Dienenbachija tampa geltonais lapaisDieffenbachia – gražus dekoratyvinis augalas, kurio priežiūra yra paprasta. Kodėl “diffenbachia” turi geltonus lapus ir kaip taisyti padėtį, teigia ekspertai. Tropiniam augalui reikalingos sąlygos, kurios yra arti natūralios buveinės. Prieš įsikūrę dienenbachia namuose, turite sužinoti apie sulaikymo sąlygas. Džiovinimo gėlė taps garsiu gudrybės gėlininku.

Pagrindiniai teisingo turinio veiksniai

Yra trys rizikos veiksniai – netinkama augalų priežiūra, kenkėjai ir ligos. Nustatymas yra rūpinimasis. Jei lapeliai yra geltonai difenbachijoje, tai yra bėdų signalas. Jei, pirmaisiais požymiais, problema bus pašalinta, augalas atsigaus ir ilgą laiką džiaugsis grožiu.

Norint išauginti tiesinį medį, reikalingas vienodas apšvietimas. Todėl augalas turi būti reguliariai sukamas pagal laikrodžio rodyklę link šviesos šaltinio.

Kai trūksta šviesos, augalai gali paversti geltonais lapaisPriežiūros klaidos yra nepriimtinos gėlės sąlygos:

 1. Apšvietimas vasarą per tilo užuolaidą yra gana patogus augalui. Dizaino žiemą reikia gaivinti, ryškus laikas turi būti ne trumpesnis kaip 10 valandų. Kai trūksta šviesos, lapai išsilydo, tada pasidaro geltoni. Saulės spinduliai sukuria nekrozines dėmeles.
 2. Laistymas kietu vandeniu lems blyškiai, o tada – lapų geltonumą. Vanduo turėtų būti minkštas, “Ferrovit” papildas su šviesiais lapais, pvz., Greitosios pagalbos automobiliu. Lapai bus rudos ir sausos, jei augalas yra pernelyg džiūstantis. Bet kodėl difenbachija iš karto ir staiga gelsta? Augalas yra užtvindytas, dirvožemis yra parūgštinamas, šaknys pūstos ir neveikia. Jei nenaudojate puvimo ir neperkraunate augalo į naują substratą, po kelių dienų jis išdžiūks.
 3. Dirvožemio mišinys turi būti vaisingas ir šiek tiek rūgštus. Su tankiu dirvožemiu, sutrikusi rūgštingumu, druskos iš dirvožemio nėra virškinamos. Augimas sulėtėja, geltonieji lapai pradeda geltonos spalvos. Tai bus trikdomas maistinių medžiagų balansas dirvožemyje. Jei geltona prasideda nuo viršuje – jums reikia vitaminų virvių su subalansuota kompozicija dekoratyviniams lapuočių augalams.
 4. Vidinės gėlių difenbachijos temperatūra turi būti lygi, be staigių pokyčių. Jei trumpalaikis sumažės iki 10-12 laipsnių, augalas išliks, tačiau lapai palaipsniui pasidarys geltoni ir nukris. Skvoznyaki taip pat lydo plokštelę, jos džiūvimas. Šis reiškinys vadinamas nekroziu.

Augalas intensyviai valo orą kambaryje. Todėl dulkės kaupiasi ant lapų. Jie turi būti praplauti po dušu arba nuvalyti drėgnu skudurėliu.

Reikėtų nepamiršti, kad augalas nedelsiant reaguoja į pažeidimą, pokyčiai įvyksta po savaitės ar dvi po insulto gavimo. Ir kiekvienas toks neatsargumas silpnina gėlę. Diffenbachia yra paveikta ligos, ji tampa kenkėjų maisto šaltiniu.

Related  Augantis bonsai iš figos namuose

Lapai geltoni, kai augalas yra pažeistas kenkėjaisKenkėjai iš difenbahijos yra:

 • voras erkė;
 • šašas;
 • amarai.

Visi jie valgo augalų sultys, palaipsniui jas sunaikindami. Dažnai purškiant lapus ir nušluodami drėgnu skudurėliu, erkė neprasideda. Jis myli sausą orą. Tačiau, jei rūpestį aplaudysite, tada pastebės lapų ir jų pageltimo skausmai. Veikiant labai greitai, erkė užims visus augalus. Kodėl dienenbachijos lapai tampa geltoni? Jis greitai padaugina ir paima sultis iš lapo. Jei nekvesite, augalas mirs.

Skydas yra ant stiebų ir venų, atrodo, kad rudos dėmės yra valomos alkoholiniu muilo tirpalu. Amarai nuplaunami, valomi muiluotu vandeniu. Bet jei yra daug vabzdžių, tuomet reikės naudoti cheminę medžiagą.

Difenbachijos ligos

Lapų pageltimo priežastis gali būti virusinės, grybelinės ar bakterinės ligosBet koks gėlių išvaizdos pasikeitimas nurodo ligą. Tik palaipsninis apatinių lapelių pageltimas ir jų išdžiūvimas yra normalus fiziologinis procesas. Kitais atvejais bet koks dėmių atsiradimas ar spalvos pasikeitimas yra signalas. Bakterijos, virusinės ir grybelinės ligos gali paveikti augalą.

Grybelinės ligos yra:

 • antracozė – juodžiai rudos dėmės lape, geltonos spalvos sienelė;
 • lapų matymas – prasideda mažomis dėmelėmis su oranžine siena;
 • šaknies puvinys – matomas kaip tamsus apvadas ant bagažinės dugno, iš viršaus šviesiai pilka plokštelė;
 • Fusarium wilt – veikia šaknį, kraujagyslių sistemą, augalas išnyksta, tampa geltona, miršta.

Visos šios ligos yra gydomos vario turinčiais vaistais. Tačiau, kaip prevencinę priemonę, persodinti reikia naudoti sterilizuotą dirvą. Fusariosis negydomas, augalas sunaikinamas kartu su indais.

Baktericidinės ligos vadinamos difenbahija, pasireiškiančios kaip drėgnos dėmės ir opos su nemaloniu kvapu. Jie taip pat nelaiko gydymo. Augalai pašalinami, indai dezinfekuojami.

Virusines ligas galima nustatyti keičiant lapo spalvą. Tai gali tapti bronzos, atsiranda nepatikslintos dėmės. Virusas perduoda vabzdžiai. Augalas nėra apdorotas.

Vaizdo įrašas apie “diffenbahia” kenkėjus ir jų buveinių pasekmes