įvairių gladiolių šalyjeGalingos rankos, pažodžiui paimtos didelėmis, atogrąžų drugelių gėlėmis. Tai gladioliai, veislės ir nuotraukos su pavadinimais, kuriuos galima ilgą laiką ištyrinėti. Tačiau vis dar bus labai sunku laikytis kelių augalų savo sodui! Tas, kuris vieną kartą sukūrė tokį grožį svetainėje, jau amžinai “serga” su nuostabiu gėlių ir tikrai suras galimybę atnaujinti gyvą kolekciją.

Rusijos soduose gladiolas atsirado iš Europos, kur šios genties augalai buvo išauginti nuo XVI a. Prieš du šimtus metų pradėtas aktyvus atrankos darbas, suteikiantis pasauliui šiuolaikines hibridines veisles, žinomas kaip gladiolio sodas.

Susipažinę daugybė daugiamečių augalų, veisiančių ir atsinaujinančių su tankiais apvaliais-ovaliais miežių pagalba, yra mažai panašūs į jų Afrikos ir Europos protėvius. Jau keletą šimtmečių sodo gladioliai įgijo neįtikėtiną spalvų skaičių, jų gėlės tapo daug didesnės, rodyklės didesnės ir žydėjo ilgiau.

žydintis sodas gladiolasVienas žvilgsnis į gladiolio gėlių nuotrauką yra pakankamas, kad jį būtų galima suvokti kaip tikro gėlių “karaliaus”. 19. a. Pradėta XIX a. Atranka buvo ne tik tęsiama, bet ir dėl genetikos gauta nauja galinga stumti. Todėl amžiaus viduryje buvo gana sėkmingai bandoma klasifikuoti turimas veisles, kurių kiekviena šiandien be autoriaus vardo priskiriama sudėtingam raidiniam skaitmeniniam kodui.

Mokslininkai apskaičiavo, kad gėlininkystės gerbėjų šalinimo yra daugiau nei penkis tūkstančius veislių Gladiolus originalo, kurio nuotraukos ir pavadinimai vaizduotės ir nesudėtingos žiūrovas veda į neapsakomo džiaugsmo. Bet botanistų darbas dar nebaigtas. Senovės veislės palaipsniui pamirštamos, suteikiant daugiau ryškių ir netikėtų naujovių.

Didžiausią ir suprantamiausią populiarumą teikia didelių gėlių hibridai arba gladiolinių drugelių gėlės, gėlės, panašios į didžiulius egzotinius drugelius.

Dėl atrankos pirmosios vasaros pusės tokios veislės žydi, o iki rudens vidurio jas palaiko sodrios rodyklės. Augalų aukštis gali siekti 1,3-1,8 metrus, kiekvienas žiedynas sudaro 15-20, o kartais ir iki 28 pumpurų. Labai plati daugiaspalvių veislių paletė, kuri paprastai dalijama ne tik gėlių pavidalu, bet ir dominuojančia jų spalva.

Nuotraukos ir pavadinimai veislių baltos gladioliai

Baltas kardelis neįtikėtinai švieži ir veiksmingas, ypač valgymo gėlės dydis kaip įvairių Balta Gerovė pasiekia 15 cm, žiedyno aukštis arti metro. Galingas šviesos mėgstantys augalai Kardeliai Balta Gerovė papuošti ne tik sodų, bet ir kambarį. Elegantiškas baltos gėlės su šviesiai paliečia levanda ant žiedlapių į ilgą laiką kraterio gelmes nėra glebti vazos gyvenime, ir už nudžiūvo Corolla atveria naujas, didesnis stiebo.

Gladiolus BangladešasKitas baltas kardelis Bangladešas atsižvelgiant į Corolla gylis yra nudažyti subtilių atspalvių geltona ir žalia. Ūgis gražus augalas pasiekia 80-11 cm corollas su šiek tiek gofruoto išilgai skersmens žiedlapių krašto viršyti 12-14 cm. Kaip ankstesnis klasė Gladiolus Bangladešas gali būti naudojamas kaip kraštovaizdžio ir buketnye pjovimo svetainėje.

