Tigridium tubular“Tigridia” yra Iriso šeimos augalas, įvežtas į mūsų platumą iš Pietų ir Centrinės Amerikos. Nepaisant to, kad termofilinė gėlė yra tigridija, lauko lauke galima sodinti ir rūpintis Vidurio zonoje. Pakanka išsirinkti tinkamą sodinimo vietą ir rūpintis augalu vystymosi metu.

Palankios sąlygos tigridijų sodinimui

Tigridija PovasNuo Tigridia susijęs su šilumos mylintis svogūninių gėlių, geriausia vieta jai būtų Tiesioginiai apsaugotas nuo stiprių vėjų zonoje saulėtoje pusėje. Augalas tigridy atvirame žemės priemiestyje ir gali būti penumbra. spalva ir žydėjimo spindesys į tai ryškumą praktiškai nenukentės, tačiau pageidautina, kad būtų susieti vieni stiebų vinys – plonesni kyla iš saulės trūkumo, ir negali būti pumpurų svorį.

Kai kurie augintojai kaklaraišia tigrą su kojelėmis taip, kad stiebai nesibaigtų nuo vėjo gūsių.

tigridium svogūnai sodintiDirvožemis tinkamas priemolio ar smėlio dirvožemiui. Svarbu, kad jis nebūtų pernelyg sunkus, kitaip nesudėtingos lemputės tiesiog negalės vystytis. Todėl prieš sodinimą galite pridėti pjuvenų į dirvą ir tinkamai atlaisvinti. Negalima trukdyti ir trąšų, sumaišyti su smėliu geresniam drėgmės laidumui. Priešingu atveju, jei skystis stagnuoja dirvožemyje, lemputės gali pradurti puvinį.

Tigridija pageidauja neutralaus dirvožemio sudėties, todėl, jei dirvožemis jūsų vietoje yra rūgštinis, jį apdorokite kalkių tirpalu.

Tigridijos augalų būdai

Sodinimo tigridii ir rūpintis jais atvirame lauke prasideda nuo auginimo metodo pasirinkimo.

Sėklų sodinimas

tigridijų sėklosSėti sėklas TIGRIDIA pageidautina žiemą, vazonuose ar dėžutėse, kad po bus įšaldytos, pasodinti atvirame žemės svogūnais. Tokiu atveju, kai lempuos turi laiko sustiprėti – kitais metais jau galite laukti žydinčių pumpurų atsiradimo.

Tigridijos sėklų sodinukaiSėjinukams tinkamas smėlėtas dirvožemis, galite pridėti šiek tiek durpių. Sėjimo gylis yra mažas – apie 3 milimetrus. Kiekviena augalija turi būti ne mažiau kaip 5 cm atstumu vienas nuo kito, todėl jų nereikia kelis kartus persodinti.

Pirmą kartą reikalingas gausus sėklų laistymas, tačiau suaugę svogūnėliai labiau tinka vidutiniam hidratacijai.

Sėklos greitai atsiranda – tinkamai pasirūpinus, pirmieji ūgliai pasirodys per 2-3 savaites. Jūs galite padalyti ūgliai į atskirus konteinerius ir juos laikyti kartu, jei augalai yra pakankamai atskirti vienas nuo kito, kaip parodyta nuotraukoje. Tigridii sodinimas atvirame lauke yra iki gegužės pabaigos.

Related  Sodinimo būdai ir rafinuotų žvyro priežiūros paslaptys

Naudoti svogūnus sodinti

sodinami tigridija svogūnėliaiPavasarį atvirame lauke auginti ir prižiūrėti tigrida geriausia padaryti jau paruoštų svogūnėlių pagalba. Sėklos negali nokti iki rudens peršalimų, o visa gėlių lova tiesiog mirs nuo pirmųjų šalčių.

Didesnės lemputės sodinami 10 cm, nedidelių gylis -. Kaip 5 cm atstumas tarp atskirų augalų turi būti bent 15 cm – Tigridia nuostabiai žydi tik tada, kai ji suteikia daugiau laisvės.

Tigridijos priežiūros ypatumai

tigridija šachmataiPasibaigus tigridijų sodinimui, atidžiai prižiūrint tai nėra sunku, pakanka laikytis kai kurių drėkinimo taisyklių ir trąšų.

Karštame ore jūs turite įsitikinti, kad dirvožemis šalia svogūnų neišdžiūtų. Tačiau paviršinis laistymas nebus padarytas – tai tik žala gėlėms. Todėl, prieš girdydami tigridijas, švelniai atlaisvinkite dirvą, kad skystis pasiektų svogūnėlių ir juos tinkamai sudrėkintų.

Jei vasara buvo išleista be lietaus, virš žemės gėlių dalis gali nukentėti sausra. Šiuo atveju lapai ir pumpurai papildomai purškiami vandeniu, bet ne dienos viduryje, bet vakare ar ryte.

Po Tigridia pumpuras, o jo antžeminės dalis visiškai nudžius, džiovinti lapeliai ir stiebeliai yra pašalinami ir laistymo nebėra atliekamas.

Jei prieš sodinimą dirvožemis buvo gerai apvaisintas, augalams nereikia papildomai tręšti. Tačiau išeikvotoje žemėje geriau sudaryti dvi papildomas tręšimo priemones, kad tigridas atiduotų sodrus ir šviesius pumpurus. Kaip trąša, gali būti naudojami specialiai parinkti mineraliniai kompleksai. Pirmą kartą pašarus dirvą po to, kai lapuose pasirodė augalai. Antrasis yra prieš pumpurus pradeda vystytis.

Apibendrinsime:

  • Tigridy sodinimas geriausia saulėtoje aikštelės pusėje, kurioje nėra stipraus vėjo.
  • Dirvožemis – smėlio arba priemolio, neutrali reakcija. Galite pridėti durpių.
  • Kada auginti tigrą atvirame lauke? Sėjamosios yra pasodintos po praėjusių pavasario šalčių, o sėklos yra sudygsta žiemą, vazonuose.
  • Laistymas yra pakankamas, kad lemputes būtų drėgnas, bet nepradėtų puvinėti. Prieš laistydami dirvą reikia atlaisvinti.

Related  Moliūgų aliejaus naudojimo ypatumai

Vaizdo įrašas apie tigridijas