Pruhované bobule z Južnej AfrikyNezvyčajné pruhované bobule v Európe bolo pôvodne pochúťkou pre tých najdôstojnejších ľudí. V Rusku sa rastlina dostala do XVI. Storočia a stretnutie s melónom môže byť iba na stoloch šľachticov a na kráľovskom stole. Pochádzajúce z Južnej Afriky sa postupne šírili zelenina v teplých regiónoch. Storočná história potvrdila nízku kalorickú hodnotu, prospech a poškodenie melóna. Kultúra milujúca teplo sa pestuje všade na poliach a v dachových posteliach. Botanisti odkazujú na melón nie na falošné bobule, ako sa bežne verí, klasifikovať ju ako tykvunu.

Prečo je melón užitočný pre ľudské telo?

Deti milujú vodný melónSkladá sa z viac ako 90% šťavy, ovocie má veľmi bohaté chemické zloženie. Tekutina tiež predstavuje súbor užitočných prvkov, ktoré majú priaznivý účinok na všetky ľudské orgány. Melón je užitočný pre takmer všetkých, s výnimočnými výnimkami. Výrobok obsahuje:

 • proteíny;
 • sacharidy;
 • tuky;
 • organické kyseliny;
 • popolový zvyšok;
 • potravinárskych vlákien.

Vodný melón sa považuje za diétny produkt kvôli nízkym obsahom kalórií. Plátok 100 g prinesie len 27 kcal, ale prinesie mnoho užitočných prvkov. Ak vezmeme do úvahy, že na výživu do úvahy bežnú spotrebu 2,5 kg melónu po celý deň, všetky ukazovatele sú užitočné potrebné preniesť hmotnosť výrobku nejedol. Toto je jediný spôsob, ako vypočítať nasýtenie tela užitočnými látkami, ktoré sa uvádzajú na 100 g výrobku.

Melón je nízkokalorický výrobokNajprv zistíme, z čoho sa skladá melón. Zvyčajne určujúcou hodnotou pre všetky produkty je ich energetická hodnota. Vodný melón má 23 kcal sacharidov, tuk dáva len 1, bielkoviny – 2 kcal. Ďalšie dve jednotky sa pridajú nezúčtovanými položkami. Zloženie sacharidov predstavuje 93% celkovej energetickej hodnoty. Je to skupina mono- a disacharidov.

Cenné v melónovej buničine sú potravinové vlákna, reprezentované hemicelulózou. Sú oveľa mäkšie, ale sú aktívnejšie v procese väzby a eliminácie toxínov. Obsah popola 0,4 g predstavujú minerály. Ich hodnota v melónovej buničine spočíva v koncentrácii a ľahkej stráviteľnosti.

Related  Môžem jesť meloun pri pankreatitíde?

Kompozícia je rôznorodá, zahŕňa vitamíny C, PP, E. Avšak treba poznamenať, že veľká skupina vitálne dôležitých vitamínov B je reprezentovaná ako celok. Všetko, čo je obsiahnuté v melónu, pracuje na posilnení ľudského zdravia. V zriedkavých prípadoch, ktoré sú známe, by ste sa mali zdržať zaradenia melóna do menu. V iných nie je preťaženie žalúdka, jesť dennú dávku naraz.

Melón sa niekoľkokrát konzumuje počas niekoľkých dní.

Účinky užitočných zložiek melónu

Šťavnaté bobule sú bohaté na vitamínyÚčinok vodného melónu ako diétneho produktu je nasýtenie tela:

 • vitamíny;
 • biologicky aktívne látky;
 • minerálov.

Jedným zo známych pozitívnych účinkov vodného melónu je jeho vplyv na renálny systém. V prípade, že obličky nie sú žiadne veľké ostré kamene, ktoré sú pod vplyvom melón šťavy môžu začať pohybovať, a nie sú tam žiadne problémy s dráždivého močového ústrojenstva, melón by bol dobrý kanalizáciu pre obličky. Alkalická kompozícia rozpúšťa a odstraňuje jemný piesok. V tomto prípade je potrebné použiť malú vodu na 2,5 kg denne v malých dávkach. Piesok bude viditeľný. U mužov môže byť výstup spojený s malým rezom v močovej trubici. Pri čistení obličiek je biela subkortikálna vrstva najefektívnejšia, pokiaľ ide o diuretický účinok.

Pred výplachom obličiek v melóne sa poraďte s lekárom. Nemôžete použiť vodnú diétu pre tých, ktorí majú ochorenie pyelonefritídy, prostatitídy alebo kameňov. Ošetrujúci lekár bude merať prínos a škodu diéty vodného melónu.