Related  Nuotrauka ir aprašymas tam tikrų tipų aspidistra

Gladiolus AjaxKaip matyti iš nuotraukų, gėlės Kardeliai “Ajax” puošia ne tik banguoti sieną palei žiedlapių krašto, bet taip pat šviesus Scarlet dėmių ant Corolla apačioje.

Gladiolus Green Star ir veislė su baltomis gėlėmisNeįprastos “Gladiolus” žalia žvaigždė su žalsvai žalsvai geltonu atspalviu gėlių dėl originalumo, žydėjimo trukmės ir tankios žiedynų tikrai pretenduoja būti “žvaigždė”. Rodyklės aukštis siekia 100 cm, o gladiolio žiedo skersmuo žalias žvaigždes visiškai ištirpęs gali viršyti 15 cm.

Nuotrauka gladiolio su geltonos ir oranžinės gėlės

Šiandien sodininkams siūlomos veislės su ryškia geltona spalva, prabangiais augalais su dviejų ir trijų spalvų korolomis. Neįtikėtinai įspūdingi sode yra geltonos, oranžinės, lašišos gladioliai.

gladiolas BananaramaRyškus, vasaros saulėtas gladiolas Bananarama stebina šiltu gėlių spalvą, kiekvieno iš kurių smalsu žvilgsniu pastebėsite oranžinius ar medaus spalvos smūgius.

princas Margaret gladiatoriusRyškios geltonos gėlės Gladiolos princesė Margaretų forma primena žvaigždes. Panašumo į dangaus kūnus net daugiau dėka raudonos purškimo ant žiedlapių beveik plokščių kraštų. Gladiolus gėlės princesė Margaret, kaip nuotraukoje bus įsižiebti visą sodą ir papuošti bet kokį kambarį.

Gladiolus BuggyNeįtikėtinas baltų ir saulėtų geltonų atspalvių derinys suteikia floristui gladiolio buggy. Ryškus korolio centras, tarsi įrėmintas baltos gofruotos sienos, sukuria linksmą nuotaiką ir iškart pritraukia akis.

Gladiolio olimpinė ugnis“Olympic Flame” gladiolio spalvos beveik visiškai nudažytos sultingame lašiše arba oranžinės spalvos tonu. Tik korolos centre matoma šilta geltona vieta. “Gladiolus” “Olympic Flame” yra saulėtų sričių sodo, kuriame yra derlingos laisvos dirvožemio, augalas. Čia žiedynų aukštis gali siekti metrą, o kiekvienoje rodyklėje atsiranda daugiau nei 15 gėlių.

gladiolus variety JesterDidelės spalvos gladiolas Desser yra ryški blykstė, apšviečia sodą! Aukštos, iki pusantrų metrų augalų sudaro iki 80 cm žiedynas. Drop klasės gėlių rugpjūtis Juokdarys turi geltoną spalvą, šiek tiek banguotąją žiedlapių ir nepamirštamas Crane dėmę Corolla centre.

Gladiolas Petras KriaušėsOranžinė Kardeliai Petras Kriaušės, kaip ir daugelis grandiflora Horta, turi nuo 80 iki 150 cm aukščio. Augalų žydi nuo liepos iki rudens pradžioje, malonus ryškių spalvų su lašišų žiedlapių paliesti ir čiaupai yra į Corolla centro vietoje. Gladiolus Peter Pears reikalauja šlepetės ir netoleruoja žemos temperatūros.

Pink gladiolių veislių nuotraukos ir pavadinimai

Pink yra visada susijusi su švelnumu. Dėl gladiolio spalvų galite pamatyti visų rūšių atspalvius nuo vos pastebimos iki prisotintos.

