Neįprasta hymenocallus gėlė pritraukia akisAugalų genties Hymenocallis ar lelija vorai atėjo į Europą jau kaip Discovery amžiuje, tačiau netampa toks populiarus, kaip Hippeastrum ar Pietų Afrikos Amaryllis. Iš tiesų, jei ant lango atsirado gimennokallis, paliekant iš namų mažai skiriasi nuo rūpintis kitais lemputes, bet retas originalus apdaila augalų tampa slenksčio.

Savybės namų gėlių hymenocallis

Bulbiniai augalų hymenocallisSkirtingų tipų hymenokalio auginimo ir slaugos sąlygų reikalavimai gali labai skirtis. Taip yra dėl to, kad kai kurie augalai yra vietiniai kalnų gyventojai, o kiti hymenocalli auga subtropikoje, o drėgnoje zonoje. Todėl pirmuoju atveju sumuštiniai augalai turi trumpą poilsio laiką, o subtropikų gyventojai, kuriuose nėra sezono pokyčių, ištisus metus išlieka visžaliais

Namuose labiausiai paplitęs yra Karibų hymenocallis arba Hymenocallis caribaea, kuris priklauso amžinai žaliuojančioms rūšims.

Tai vidinis gėlių hymenocallis:

  • didelė, svogūninės lemputės skersmuo iki 10 cm;
  • smailas, lankstus, iki metro ilgio ir iki 7 cm pločio, tamsiai žalios arba margintos spalvos lapai;
  • vertikali, tuščiavidurė gėlių kamieno sienelė su viršutine žievėle.

Žydėjimas vyksta žiemos mėnesiais ir gali trukti iki 100-120 dienų. Pedunelje nuosekliai atsiveria nuo 3 iki 7 didelių baltųjų gėlių, būdingų “arachnid” formai.

Hymenokalio priežiūra namuose

Tik su tinkamu rūpestingumu hymenocallis bus prašome su žiedaisKai egzotiškas gėlių formos Hymenocallis nesiskiria Moody charakterio, todėl pagrindiniai reikalavimai priežiūra yra labai arti priežiūros, kad jie gaus kitų dekoratyvinių lempučių namuose.

Siekiant, kad hymenocallis gerai jaustųsi, vystytųsi, žydėtų ir sukurtumėte lemputę, reikia sukurti tinkamas sąlygas.

Apšvietimas turi būti ryškus ir ilgalaikis. Net žiemą visžalių rūšių reikalauja daug saulės, taigi 10-12 valandų per dieną jiems geriau sukurti papildomą apšvietimą. Optimali vieta puodo su hymenocallis gėlių yra pietų langą.

Lapų augimo metu, ty pavasarį ir vasarą, augalai jaučiasi gerai, esant normaliai kambario temperatūrai. Remiantis hymenocallis, vazonai gali būti ištraukti į orą, apimantys augalus nuo šalto vėjo.

Related  Galimi sunkumai, susiję su alokazijos priežiūra namuose

Žiemą, ypač kai trūksta šviesos, temperatūra nukrenta iki 12-18 ° C priklausomai nuo rūšies. Jei yra sumontuoti fitolapai, visada žali, pvz., Karibų hymenokalio gali likti kambario temperatūroje.

Dėl lapuočių rūšių šios sąlygos nėra tinkamos. Jų džiovintos svogūnėlės perduodamos į vėsioje vietoje, kurioje jos laikomos tol, kol mikrobai prasideda 10-12 ° C temperatūroje.

Hymenocallis gėlėAugalų laistymas yra vienas iš svarbiausių hymenokalio priežiūros namuose etapų. Viena vertus, kultūra netoleruoja pernelyg didelio dirvožemio sausumo, į kurį jis reaguoja, nulupus lapus ir greitai praradus gėles. Kita vertus, gausus laistymas gali apsunkinti ir sulaužyti šaknų sistemą ir pačią lemputę. Kad tai nebūtų, turite būti jautrūs dirvožemio ir hymenokalio gėlėms.

Kai augalai išbluko ir tik lapai yra virš dirvos paviršiaus, laistymas šiek tiek sutrumpėja, tačiau nesibaigia. Jei namuose auga lapuočių rūšys, trumpam poilsiui, laistymas sustabdomas.

Su dirvos drėkinimu, galite derinti tokią procedūrą, kad galėtumėte rūpintis hymenocallis, kaip lapų valymas drėgnu skudurėliu. Tai pagerins gėlių išvaizdą ir jos gerovę karštomis dienomis ir pernelyg sausu oru.

Aukščiausios rūšies augalams naudojami skysti mišiniaiPer visą elektrinių veiklos laikotarpiu yra maitinamą, naudojant paruoštas, skystų mišinių dekoratyvinių žydinčių rūšių arba svogūninių. Intervalas tarp viršutinio padažu yra 2-3 savaites.

Kai trąšos turėtų būti naudojami atsargiai Hymenocallis tręšti su didelį azoto kiekį. Viena vertus, tokie junginiai skatinti vystymąsi ir augimą lapijos svogūnėlių, tačiau, kita vertus, šio elemento perteklius neigiamai veikia kokybę ir trukmę žydėjimo, ir nepasirengusių kartais žiemojimo lemputės puvinio.

Per visą žiemojimo laiką, hymenokalio vidinė gėlė, ypač lapuočių rūšis, nustoja tręšti.

Hymenokalio sodinimas ir priežiūra

Jei reikia, augalą galima lengvai perkelti į naują puodą. Šių žinduolių ir slaugos hymenokalis yra palyginti ramus. Tačiau perkrovimas dažnai numeta ritmą, kuris yra įprastas kultūrai, žydėjimas atidedamas, todėl jie bando persodinti ne dažniau nei per 3 ar 4 metus.

Related  Chlorophytum nereikalauja kompleksinės priežiūros namuose

Ir vis dėlto, jei šaknys yra visiškai padengtos visų substratų klodais arba kūdikiai pasirodo ant svogūno, transplantacijos negalima išvengti. Hymenokalio gėlė reikalauja didelių konteinerių, kur apačioje reikalingas gana storas drenažo sluoksnis.

Sodinti svogūną palaidoti tik du trečdaliai aukščioTada indas pripildomas substratu ir centre į pusę ar du trečdalius giliai įtempia lemputę. Dirvožemis yra sutankintas ir drėkinamas gausiai.

Geriausias dirvos mišinys hymenocallis yra tas, kuriame augalas bus aprūpintas maistinėmis medžiagomis, oru ir drėgme. Todėl substratas sumaišomas iš sodo dirvožemio, humuso, šiurkščiavilnių smėlio ir durpių, kad gautas dirvožemis būtų laisvas ir gerai struktūrizuotas. Paruoštą mišinį paruoškite arba sterilizuokite kitu būdu. Siekiant sumažinti puvinio vystymosi pavojų substratu, pridedamas grūstinis medžio anglis arba smulkiai supjaustytas sfagno samanas.

Vaizdo įrašas apie hymenocallis ar lelija-voras