Dienenbachia sa stáva žltými listamiDieffenbachia – krásna ozdobná rastlina, starostlivosť o ktorú je jednoduchá. Prečo má diffenbachia žlté listy a ako napraviť situáciu, odporúčajú odborníci. Tropické rastliny vyžadujú podmienky, ktoré sú v blízkosti prirodzeného prostredia. Pred usadením dienenbachie v dome je potrebné zistiť podmienky zadržania. Sušená kvetina sa stane hlúposťou pre floristov.

Hlavné faktory správneho obsahu

Existujú tri rizikové faktory – nesprávna starostlivosť o rastliny, škodcovia a choroby. Určovanie je starostlivé. Ak sú listy žlté pri diffenbachii, je to signál problémov. Ak pri prvom náznaku problém vyriešiť, bude závod obnoviť, a dlho sa prosím krásu.

Na rast rovného stromčeka je potrebné jednotné osvetlenie. Zariadenie sa preto musí periodicky otáčať v smere hodinových ručičiek smerom k zdroju svetla.

Keď je nedostatok svetla, rastliny môžu previesť žlté listyChyby v starostlivosti zahŕňajú neprijateľné podmienky pre kvetinu:

 1. Osvetlenie v lete cez tylovú oponu je celkom pohodlné pre rastlinu. V zime diffenbahia sa vyžaduje osvieženie, trvanie jasného času by nemalo byť kratšie ako 10 hodín. Pri nedostatku svetla listy blednú a potom žltú. Slnečné lúče vytvárajú nekrotické škvrny.
 2. Zavlažovanie tvrdou vodou vedie k bledosti a potom k žltomosti listov. Voda by mala byť mäkká, Ferrovit doplnená bledými listami, ako sanitka. Listy sa zmení na hnedú a suchú, ak je rastlina nadmerne vysušená. Ale prečo sa diffenbachia zrazí naraz a naraz? Zariadenie je zaplavené, pôda je okyslená, korene hnijú a nefungujú. Ak nechcete odstrániť hnilobu a transplantovať rastlinu do nového substrátu, po niekoľkých dňoch sa vyschnú.
 3. Pôdna zmes musí byť plodná voľná a mierne kyslá. Pri hustej pôde s narušenou kyslosťou sa soli z pôdy nerozkladajú. Rast sa spomaľuje, žlté listy začínajú žltnúť. To bude znamením narušenej rovnováhy živín v pôde. Ak sa žltosť začína od vrcholu – potrebujete vitamínový obväz s vyváženou kompozíciou pre dekoračné listnaté rastliny.
 4. Teplota vnútorného kvetu diffenbachia by mala byť rovnomerná bez náhlych zmien. Ak dôjde k krátkodobému poklesu na 10-12 stupňov, rastlina prežije, ale listy budú postupne žlté a spadne. Skvoznyaki tiež vedie k zažltnutiu dosky, jej sušenie. Tento jav sa nazýva nekróza.

Zariadenie intenzívne čistí vzduch v miestnosti. Preto sa prach hromadí na listoch. Musia sa opláchnuť pod sprchou alebo otrieť vlhkou handričkou.

Treba mať na pamäti, že závod nereaguje okamžite na priestupok, zmeny sa uskutočnia týždeň alebo dva po prijatí cievnej mozgovej príhody. A každá takáto nepozornosť oslabuje kvetinu. Diffenbachia je potom postihnutá chorobou, stáva sa zdrojom potravy pre škodcov.

Listy sú žlté, keď je rastlina poškodená škodcamiŠkodcami diffenbahia sú:

 • roztoč pavúka;
 • Jose meradle;
 • vošky.

Všetci jedia šťavy z rastliny, postupne ničí ju. Pri častom striekaní listov a ich otrhaní vlhkou handrou sa roztoč nezačne. Miluje suchý vzduch. Ale ak starostlivosť nedbalosť, potom punkcie na listoch a ich žltnutie sa stane znateľné. Chov veľmi rýchlo, roztoč obsadí všetky rastliny. Prečo sa listy dienenbachia zožltnú z usadzovania kliešťa? Rýchlo sa rozmnožuje a nasáva šťavu z listu. Ak nebudete bojovať, rastlina zomrie.

Štít je umiestnený na stonkách a žilách, vyzerá to ako hnedé škvrny, čistí sa roztokom alkohol-mydlo. Vošky sú odmyté, čistené mydlovou vodou. Ale ak je veľa hmyzu, potom budete musieť použiť chemikáliu.

Diffenbachia choroby

Príčinou zažltnutia listov môžu byť vírusové, hubové alebo bakteriálne ochoreniaKaždá zmena vzhľadu kvetu signalizuje ochorenie. Iba postupné žltnutie dolných listov a ich vysúšanie je normálny fyziologický proces. V ostatných prípadoch je výskyt akejkoľvek škvrny alebo sfarbenia signálom. Bakteriálne, vírusové a hubové ochorenia môžu ovplyvniť rastliny.

Plesňové ochorenia zahŕňajú:

 • antrakóza – čierne-hnedé škvrny na liste, žlté hranice;
 • bodkovanie listov – začína malými škvrnami s oranžovou hranicou;
 • koreňová hniloba – viditeľná ako tmavý okraj na dne kmeňa, zhora svetlošedá tabuľa;
 • Fusarium vôňa – ovplyvňuje koreň, vaskulárny systém, rastlina zmizne, žltne, zomrie.

Všetky tieto ochorenia sa liečia liekmi obsahujúcimi meď. Ale ako preventívne opatrenie by sa mala pri transplantácii použiť sterilizovaná pôda. Fusarióza nie je ošetrená, rastlina je zničená spolu s pokrmmi.

Baktericídne ochorenia sa nazývajú difenbahia, prejavujúce sa ako mokré škvrny a vredy s nepríjemným zápachom. Oni tiež nemajú možnosť ošetrenia. Rastliny sa likvidujú, misky sa dezinfikujú.

Vírusové ochorenia je možné určiť zmenou farby listu. Môže sa stať bronzom, objavujú sa netypické škvrny. Vírusy sú prenášané hmyzom. Rastlina nie je ošetrená.

Video o škodcoch diffenbahia a dôsledkoch ich biotopu