Related  Kedro eterinio aliejaus naudojimo ir gydomųjų savybių paslaptys

Pink gladiolas Pink LadyBalta Rožinė Lady veislių gėlės puošia įkvepia gofruoto sieną palei žiedlapių, subtilus smūgių tamsiai rožinės spalvos atspalvius ir šviesiai žalios dėmės ant Corolla centre krašto.

Iš pirmo žvilgsnio “Gladiolus” veislės “My Love” nuotraukoje esate nustebinti veisėjų sugebėjimu sukurti tokį išskirtinį grožį. Truputį pažymėtos didelės spalvos veislės žiedlapių papuoštos plonomis raudonomis spalvomis.

Gladiolio veislės Vynas ir rožėsNuo liepos iki rugsėjo vynuogių veislių ir rožių veislės žydinčiosios rūšys tęsiasi. Su rožinės spalvos gėlėmis, karūnuotas kriauklėmis dėmėmis apatinėje žarnyno dalyje. Juicy potėpiai primenantis išsiliejo vyno staltiesės, ir ką panaši į iš Gladiolus Vynuogių End Rožės vardą.

Gladiolus PriscillaRūšies gladiolas Priscilla yra švelnesnis, bet ne mažiau gražus nei ankstesnės rūšies sodo gėlių. Rutuliukai iki metro turi iki 8 švelniai rožinių gėlių su grietinėlės spraustu centre ir labiau prisotintomis nei tamsiai raudonos kriauklės fone. “Gladiolus Priscilla” žydi vasaros viduryje ir išsiskiria ypatingu tankiu spicy žiedynuose.

Žydintis gladiolas PlumtartGladiolus Plumtart yra neįtikėtinai sultinga spalva, primenanti prinokusios vasaros slyvos atspalvį. Žydintys vaisiai vyksta antrąją vasaros pusę, kai “Gladiolus Plumtart” rankos pakyla iki 130 cm aukščio. Slyvų žiedų gėlės su švelniais žiedlapiais užima iki 60 cm kamieno ilgio ir skersmuo yra didesnis nei 15 cm.

Raudoni gladioliai: veislės ir aistringos prabangių gėlių pavadinimai

Žydintis gladiolas Juodasis siurprizasNepaprastai prabangi “Gladiolus Black Surprise” įvairovė ne tik puikus, retas žydraus atspalvio, bet ir galingas iki dviejų metrų aukščio rodyklė. violetinė-raudona su rožinės ar purpurinės perpildymo gėlės liepos tapo sode pojūčiu. Žiedynai yra apie 70 cm ilgio, todėl galite atidaryti 6-10 didelių koronalų kartu su baltomis plonomis siūlėmis ant kiekvieno žiedlapio.

Gladiolus TraderhornKaip matote nuotraukoje, gladiolas Traderhornas – tai labai pastebimas augalas, kuris ne tik pritraukia visų dėmesį, bet ir reikalauja tikrai karaliaus garbės. Augalo aukštis siekia iki dviejų metrų. Nuo liepos iki rugpjūčio pabaigos žydintys gladiolas Traderhorn žydėjo, sudėjus pusmetro žiedyną iki 10-18 pumpurų. Atidaryta ryškiai raudona gėlė su įspūdingu baltu šepečiu ant apatinio žiedlapio yra iki 15 cm skersmens.

Gladiolus OskarasGladiolus Oskaras – tikra klasika! Sėkmingas puikus gaivus atspalvis su švelniais šilko žiedlapiais. Oscar veislių augalų pasiekti bent 120 cm ir pusę metrą aukštis, kad sudarytų Žiedynas 15-20 pumpurus su ne mažiau kaip 12-15 cm skersmens. Strėlės yra puikus vāzē gyvenimo, bet apie svetainę tai geriau prisirišti, išlaikyti sunkiųjų žiedų iš kraštutinumų ir gedimų.