Podľa týchto kritérií si na trhu vyberajte melónU jadier a ľudí s hypertenziou je pitný vodný melón len dobrý. Telo je nasýtené horčíkom a draslíkom, mikroelementmi, ktoré zvyšujú účinnosť svalov. Kyselina listová sa podieľa na tvorbe krvi spolu s horčíkom a železom. Ako antidepresívum melón upokojuje nervy, ktoré regulujú procesy v tele. Takže ak to vylučujúce orgány umožnia, diéta na melón bude mať priaznivý vplyv na celkový stav človeka.

Related  Jedinečné liečebné vlastnosti vŕbovej kôry a kontraindikácie jej použitia

Pečeň tiež podlieha čisteniu pri použití pruhovaných bobúľ. Ale obsah veľkých kameňov v žlčníku ukladá zákaz stravovania. V malom množstve, ako porcie počas občerstvenia melón je prijateľný. Nemožno však súčasne užívať iné jedlo, aby nespôsobilo fermentáciu v žalúdku.

Odborníci na výživu odporúčajú robiť dni na hladovanie melónuPre tých, ktorí bojujú s nadváhou, je tento produkt bohom. Nielen, že kus skoro úplne pozostáva z vody, ale vyplní žalúdok a fruktózový džús znižuje túžbu po prijatí iných potravín. Vykládka prechádza ticho bez stresu a hladu. Na týždeň na diéte s melónom môžete stratiť až 3 kg. Zároveň prijíma vitamíny a životne dôležité prvky. Výhody a poškodenie melóna pre chudnutie ležia ďalej. Áno, rýchlo môžete znížiť hmotnosť. Ale vodný melón tiež spôsobuje chuť do jedla. Ak nebudete v budúcnosti zmierňovať používanie potravín, môžete získať ešte viac tuku.

Často existuje otázka, či je možné jesť melón pri vredovom žalúdku. Nie sú žiadne kontraindikácie. Navyše, aj pri zvýšenej kyslosti môže dlhodobé začlenenie do stravy vodného melónu liečiť gastritídu. Dôvodom je prítomnosť veľkého množstva horčíka, ktoré prispieva k hojeniu tkanív. Vo vodnom melóne prítomný vitamín A je antioxidant, preniká do buniek a regeneruje. Vzhľadom na procesy v bunkách sú vredy sprísnené. Podmienka je jedna, žalúdok nemôže byť preťažený. Existuje melón, ktorý potrebujete v malých porciách, ale často. So zvýšenou kyslosťou je melón jedený s chlebom.Melón používajte v malých porciách

Pre svoju užitočnosť je melón ľahko laxatívnym, preto sa neodporúča jesť s tekutou stoličkou a ženami počas posledných tehotenstiev.

Kozmetický účinok melóna je známy dámam. Omladzujte masku melónovej šťavy. Použitie čaju z čerstvej alebo suchej kôry s umývaním zvyšuje sviežosť pokožky. Múka z melónových semien je vynikajúcim čistiacim prostriedkom.

Ako sa nechať otráviť s melónom?

Kontrola melónu pre obsah dusičnanovVodný melón má jednu vlastnosť, ktorá ho robí nebezpečnou, ak pri výrobe používa zvýšené dávky dusíkatých hnojív. Ak nechcete priniesť jedovatú zeleninu, musíte si kúpiť vodné melóny až na konci leta, keď zrelia, bez akcelerácie. Musíte si kúpiť celý melón a doma preskúmať mäso. Skontrolujte, či vodný melón na prítomnosť dusičnanov môže byť ekotyter.

Related  Thodpsonovo čarodendrum môže byť dobre udržiavané aj novým

Umyte bobuľovitú zeleninu a prerežte štruktúru:

 1. Melón by nemal byť jasne červený, bez mastných žltých príspevkov.
 2. Mlieko v pohári s vodou, mäso by nemalo škvrny kvapalina v ružovej alebo červenej.
 3. Pri rezaní musí byť mäso zrnité, nie hladké a lesklé.

Minimálne množstvo dusičnanov je obsiahnuté v jadre vodného melónuV blízkosti stonky a vo vonkajšej vrstve pod kožou sa hromadí viac dusičnanov. Preto by mali byť deti dostané zo samotného jadra.

Dokonca aj kúpu vodného melónu bližšie k jesenu, nemali by ste si ju vybrať pri ceste alebo mimo nákupnú arkádu. Existuje veľké riziko, že hygienická kontrola neumožňuje, aby bol tovar oficiálne predaný. Nemôžete si kúpiť poškodený melón. V teplom čase sa mikróby rýchlo reprodukujú na sladkej ploche, ktorá môže spôsobiť úplavicu úplavicou. Melón s prasklinou sa nedá vymyť z cestného a poľného bahna. Nie je známe, čo má na svojich pruhovaných stranách.

Prečo je melón užitočný – video