žydintis nasturtijasGarbanotieji ar krūmų nasturtiumai yra vienas iš labiausiai įsimintinų žydinčių vienmečių, patinkančių akims nuo pirmosios pusės vasaros iki šalčio. Jei nasturcija pateks į aikštelę, sodinimas ir priežiūra atvirame lauke už jo nepasitrauks nuo vasaros gyventojo daug laiko. Augalas yra nepretenzingas, reaguoja į rūpestį, ir žiedai noriai ir gausiai. Patyręs sodininkas naudoja nasturtiją, kad apsaugotų lovą nuo kenkėjų, o gurmanai žino, kaip paversti išskirtiniu indu nesubrendusios sėklos, jaunų lapų ir skanių gėlių.

Jau keletą dešimtmečių dingo iš nasturta gėlynai ir sode, tačiau šiandien jie vėl įgyti gerbėjų ir garbingą vietą priemiesčio teritorijose, parkuose, terasose ir balkonuose.

Nasturcijos sodinimo sąlygos dirvožemyje pavasarį

Nasturtium sodinukai atvirame laukeGamtoje yra beveik 90 rūšių nasturcijos, kurios vietinėse Amerikos žemyno subtropijose yra ne vienerių metų, bet ir daugiamečių augalų.

Žiemą per vidurinę juostelę net labiausiai atsparių šalčiui veislių nėra pakankamai šilta, taigi nasturcija auginama kaip dekoratyvi vasara, sodinami sėklos ar sodinukai.

Kaip organizuoti nasturcijos sodinimą atvirame lauke, kada auginti gėles skirtinguose regionuose?

Nasturto sėklos pradeda sudygti, kai oras ir dirvožemis pašildomi iki 18-20 ° C. Jei ūgliai patenka šalčio, yra pavojus, kad jie bus užšaldyti, todėl planuojama sodinti nasturją pavasarį žemėje, atkreipiant dėmesį į oro sąlygas regione. Kuo toliau į pietus, tuo anksčiau pasirodys tinkamas momentas.

Vidurinėje juostoje sėklų sėjos atvirame lauke vyksta viduryje ar gegužės pabaigoje. Sibire, kur sodinti ir priežiūra Nasturtiniai atvirame lauke vėluoja 7-10 dienų ankstyvo žydėjimo yra geriau ne naudoti derliaus lovose, ir sodinimo sodinukai pritraukimo.

Sodinti atvirame lauke sėklos ir rūpintis nasturtiumi

nasturcija ant gėlių lovaNasturcijoms pirmenybė teikiama saulėtų, ramių vietovių su drenuotu lengvu dirvožemiu. Neturtinguose dirvožemiuose augalas atrodo prislėgtas, jo lapai mažėja ir šviečia, gėlės atsiranda vėliau, o ne kaip masiškai, kaip gerai apvaisintose drėkinamose dirvose. Šioje kultūroje neigiamai kalbama apie šviežių organinių medžiagų įvedimą.

Related  Privalumai arbūzų sultyse

Iškasti vieta yra iškasta, atsargiai sulaužant klodus. Poveikis yra įterptas į dirvą apie 2 cm gylį, o ant lengvesnių paviršių skylės yra šiek tiek gilesnės.

Jei sodinamoji nasturcija ir lauko priežiūra yra sudėtinga dėl didelio dirvožemio tankio, geriau į ją įpilti durpių ir smėlio.

Didelės sėklos raumenys ar skylės dedamos 25 cm atstumu nuo krūmų veislių ir iki 40 cm intervalo garbanotoms, labai išplėstoms veislėms. Patyrę sodininkai rekomenduoja sėti vienoje skylę 2-4 sėkloms. Tokio metodo vingiuotas nastrojumas padės greitai sudaryti sultingą žaliąją vertikalios sodininkystės karūną.Nasturcijos sėklos sėjai

Sparčiai auga vešliai žydinčių augalų ir labai padėti kuo greičiau būti atskirtos iš kiemo ūkiniai pastatai, sodas Pergola arba sukurti saulėtą sklypo patogus šešėliai kampe.

Sodinti nasturciu ir paliekant atvirą žemę, iš ištemptos stygos ar tinklelio drožyba padeda augalui vertikalią padėtį kontroliuoti pynimo būklę.

