpjūčio.

Related  Namų augalų begonijos karalienė – namų priežiūra

Priklausomai nuo gėlių įvairovės yra dvigubos ir paprastos. Visi jie yra surenkami mažuose žiedynuose. Žydėjimo pabaigoje smulkūs vaisiai formuojasi kapsulėmis. Kiekvieno viduryje yra iki 1300 sėklų. Grūdai yra labai maži. Jų daigumas trunka trejus metus. Nuotraukoje hifofilas yra paniculate, sodinimas ir priežiūra nėra sudėtinga.

Pagrindinės rūšys:

 1. Gypsophila snaigė. Krūmas yra pakankamai storas. Jos aukštis siekia 10 cm, o skersmuo -50 cm. Šiai veislei būdingas didelis skaičius mažų dvigulių gėlių baltojo atspalvio.gypsophila plokščia snaigė
 2. Gypsophila Rosie Weil. Mažos kokybės veislė. Jos aukštis svyruoja nuo 30 iki 35 cm. Augalų unikalumas yra jo gėlių. Tik atidaryti pumpurai turi baltą atspalvį, bet galų gale jie tampa šviesiai rausva.gypsophila rosi vinys
 3. Gypsophila Terry. Pievos yra sniego baltos, mažos.Gypsophila Terry
 4. Gypsophila Pink Star. Gėlės intensyviai rožinės spalvos. Aukštis siekia 60 cm.
 5. Gypsophila Flamingo. Rožinio atspalvio žiedynai, kilpiniai. Vienas iš aukštų veislių. Krūmo dydis gali siekti 120 cm.gypsophila flamingo
 6. Gypsophila Rosenschleier. Šis augalas plinta virš žemės paviršiaus. Jo didžiausias aukštis gali būti 40 cm. Gėlės yra sausos, mažos. Nugaros spalvos yra šviesiai rausvos spalvos. Žydėjimo trukmė nuo 70 iki 90 dienų.gypsophila rosenschleier

Gypsophila blužnies formos

gypsophilaTai šliaužiantis augalas, kuris auga iki 10 centimetrų aukščio. Lapuočių platina yra kiaušinio formos. Gėlės yra maži. Jų dydis siekia du centimetrus skersmens. Pušys gali turėti baltą ar alyvą atspalvį su bordo venomis.

Tinkama gipsofilos priežiūra

patogios sąlygosDirvožemis. Augalą reikia sodinti gerai apšviestose vietovėse. Gėlių dirvožemis turėtų būti smėlingasis priemolis arba priemolio. Svarbu, kad žemė būtų geras oras, vanduo ir jo sudėtyje buvo nedaug kalkių. Vasaros pradžioje, norint išlaikyti sunkius krūmus, rekomenduojama atlikti patikimus palaikus.

Draudžiama sodinti krūmus žemėje su gruntinio vandens nutekėjimu.

Viršutinis padažas. Jei gėlė auga gerai apšviestame plote, trąšas nereikia įdėti. Priešingu atveju, humusas ir mineralai turėtų būti dedami į dirvą. Renkantis viršutinį padažą, reikia atsižvelgti į tai, kad preparatų sudėtis nepakeičia dirvožemio rūgštingumo. pridėjus tvarsliavaVienas iš efektyviausių yra Mullein tinktūra. Nerekomenduojama gaminti šviežio mėšlo, nes jis gali sugadinti krūmą. Tiekimo išlaidos pavasarį ir žydėjimo laikotarpį.

Related  Pagrindinės “aquiles” priežiūros taisyklės

Drėkinimas. Augalas toleruoja sausrą gerai, todėl atvirame lauke praktiškai nebūtinas vanduo. Išimtis yra aukšta oro temperatūra keletą savaičių. Šiuo atveju po šaknis rekomenduojama išpilti nuo 3 iki 5 litrų švaraus vandens.laiku laistyti

Pasirengimas žiemai. Nepaisant to, kad dauguma veislių yra atsparios šalčiui, žiemos papildomas atšilimas neduos daug žalos. genėjimas rudenįRudens viduryje stiebai turėtų būti nukirpti, paliekant 10 centimetrų virš žemės. Tada žemės reikia padengti durpėmis. Taip pat būtina užpilti sausuosius lapus ant krūmo, o iš viršaus įkelti pušies šakeles. Tai būtina norint išlaikyti sniegą nuo šaknų sistemos.

Siekiant paskatinti greitą krūmo augimą, patariama nupjauti ūgliai iš karto po žydėjimo.

Reprodukcija. Šios gėlės auginimo metodas priklauso nuo augalų veislės. Daugiametes rūšis galima sodinti sėklomis. Grūdai turėtų būti sėjami prieš žiemą atvirame dirvožemyje.

Daugiamečiai augalai yra geriausiai pasodinti sodinukais. Grūdai turėtų būti pasėtas pavasarį dėžėse. Sėklos rekomenduojama dėti ne 5 cm gylio. Siekiant greitai Daigintos sėklos turėtų būti padengta folija arba stiklo langelį ir padėkite jį gerai apšviesta vieta. gypsophila sodinukaiAtvirame lauke daugiamečiai Gipsophilia sodinami gegužės mėnesį. Procedūrą būtina atlikti tik tada, kai ant sėjinukų atsiranda keli lapai.

Žiedynų pabaigoje surinkti sėklas. Dėžutės turėtų būti šiek tiek žalsvos ir išdžiūvios namuose gerai vėdinamoje patalpoje. Laikykite sėklų rekomenduojamas popieriaus maišeliuose.

Kenkėjai. Gypsophila dažnai kenčia nuo grybelinių ligų. Jie gali sukelti drėgną puvinį, balto pelėsio. Dažnai gėlė yra užkrėsta vabzdžiais ir parazitais. Jei priežiūra yra klaidinga, lapai ir stiebai gali būti padengti ruda danga. Norėdami atsikratyti tokių problemų, turėtumėte naudoti fungicidus. Jie gali būti naudojami tiek purškiant gėles, tiek laistyti.

Norint, kad augalas ilgai lauktų savo išvaizdos ir žydėjimo, verta laikytis visų priežiūros taisyklių. Tinkamas dirvožemio parinkimas, laistymas ir paruošimas žiemai padės apsaugoti krūmus nuo sunaikinimo ir šaknų sistemos nykimo.

Daugiamečių gipsofilų auginimas – video