Related  Namuose rūpintis šeima

Gladiolus Zizanie“Gladiolus Zizanie” yra tikra šventė svetainėje! Balta-raudona žydėti nepalieka abejingų ir netgi gali pakeisti kelias veisles. Dengtos chaotiškai išsibarsčiusios raudonos ir baltos spalvos šepetys, žiedlapiai grakščiai sulenkiami ir ribojasi banguotu juostiniu juosteliu.

Gladiolas su rudomis gėlėmis

Prieš keletą metų, augintojai negali manyti, kad jie bus laisvi veislių Gladiolus su neįprastų kultūros rudos. Šiandien yra tikrovė!

Originalus gladiolio šokoladas“Gladiolus” šokoladas streikuoja skaniais pieno šokolado atspalviais, minkšta karamelė, bordo ir rausvos oranžinės kibirkšties. Didžiausia spalva pasisotinimai pasiekia šiek tiek gofruotų žiedlapių kraštą. Iki centro – 12 gentiliukų gladiolio gvazdikų. Šokoladas yra lengvesnis ir šiltesnis. Pačios augalai yra labai stiprios, didelės, gali augti iki 120 cm, todėl joms reikia palaikymo ar striukių.

23 Gladiolus El DiabloŠiandien daugybe veislių su rudomis, peleninėmis arba dūminėmis gėlėmis. Pavyzdys yra “Gladiolus El Diablo” su nuostabiais rudojo peleninio gėlių, kiekvienas žiedlapis dekoruotas aštraus aviečių veena.

Ne mažiau įdomu yra gladiolio nuotrauka su pavadinimu “Ancient Magic”. Vietos parinkimo augalas su šviesiai rudomis gėlėmis stebina keistes formas ir turtingą atspalvių žaidimą. Alyviniai dūminiai žiedlapių kraštai tankiai gofruojami, centrinės venos yra rausvos ir tamsiai raudonos spalvos.

Alyva ir alyvinė gladiolas

Beveik mėlynos, švelniai alyvmedžių ir beveik violetinių gladiolių visada patiria didesnį floristų dėmesį.

Gladiolus PassosKardelis Passos pasigirti išties egzotišką spalvos, derinant švelnus fonas žiedlapių, šviesus purslų violetinė kraštų ir tamsiai dėmes iš Corolla kaklo. Be to, gėlių puošia banguota siena kraštai, pridedant įvairovė Kardeliai Passos tiek žavesio ir apdaila. Žydintys vasarą antrą pusę, augalai turi 120 cm aukščio, pusę metro iš kurių nukris ausies žiedynas.

Gladiolus Alyva ir ChartreuseGladiolus Alyva ir Chartreuse – labai minkšta. Gofruotos žiedlapiai yra padengtos alyvmedžių šepečių alyvmedžių, sidabro ir rausvos spalvos atspalviais. Visiškai išsilydžiusioms gėlėms būdingi šalti, alyviniai tonai, kurie vyrauja šiltos rausvos spalvos.

Gladiolus Sweet BlueGamintojai sugebėjo gauti gladiolių veislių su gėlėmis, neįprastomis gamtos spalvoms. Tačiau dar nėra įmanoma sukurti tikrą mėlyną ar mėlyną gėlę. Tačiau “Gladiolus Sweet Blue” spalvos tik kreminė, šalta migla, kad švelnus, alyvinis tonas atrodo beveik mėlynas.

Gladiolus Blue Mountain“Gladiolus Blue Mountain” bus vertinama šviesiomis atviromis gėlėmis. Šios veislės spygliuočių alyvuogės fone yra tankiai išplautos rausvos violetinės purslų. Žiedlapių skiltelės yra lengvesnės už pagrindinę spalvą, tik apatinėje gėlių dalyje yra plonos violetinės “liežuvis”. Dėl žiedyno vienu metu atveria 6-8 didelių gėlių, iki dviejų savaičių neprarandant patrauklumo.

Susipažinimas su skirtingų veislių gladioliais – video