“Ixia” yra Pietų Afrikos egzotinių augalų, įspūdingų grožio ir ryškių spalvų paletės. Norėdami supilti jį į svetainę, turėtumėte žinoti, kokios subtilylos sodinti ir rūpintis “ixia” atvirame lauke.

Paskirties vietos pasirinkimas

Ixia ant gėlių blooKadangi Ixia priklauso pietinių augalų atstovams, reikia parinkti apšviestą plotą, pakankamai drėgną jo sodinimui. Nepaisant didelės drėgmės, dirvožemyje turi būti geras drenažas, išskyrus vandens stagnaciją. Prieš sodinant augalą, pasirinkta teritorija yra kasama ir tręšiama humuso priemone, tuo atveju, kai plotai yra daugiau nešvarių, pilamas smėlis. Sunkus dirvožemis jokiu būdu nėra tinkamas, nes jis neigiamai veikia augimą ir žydėjimą. Taip pat pageidautina tręšti:

  • 300 g medienos pelenų;
  • 70 g superfosfato;
  • 20 g magnio.

Siekiant užkirsti kelią ligų vystymui, pageidautina kasmet pakeisti gėlių vietą svetainėje.

Ixia sodinimas į atvirą žemę

Ixia lemputes prieš sodinimą

Augalas dauginamas su svogūnais. Prieš pasodinant, reikia pasirūpinti, kad lemputės būtų tankios ir neturėtų jokios žalos. Be to, prieš sodinimą jie turėtų būti gerai apdoroti fungicidu. Gėlių auginimas leidžiamas tiek rudens laikotarpiu, tiek pavasarį. Tačiau, jei dirvožemis užmerks 18-20 cm, šis procesas yra draudžiamas. Pavasarį, kai atvirame lauke sodinama “Ixia”, dirvožemis jau yra šildomas, augalas greitai įsišaknijęs ir malonus spalvų gausa. Pagrindinės taisyklės, į kurias reikia atsižvelgti sodinant:

  1. Sodinimas atliekamas bent 10-12 laipsnių temperatūros temperatūroje.
  2. Iškirtimo gylis turėtų būti 3-4 cm.
  3. Apatinėje dalyje reikia įdėti nedidelį saują smėlio.
  4. Sėjinukai dedami į dirvą 6-8 cm atstumu.
  5. Jie užmiega su kompostuotu dirvožemiu.

gruntas IxiaAtsižvelgiant į teritorijos atmosferą, “Ixia” nusileidimas ir priežiūra atvirame lauke Sibire vykdomi. Sėjinukai daugiausia dedami į žemę gegužės viduryje, tačiau, jei dirvožemis yra pakankamai šildomas, galima išlipti iki nurodyto laiko. Šiuo atveju augalas padengtas polietilenu, kol šiluma visiškai nebus nustatyta. “Ixia” sodinimas ir priežiūra Maskvos krašto priemiesčiuose yra daug anksčiau nei šiauriniuose šalies regionuose dėl šiltesnių oro sąlygų.

Related  Kas gali atsitikti, jei valgysite daugybę arbūzų?

Ixia priežiūra atvirame lauke

Ixia sode klestiSodinant ixia atvirame lauke, atsargiai reikia atlikti reguliariai, tai leis jai patogiai augti ir mėgautis žydinčiomis gėlėmis. Po jo išdėstymo vietoje, augalas nėra sudrėkinamas 10-15 dienų, laistymas atliekamas nustatant daigas.

Vanduo gėlę su šiltu vandeniu, nes pernelyg šaltas vanduo prisideda prie jo mirties.

Žydėjimo metu Ixia taip pat turi laistyti ir purtyti gėles. Pagrindinis dalykas, kai laistymas neperdega, gali sukelti šaknies sistemos būklės pablogėjimą.

Tinkamai prižiūrėdami “Ixia” atvirame lauke, būtina naudoti maitinimą, naudojant ekologines ir mineralines trąšas, kurios yra specialiai sukurtos šiai gėlėms.

konkursas IxiaDėl naujų žiedynų išvaizdos ixia, būtina laiku pašalinti sudygusius žiedynus. Po to, kai gėlės žydi, laistymas mažėja ir kartais visiškai sustoja. Kai visi lapai išdžiūvo Ixia, žiemos saugojimo, džiovinimo ir gydymo su kalio permanganatu lempos iš žemės iškasamos.

Tinkamai sodinant ir prižiūrint “Ixia” atvirame lauke gėlė ilgai laukia savo egzotiško grožio ir papuošti šalies sklypus ir gėlių vazonas.

Įvadas į Ixia – video