Po įdėjimo dirvožemis sutankinamas ir šiek tiek laistomas. Nasturcijos sėklos atsiranda po 7-10 dienų. Jie yra gana draugiški ir stiprūs. Kad daigai nekenktų pasikartojantiems peršalimams, naktį jie gali būti padengti neaustine medžiaga.

Nasturtijos priežiūra po sodinimo atvirame lauke

ampute nasturcijaPer visą šiltą sezoną nasturtijos yra laistomos, užtikrinant, kad žemė po augalais būtų švari nuo piktžolių ir prarastų. Dėl drėgmės stokos, ypač karštu oru, nasturcijos liejimas tampa geltonai, pumpurai išsiskleidžia, žydinčios korolos greitai išnyksta. Laistymui naudokite saulės šildomą stovinčią vandenį.

Krūmų nasturtijos žydės po 25-30 dienų po sėjos. Laipiojimo veislės, neatsižvelgiant į sodinimo laiką ir nasturcijos priežiūrą atvirame lauke, atviros pumpurų 10-15 dienų vėliau. Žydėjimas buvo sultingas ir tęsėsi iki pirmųjų šalčių, augalai kas mėnesį šeriami sudėtingais mišiniais. Augimo pradžioje trąšos nasturcijoms gali turėti didesnę azoto ir kalio koncentraciją. Tačiau tada perteklinis azotas sukelia greitą žaliosios masės susidarymą ir pumpurų atsiradimo delsimą. Todėl nuo birželio mėnesio šėrimo metu turėtų būti daugiau fosforo ir kalio.

Rudenį nasturcijų žydėjimas palaipsniui nyksta, tačiau tai nesibaigia. Todėl žali augalai lieka užšaldyti, kol šalta.

Tuomet pašalinami stiebai, vietovė iškasta ir išsipylus su fitosporinu ar kitomis priemonėmis pagerinti dirvožemio kokybę.

Related  Irizmų ligų prevencija ir kontrolė

Nasturcijos sėklų sėjos sodinukuose ir sėjinukų priežiūra

sode nasturcijos sėklų vazonuoseTie, kurie nenori laukti visą mėnesį ant lovos geltonos, oranžinės, baltos ir raudonos nasturta gėlės gali būti ne anksčiau kaip balandį, sėti sėklas ir auginti sodinukai buitinė tai nepretenzingas gėlių.

Sėjos atliekamas durpių puodai maždaug 1 cm gylio. Tai svarbu, nes nasturta netoleruoja persodinti ir sodinamosios reikia išsaugoti ir moliniai kambarys, ir visi susidarę šaknys.

Paviršius po sodinimo sutankinamas ir laistomas. Dar kartą drėkinkite dirvą reguliariai, neleidžiant išdžiūti visą puodo tūrį. Kai sėklos praeina, sodinukai turi gerą apšvietimą ir apie 18-20 ° C temperatūrą. Tai leis nasturcijai sudaryti stiprią augalą su keliais tikrais lapais. Gegužės mėnesį planuojama perkelti sėjinukus į gėlių arba balkonų dėžes.

augantys nasturcijos sodinukaiIr sėjos sėklas ir sodinti Nasturtiniai atviro grunto, ir dekoratyvinių augalų sveikatos priežiūrą vasarą – netrukdys Cottagers net labiausiai kuklus patirtis. Gėlė yra tokia nepretenzinga, kaip dekoratyvi ir naudinga. Ryškios nasturcijos užuolaidos prie kopūstų lovų padės atitraukti kopūstų lapus ir drugelius. Bulvių ir baklažanų yra mažiau paveiktos Colorado vabalo išpuolių.

žalios nasturtijos sėklos kapariųNeįprastas augalas naudojamas ne tik kaip dekoratyvinė ir fitosanitarinė kultūra. Žalioji nereguliarios formos nasturcijos sėklų kapsulės marinade suteikia pikantiško skonio ir patiekiamos ant stalo kaip užkandis. Ir gėlės ir lapai yra vitaminų traškus papildas ankstyvosios mažai kalorijų salotos.

Vaizdo įrašas apie nasturcijos sodinimą